Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

1.0 Ecoboost Yağ Seviyesi Ve Motorda Değişmesi Gereken Hortum

Muhammed Keser

Soru

Dün aracımın yağ seviyesi kontrol ettirmek için Manisa Özkanlar servisine uğradım bakıma daha 7 bin km olmasına karşın yağ seviye çubuğunda yağ en alt cizgideydi ekleme yapıldı ve bin km sonra tekrar kontrol ediceklerini söylediler.

Bunun yanında resimdeki hortumun değişmesi gerektiğini söylediler motor sıcaklığıyla zamanla çatlama yapabilir önlem olarak garantiden değiştirildi sizlerin bunun hakkında bir bilgisi varmı.

Değişen hortumu kırmızı çizgiyle işaretledim.

Eski hortum

eHiting.thumb.jpg.9064dc5d563280134496b0

Yeni hortum

Yeni Hortum kauçuk eskisi daha sertti.

0jpmYhw.thumb.jpg.50a3579221f47b268957cb

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yahu araba yeni niye değişmesi için çabalıyorsunuz zaten normal olan takılıdır onda.

(Yeni ise tabi...)

Ama 2014 Aralık'da girdiyseniz bu söylem doğaldır çünkü son çağrı taze bir gelişme; yakında ararlar eğer eskisi ise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim ilginize , bi arayıp öğreneyim servisi , yol yardımı. .

Selam yeni katıldım foruma bu konu sayesinde kaput kaldırıp kontrol ettim , malesef benimki de kaçırıyor , şu hanesinde su  bitti bitecek. Ekleme yaptım. Ancak bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor acil yardım ..?

Bu arada aradım , Garanti'den değişip değişmediğini bilmediklerini söylediler. Konunun Son durumunu bilen var mı? Garantiden değişiyormu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim kaan bey ,, 

Bu arada gitmişken  45 bin bakımını yaptirayim.daha önce yaptıran varmi ne kadar tutuyor ? 

Bu forum ve üyeler iyiki varsınız. Sabah gezinirken nette gördüm inceledim , bakayım benimkinde varmıdir diye , siz olmasaniz,  belki motoru yicez belki yolda kalacaktım.bundan sonra bende baş ağritmaya burdayım :sofeer::mad:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuyla ilgili bende bir mağduritiyetimi paylaşmıştım. Ama mesajımı bu başlık altında göremiyorum. Neyse tekrarlamak istiyorum o zaman.  Ekim 2012 trafiğe çıkışlı 1.0 focus sahibiyim. Geçen ramazan bayramı birinci günü Ankara 'da motor arızası verdi ve yolda kaldım. Tatilimin ve bayramın zehir olması bir yana arabanın motorun da ciddi bir arıza olabileceğini tahmin ettim.  Servise çekildi. Bayram günü serviste kimse yok. Neyse lafı uzatmak istemiyorum. Arabam o tarihten bu yana bugün işlemleri bitti. Ruhsatı bu gün çıktı. Motor bloğu komple değişti. Otosanla görüşmelerimde en son müşteri katkılı yeni bir arabayla değiştirilmesi konusunda anlaştık. Aslında bunu ben teklif ettim. Makul bir seviyede indirim olursa arabamı benimde katkımla sıfırlamış olucam.  Tabi  kendimce "makul" bir indirim yapılırsa! .Yapılmazsa motor bloğu değişmiş bir araca binilir mi bilmiyorum. Bu dördüncü ford marka arabamdı. Şimdiye kadar memnundum ama makul değişim yapılmazsa bir daha ford a bulaşmak istemiyorum. Herkese iyi günler ve zevkli forumlar diliyorum. 

orhan.yanikoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu hortum problemi 1.6 ecoboost aracımda var gibi görünüyor kelepçe ile sabitlemisler oynattigimda hava kaçırıyor  bunu nasıl değiştirebilirim parça kodunu bilen var mıdır acaba ?

Özer direk servise uğra, bir çok kişinin canını ya yandı yada ramak kaldı ıhmal etme

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Bekir B. said:  

Özer direk servise uğra, bir çok kişinin canını ya yandı yada ramak kaldı ıhmal etme

Bu sorun 1.0 da yaşandı diye biliyorum 1.6 ecoboostlarda aynı sorunu yaşayan var mı

Evet, parça kot no ya kadar paylaşılmıştı forumda bir yerlerde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Mehmet Demir said:

Cem abi nin ki değişti

@Özer Aksu

@Cem Boneval cem bey değişen parçanın parça kodunu verebilir misiniz Erol otodan temin edip değiştirelim aracın garantisi bitti özel bir serviste taktiririm. Bunları yazdıktan bir süre sonra aracın hortumunu kontrol ettim ve hortumun ucunda bulunan kelepçeden kırıldı acilen temin edip değiştirmem gerek. 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Parça koduna gerek yok, er-ol'a veya servis'e söyleyin onlar parçayı bulur zaten. Bilinen bir parça

Buldum sanırım parça aşağıdaki resimde bulunuyor Cem Bey paylaşmış. Motor Soğutma sıvısı dönüş hortumu mu tam ifade ile acaba? @Yakup Çağatay

FocusClubTr--1426662265.jpg

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.