Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Mehmet Ayberk Dasar

Sync 2'yi Nasıl Güncellerim?

Recommended Posts

Selamün aleyküm bu sayfaya yeni kaydoldum önceden sayfanıza yardım almak için bakıyordum kaydolayım dedim mk 3 2015 focus aracımız var Sync 2 yüklü Avrupa güncellemesi geldi mi veya ne zaman gelir serviste güncelleniyor mu 

23.06.2018 - 22:13 tarihinde, Mehmet Ayberk Dasar yazdı:

Selamün aleyküm bu sayfaya yeni kaydoldum önceden sayfanıza yardım almak için bakıyordum kaydolayım dedim mk 3 2015 focus aracımız var Sync 2 yüklü Avrupa güncellemesi geldi mi veya ne zaman gelir serviste güncelleniyor mu 

İndirmeniz gereken dosyanın adı (Gen2v38build15128updatepackageEULangpack1Rev4 )Dosya zıp li iniyor.Önce bilgisayara indirip  zıp ten çıkartın sonra usb ye atmak gerek.Usb ye atmanız gereken dosyalar:(SyncMyRıde ve Auto Install) DONTINDX.MSA yı atmanıza gerek yok.Araç çalışır durumda usb yi takıyorsunuz sync sizi yönlendiriyor.Güncellleme 20-25 dakika arası sürüyor. İndirme linki:fordownersclub.com Update Sync 2 Easy Vay diye site içinde aratın 6.sayfada bulacaksınız. Servisle uğraşmana gerek yok.

Edited by Serkan D.

4 saat önce, Mehmet Ayberk Dasar yazdı:

Peki siz yükleyip kurdunuz mu sıkıntı çıktı mı 

Sen önce, hangi versiyonun yüklü olduğuna bakıp söylesen herşey daha kolay olacak.

--14 dakika sonra eklendi--

Ayarlar -> Yardım -> Sistem Bilgisi

20180628_094033.jpg.33ec151a889fcd4bb8ef65909d8b4abd.jpg

887FD5DE-3B2E-455B-8274-C5C0ED6E65FA.jpeg

--2 dakika sonra eklendi--

Şimdi versiyon sanırım 3.08 ne yapmalıyım hangisi indirmeliyim kusura bakmayın çok soru soruyorum ama önce hiç yapmadım korkuyorum da sync e sorun çıkacak diye af görün 

6 dakika önce, Mehmet Ayberk Dasar yazdı:

Şimdi versiyon sanırım 3.08 ne yapmalıyım hangisi indirmeliyim kusura bakmayın çok soru soruyorum ama önce hiç yapmadım korkuyorum da sync e sorun çıkacak diye af görün 

Korkuyorsanız yapmayın, çünkü kayda değer farkedilebilecek bir yenilik yok. Eğer versiyon 4.32 (yanlış hatırlamıyorsam) veya daha eskisi olsa yapın diyeceğim ama bence gerek yok.

Ha ben illa yükleyeceğim diyorsanız, 3.10’u verdiğim linkten indirip, kök dizinde autoinstall.ist olacak şekilde önceden fat32’ye formatlanmış harici belleğe yükleyip, araç çalışır vaziyetteyken usb’ye takıp bekleyeceksiniz. Bu kadar.

Seçim ve sorumluluk size ait.

18 dakika önce, İsmail Kontbay yazdı:

4.32 versiyon 3.0 dan daha eski mi versiyon olarak benimkisi 4.3214073

4.32 aslında 3.7.11'e denk geliyor. Yani daha eski. Versiyon numaraları aşağıdaki gibi, en günceli 3.10  (Wikipedia)

image.thumb.png.4927d9c18d7359bb50723157ab714ab7.png

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Yakup Çağatay
      Ford, 2011 model sonrasında satılan Sync 2'ye sahip sistemlere Siri güncellemesi sundu.
      Bizim için 2014 model ve sonrası. En basit söylemi ile dokunmatik ekrana sahip olan sistemlere.

Neler yapılabilecek?

Adres defterinizdeki kişiler ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz.
      Restoran veya diğer ilgilendiğiniz yerlerin telefon numaralarını arayabilirsiniz.
      Bir hatırlatma veya alarm ayarlayabilirsiniz.
      Hava durumunu öğrenebilirsiniz.
      Müzik seçip ve çaldırabilirsiniz.
      Sesli mesaj atıp ve metin mesajlarını alabilirsiniz.
      Apple Maps aracılığıyla navigasyon sistemini kullanabilirsiniz.

Usa için yazılım buradan indirilebilir durumda.
      Avrupa araçları şu an için servislerine gitmek zorunda.

Biz, SYNC 3'ü bekliyoruz  

Videosu

• By Ulaş Diren Çiçek
      sorun ekteki gibidir dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor fakat arkada radyo açık sensörler çalışır vaziyette 

• By Yakup Çağatay
      Bugün aracın bekleme konumunda Sync2 ekranında tarih ve saat çıkmamasını Foccus ile düzelttim. Elm327 kablonuz varsa yapabilirsiniz. Oluşabilecek problemlerde sorumluluk tamamen size aittir.

Gerekenler;
      Forscan Programı lisanslı olması şartı ile (Forscan ,Lisans bknz Üyelik gerektirir.) ELM327  AsBuiltExplorer As-Built editör Öncelikle ELM327 ile aracınıza bağlanıp ''Configration and Programming'' kısmını açmanız gerekiyor.

APIM programlama bölümünü açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. buradaki ilk 7D0-01-01 dizinindeki 0B68 değerini bir kenara not ediyoruz . (araç donanımına göre bu kod farklılık gösterebilir) 

Sonrasında AsBuiltExplorer programını açarak bir kenara not ettigimiz dizindeki değeri Checksum Calc (Hesap Makinesi) aracına 
      Modul ID kısmına 720-01-01 yazıp DATA kısmına APIM modulundeki ilk satırın kodunu yazıyoruz.

kopyalamış olduğumuz 0B68  değerini Hex kısmına yazıp Hex to Bin diyoruz çıkan Bin değerinin sondan 3. rakamını 1 ile değiştiriyoruz.

Değiştirilen 1 rakamından sonra Bin to Hex diyoruz ve çıkan Hex Kodunu bir kenara not ediyoruz

Yeni Hex Kodumuz olan 0B6C değerini APIM deki 7D0-01-01 dizinindeki ilk değer ile değiştiriyoruz ve Write All diyip kodu araç konfigrasyonuna yazdırıyoruz.

Sonuç olarak araç bekleme konumunda iken siyah boş ekran yerine artık ekranda saat ve tarih simgesini göreceksiniz 

Not: Eski üyemizden üzerime aldığım konudur, destek veremeyebilirim.Konuya yazınız mutlaka
    • By Yakup Çağatay
      Kısa süre önce tanıtılan makyajlı focus'un bazı yeni teknoloji detaylarını sergileyelim..

Diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz..

Adaptif Ön Far Sistemi

Geliştirilmiş Adaptif Ön Far sistemi sayesinde artık yeni Bi-Xenon HID ön farlardan çıkan ışığı yola en uygun şekilde ayarlamak mümkün. Sistem, aracı çevreleyen ortam ışığının yanısıra yolun ilerisindeki nesneleri de değerlendirerek ön far ışık açısını ve şiddetini, aracın hızı, direksiyon açısı ve öndeki bir nesneyle arasındaki mesafeye göre uygun olan ve önceden tanımlanmış yedi farklı ayardan birini seçecek şekilde ayarlıyor.

Özellikle  otobanlarda yüksek hızda seyrederken  farlar, çok daha ilerisini görebilmek için daha uzun ve düz bir ışık hüzmesi yayacak şekilde yüksek bir seviyeye kaldırılıyor; aracın daha yavaş kullanıldığı ve sokak aydınlatmasının daha yoğun olduğu şehir içi gibi yerlerde ise ışık, hemen öndeki yolu daha yoğun bir şekilde aydınlatmak için aşağıya doğru yayılıyor. Düşük hızlı dönüşlerde sistem, bisiklet sürücülerini ve yayaları daha görünür kılmak için, yolun kenarına doğru bir ışık yayıyor. Yüksek hızlı dönüşlerde sistem, ışığı virajın daha da ilerisine yönlendirerek sürücüyü destekliyor.

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sisemi

Çapraz Trafik Uyarı Sistemi

Bu sistem dikine park özelliği sunulan araçlarda yer alacak olacak ve o eklenen 2 ek sensör ile gerçekleşiyor.

2. Jenerasyon SYNC

Akıllı telefonlar gibi daha akıllı artık

Dikine Park Sistemi

Bu sistemlerde artık park noktasından çıkış yardım da sunulacak.

Paralel ve Dikine Park

Diğer teknoloji tanıtım başlığımız --> 

Fotoğraflar için yedek 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.