Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cebit Bilişim Eurasia 2011 (My Ford Touch Geliyor-Sync)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

CeBIT’teki standı yoğun ilgi gören Ford, kaza anında aracın bulunduğu ülkenin dilinde yardım çağrısı yapan; SMS atan, sürücü ve yolcuları online kılabilen ve premium veya lüks sınıflar dışında orta sınıfta B ve C segmentlerinde ilk kez kullanılan SYNCTM teknolojisini tanıttı. Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Ford, Yeni Focus’un segmentinde ilk olarak sunduğu özelliklerden sonra SYNC ile teknolojiyi ulaşılır kılarak demokratikleştirmeye devam ediyor” dedi.

Köklü bir otomotiv şirketi olmanın ötesinde yenilikçi bir teknoloji şirketi olarak da sektöre damgasını vuran ve ‘geleceğin trendlerini’ belirleyen Ford, CeBIT 2011 Teknoloji ve Bilişim Fuarı’na katılarak iletişimde çığır açan SYNCTM teknolojisini tanıttı. Stand ziyaretçilerinin büyük ilgiyle izledikleri ve premium veya lüks sınıflar dışında orta sınıfta B ve C segmentlerinde ilk kez ilk kez kullanılan SYNCTM teknolojisi, bilinen sesli komutların ötesinde, internete bağlanmaktan kendi kendine acil yardım çağrısında bulunmaya kadar kullanıcısına çok farklı özellikler sunarak, sürücü ve yolcuların araca hükmetmesini sağlıyor.

2007’den bu yana 3 milyon Ford araçta kullanılan ve yüzde 80’in üzerinde kullanıcı tarafından öncelikle tavsiye edilen SYNCTM, neredeyse her dili anlıyor ve konuşuyor. 2015 yılında Avrupa’da yaklaşık 2 milyon yeni Ford aracın SYNCTM sistemi ile yollarda olacağı öngörülüyor.

Genel Müdür Nuri Otay: “Ford kullanıcılarının mobilitelerini sürdürülebilir kılıyoruz”

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, SYNCTM teknolojisinin premium veya lüks sınıflar dışında orta sınıfta ilk kez B ve C segmentlerinde Ford tarafından kullanıldığını belirterek şu bilgileri verdi: “Avrupa’da 2012 sonunda sunulmaya başlayacak olan Ford SYNCTM teknolojisinin yakın bir gelecekte tüm araçlarımızda bulunacağını düşünüyoruz. iPhone, BlackBerry ve Android cihazlarla uyumlu olan sisteme USB modem bağlanabiliyor. Yani ormanda veya dağda da internete bağlanabiliyorsunuz. 10 bin komutu anlayan sisteme istediğiniz şarkıyı söyleyip dinleyebilir, klimanızı açtırabilir veya cep telefonu defterinizden numara söyleyip arayabilirsiniz. Yaşadığımız iletişim çağının getirdiği hareketli ve hızlı yaşam tarzını iyi değerlendirerek müşterilerimize sadece otomobil değil, ileri teknoloji ürünleriyle de maksimum fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Müşterilerimizin aktif yaşamlarını otomotiv teknolojileri ile bağlayarak mobilitelerini sürdürülebilir kılıyoruz. SYNCTM sistemli otomobil satışlarımızın dünyadaki satışların altında kalmayacağını, hatta geçeceğini düşünüyoruz.”

Ford SYNC™ kaza anında kendi kendine bulunduğu ülkenin diliyle acil yardım çağrısı yapıyor

Otomotivde ileri teknoloji uygulamalarını bir adım daha ileriye taşıyan Ford, SYNC™ sistemine entegre ettiği acil yardım çağrısı özelliğiyle Ford kullanıcılarına çok önemli bir konuda daha destek oluyor. Ford SYNC™, otomobilin kaza yapması durumunda bulunduğu ülke ve konum fark etmeksizin kendi kendine acil yardım çağrısı yapıyor. Emergency Assistance, kaza anında hava yastığından birinin açılması veya acil yakıt kesme sisteminin devreye girmesiyle aktif hale gelerek GPS ünitesinin harita bilgileri yardımıyla araç sahibinin cep telefonu üzerinden bulunduğu bölgedeki acil yardım numarasını arayarak ilgili bölgenin dilinde kazayı bildirip, yardım çağrısında bulunuyor.

Benzer sistemlerden farklı olarak aracın kendisinin direkt olarak yetkililere başvurması, otomotiv teknolojilerinde bir kilometre taşı olma niteliği taşıyor. Böylece sürücü ve yolcular, dilini bilmedikleri bir ülkede acil yardım gerektiğinde çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçmiş oluyor.

Microsoft’la geliştirilen MyFord Touch’lı Ford SYNC™ ile Ford’unuza hükmedin!

MyFord Touch’ın kullanıldığı Ford SYNC™, sürücü ve yolcunun sözlü emirlerle aracın temel fonksiyonlarını kumanda etmesini sağlayan, sesle aktive olan bir araç-içi bağlantı platformu. Sistem sayesinde radyonun çalıştırılmasından klimanın ayarlanmasına kadar pek çok işlevi yerine getirilebiliyor.

Microsoft ile birlikte geliştirilen MyFord Touch’lı Ford SYNC™, çağımızın iletişim platformlarını da barındırdığından, sosyal ağlardan mail takibine birçok sisteme bağlanma yeteneğine sahip olacak. Araç içerisinde bulunan kişisel WiFi ağından sürücü kadar yolcu da faydalanıp online kalabiliyor. SYNC™ ile araç kendi kendine WiFi özelliği taşıyor. Mevcut internet ağı sayesinde farklı müzik ve video platformlarıyla da köprü kuran Ford SYNC™, burada seçilen müzik veya videoların da aracın müzik sistemi üzerinden takip edilmesine olanak veriyor.

Ford SYNC™ SMS atıyor, fotoğraf yüklüyor

Ford SYNC™ çok renkli 4,2 inç ekran, bluetooth, sesli kontrol sistemi ve 1 USB girişine sahip. SMS atabiliyor, okuma yapabiliyor, cep telefon defterinden direkt sesli arama ve acil arama yapabiliyor. Ayrıca pazara bağlı olarak Ford SYNC™ C 8 inç renkli dokunmatik ekran, 3 Audio/Video RCA jak, SD Card girişi, Wi-Fi hotspot ve 2 USB girişi yer alabiliyor. Diğer taraftan, sisteme fotoğraf yüklenebilirken 10.000 komut tanıma-direkt komutlama yapabiliyor.

Ford teknolojiyi demokratikleştirmeye devam ediyor

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, en büyük hedeflerinin müşterilerin hayatı kolaylaştıran ve ulaşılabilir akıllı teknolojiler sunmak olduğunu belirterek şunları söylüyor: “Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yeni teknolojiler geliştirerek ürün gamımızı rakipsiz kılmaya devam ediyoruz. Ford, teknoloji gelişimini dört ana başlıkta topluyor: Akıllı sürüş teknolojileri, çevreci teknolojiler, kaliteyi artıran teknolojiler ve güvenlik teknolojileri. Hedefimiz; yüzlerce, binlerce değil “milyonlarca” araçta kullanılan sürdürülebilir teknoloji çözümleri ile fark yaratmak ve teknoloji ile insanı yakınlaştırmak…”

Yeni Focus’la yeni bir hayat!

Teknolojiyi ulaşılır kılarak demokratikleştirme vizyonuyla hareket eden Ford, SYNCTM teknolojisinden önce, geçtiğimiz mayıs ayında Yeni Focus ile birlikte teknolojinin demokratikleştirilmesi yönünde bir çığır açmış ve C sınıfı araçlarda ileri teknolojileriyle güvenlik ve konfora yeni bir boyut kazandırmıştı.

One Ford stratejisi doğrultusunda, teknolojinin kullanımını yaygınlaştıran ve daha çok araç kullanıcısının teknolojiyle ilişkisini artıran Ford, Yeni Focus’la kullanıcılara yüksek teknolojiler sundu. Öndeki araç aniden durduğunda sürücü tepki vermezse kendi kendine fren yapan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, Otomatik Park Sistemi veya gelecek yıl içinde sunulması planlanan sürücünün direksiyon başındaki uyanıklık düzeyini takip edip ve dikkat düzeyinin düşmeye başladığını tespit ettiğinde sürücüyü uyaran Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve sadece uyarmakla kalmayıp araç şeritten ayrıldığında aracı tekrar şeridine sokan Şeritte Kalma Yardımcısı teknolojileri bu vizyonun örnekleri arasında sayılabilir.

Ford’un gerçek anlamdaki ilk küresel ürünü olan Yeni Focus, yüzde 80 ortak parçayla 3 kıtada üretilerek, yıllık 2 milyon adet satış hedefi ile 120’den fazla ülkede satışa sunuluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya ne bu kardeşim,arabamı kullanacağız bilgisayarla dıt dıtmı yapıcaz.Gereksiz bence bu mytouch..Araba sürme keyfini bunla uğraşırken almak çok zor...Manasız,boşa verilecek paralar..Arabayı ben mi kullanıcam araba mı beni kullanacak belli diil...Boşverin bunları beyler,bunlar uçuk şeyler...Gidin kendinize touchpad falan alın buna para vereceğinize...Benim arabamdaki herşey fazlasıyla yeterde artar hepinize emin olun...Sadece anahtarsız giriş olması lazımmış o kadar...Diğerleri hikaye,para tuzağı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya ne bu kardeşim,arabamı kullanacağız bilgisayarla dıt dıtmı yapıcaz.Gereksiz bence bu mytouch..Araba sürme keyfini bunla uğraşırken almak çok zor...Manasız,boşa verilecek paralar..Arabayı ben mi kullanıcam araba mı beni kullanacak belli diil...Boşverin bunları beyler,bunlar uçuk şeyler...Gidin kendinize touchpad falan alın buna para vereceğinize...Benim arabamdaki herşey fazlasıyla yeterde artar hepinize emin olun...Sadece anahtarsız giriş olması lazımmış o kadar...Diğerleri hikaye,para tuzağı...

Valla bana gayet güzel geldi..Hem Zeynep Teyzeye dersin bunda video felan izleniyor internete giriliyor diye izinde verir takmana bora abi.. :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla bana gayet güzel geldi..Hem Zeynep Teyzeye dersin bunda video felan izleniyor internete giriliyor diye izinde verir takmana bora abi.. :D:zha:

Zeynep hayatta taktırtmaz bunu..Bunun yüzünden eve gelmezssin diye :D) Hasancım bu tür oyuncaklar inan benim için gereksiz.Ben her dakika internette olmak zorunda olan bir işte çalışmıyorumki...Videoyuda evde ayaklarımı uzatır yanımda cipsim biram keyif için izlerim,zaten arabada video izlemek çok tehlikeli bir olay,bence hiç o işe girmemek lazım...Sizlere cazip geliyordur da bu saatten sonra bana gerek yok ...Ben arabamda erşeyin yeterli olduğunu düşünüyorum.Bir tek anahtarsız giiş eksik.Onu da yaptırtırım sonradan ben...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece anahtarsız giriş mi?

Sony??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece anahtarsız giriş mi?

Sony??

My Touch olacak Focus'da yakışıyor...Görüntüsü yeter..Navi felanda var ..Ses komut değil esprisi aslında..

B-Max ve Vertrek'de bunu göreceğiz zaten..Herkes ister bunu :) Yeter ki sorunsuz olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırttın beni Bora !

Sony Sony diye tutturan sen bu SYNC'ye aşırı tepki verdin !

Tabi saygı duyuyorum fikirlerine ama ben çok sevdim.Bilakis araçla giderken elini direksiyondan kaldırmadan herşeyi yönetebiliyor olmak kaza riskini azaltmaz mı ?

Yakup bir iki fotoda hatunu çekeydin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırttın beni Bora !

Tabi saygı duyuyorum fikirlerine ama ben çok sevdim.Bilakis araçla giderken elini direksiyondan kaldırmadan herşeyi yönetebiliyor olmak kaza riskini azaltmaz mı ?

Çekmedim mi sanıyorsunuz ? ? :P:D

Doktor amca görüntü ve Navi yeter..Sesler zaten var sayılır şuan'da...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırttın beni Bora !

Ben mytouchı hiçbir zaman istemedimki...Sonyyide ön konsol görüntüsü ve arka kaplardaki üstteki tweeterlar için istiordum ama gördümkü s60 da bile arkada sadece 2 hoparlör var...görüntü sonyden daha aşağıda diil sadece pianoblack sony ...o d olmasın farkmaz,ışıklandırma çok güzel zaten...ellini direksiyondan kaldırıyosunda sanki arkayamı uzanıyosun abi,bn şu anda bile direksiyon kumandlarını hiç kullanma ihtiyacı duymadım...sesle arama aten var sesle parça seçme zaten var...sesle klima ayarlama zaten var...şehiriçinde çokda elzem şeyler diil bu özellikler...az yaksın,güvenli olsun,park sensörleri olsun yeter bana...hepside dört dörtlük var zaten....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araçta uğraşacak şey cok olunca (dvd internet oyun vs.) yolcuların senle olan muhabbeti azalıyor sonuçta şoförün tek işi ve mecburi işi aracı dikkatli şekilde sürmek

benim böle multimedialı aracım olmuştu bunun şoför için ciddi bir sorun olduğunu söylemeliyim

seyir halindeyken soförün dikkatini çekmeyen tehlikeli bir an yolcunun dikkatini çekebilmeli ve acilen uyarmalı bu yönden sakıncalı buluyorum birde eskiden kazaların çoğu yok teybden kaset cıkarırken yada kaset sordıgında seyir halinde onunla ilgilenmekten falan çok oluyordu

sanki bana buna benziyecek gibi gelio ama işallah olmaz hepimiz için hayırlı olur

şunuda söylemeden gecemeyeceğim çok güzel bir teknoloji!!!

bakarsın geldiğinde arabayı yenileriz kim bilir :)

ellerinize ayaklarınıza sağlık gidip çekmişsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle kaza sebebi felan diyorsunuz da bu sesli komut bu yüzden var zaten... (Hem kaza yaparsan hemen haber veriyor kendi kendine :) ehehe )

Kaç yıldır bunlar premium sınıflarda zaten var..

B ve C sınıfına bu denli komplike özelliği ekleyen Ford...Eleştiriye açık olmalı haliyle :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırttın beni Bora !

mahmudumun derdine bak :D duymaması gereken kimse varmı? :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zeynep hayatta taktırtmaz bunu..Bunun yüzünden eve gelmezssin diye :D) Hasancım bu tür oyuncaklar inan benim için gereksiz.Ben her dakika internette olmak zorunda olan bir işte çalışmıyorumki...Videoyuda evde ayaklarımı uzatır yanımda cipsim biram keyif için izlerim,zaten arabada video izlemek çok tehlikeli bir olay,bence hiç o işe girmemek lazım...Sizlere cazip geliyordur da bu saatten sonra bana gerek yok ...Ben arabamda erşeyin yeterli olduğunu düşünüyorum.Bir tek anahtarsız giiş eksik.Onu da yaptırtırım sonradan ben...

Ben zeynep teyze için diyorum..Hem bunla internete girersin, hemde muhteşem yüzyılı izlersin dersin o gün alırsınız.. :):P:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle kaza sebebi felan diyorsunuz da bu sesli komut bu yüzden var zaten... (Hem kaza yaparsan hemen haber veriyor kendi kendine :) ehehe )

Kaç yıldır bunlar premium sınıflarda zaten var..

B ve C sınıfına bu denli komplike özelliği ekleyen Ford...Eleştiriye açık olmalı haliyle :P

yakup bey öyle demeyin ben teknolojisine bayıldım önce onu söyleyeyim zaten gelecek olursa belkide ilk saldıracaklardan biri olarak konusuorum

çok fonksiyonel birşey bidolu komut var biz o komutları çözdük çözecez diyene kadar makineye elle mudahale ederiz bu riskli işte

bilmem anlatabildimmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.