Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cebit Bilişim Eurasia 2011 (My Ford Touch Geliyor-Sync)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba :)

Duydum ki MY FORD TOUCH CeBIT de tanıtılacak...Hemen Başvuru yaptım..

Sizlerde yapın gidelim bakalım :)

Bu siteden kayıt oluyoruz, gelen maili açıp bilgileri tamamlıyoruz...
http://www.cebitbili...line_kayit.html

EDİT: Fuarı Ziyaret ettim buyrun resim ve videolar;
EDİT: 2013 Ekim Güncellemesi, özellik 2014 Ekim'de sunulmaya başlayacak :yeah:

FocusClubTr.com
screenshot22m.png

İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLARIMIZ (My Ford Touch-SYNC)

İLGİLİ HABER

Hayatın her alanında sürücü ve yolcuları için hayatı kolaylaştıran ve yüksek güvenlik teknolojileri geliştiren Ford, teknoloji anlamında da yeni bir dönemi başlatıyor. Teknolojileri ulaşılabilir kılan Ford, geliştirdiği Ford SYNC ile güvenliğinizi ve iletişiminizi üst bir noktaya taşıyor. Bildik sesli komutların ötesinde internete bağlanmaktan acil yardım çağrısında bulunmaya kadar özellikler sunan Ford SYNCTM, CeBIT fuarında Ford standında olacak.
Ford, Türkiye’de CeBIT gibi önemli bir teknoloji ve bilişim fuarına katılarak, teknolojide de iddiasını sergiliyor. Günümüz iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeleri otomotiv sektörüne aktaran Ford, araç içi iletişim teknolojilerinde önemli mesafeler kat etmeyi sürdürüyor. SYNCTM sistemi ile bir otomobildeki neredeyse tüm kumandaları sesli komut sistemine entegre eden Ford, sürücü ve yolcuların otomobile hükmedebilmelerini sağlıyor.

Ford SYNC™ ile acil yardım çağrısı
Otomotivde ileri teknoloji uygulamalarını bir adım daha ileriye taşıyan Ford ayrıca SYNC™ sistemine entegre ettiği acil yardım çağrı özelliğiyle Avrupalı Ford kullanıcılarına çok önemli bir konuda daha destek oluyor. Sahip olduğu özellikleri geliştirilen Ford SYNC™, otomobilin kaza yapması durumunda bulunduğu ülke ve konum fark etmeksizin kendi kendine acil yardım çağrısı yapıyor. Emergency Assistance, kaza anında havayastığından birinin açılması veya acil yakıt kesme sisteminin devreye girmesiyle aktif hale gelerek GPS ünitesinin harita bilgileri yardımıyla araç sahibinin cep telefonu üzerinden bulunduğu bölgedeki acil yardım numarasını arayarak ilgili bölgenin dilinde kazayı bildirip, yardım çağrısında bulunuyor.
Benzer sistemlerden farklı olarak aracın kendisinin direkt olarak ilgili mercie başvurması, otomotivde bir ilk niteliği taşıyor. Böylece sürücü ve yolcular, dilini bilmedikleri bir ülkede acil yardım için çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçebiliyorlar.

Ford SYNC™ ile Ford’unuza hükmedeceksiniz
MyFord Touch’ın kullanıldığı Ford SYNC™, sürücü ve yolcunun sözlü emirlerle aracın temel fonksiyonlarını kumanda etmesini sağlayan, sesle aktive olan bir araç-içi bağlantı platformu. Sistem sayesinde radyonun çalıştırılmasından klimanın ayarlanmasına kadar pek çok işlevi yerine getirilebiliyor. Microsoft ile birlikte geliştirilen MyFord Touch’lı Ford SYNC™, çağımızın iletişim platformlarını da barındırdığından, sosyal ağlardan mail takibine birçok online ortamla bağlantınız sürdürülebiliyor. Araç içerisinde bulunan kişisel WiFi ağından sürücü olduğu kadar yolcu da faydalanıp online kalabiliyor. SYNC ile araç kendi kendine WiFi özelliği taşıyor. Mevcut internet ağı sayesinde farklı müzik ve video platformlarıyla da köprü kuran Ford SYNC™, burada seçilen müzik veya videoların da aracın müzik sistemi üzerinden takip edilmesine olanak veriyor.

Ford, müşterilerin hayatını akıllı teknolojilerle kolaylaştırmaya devam ediyor
En büyük hedefi müşterilerine hayatı kolaylaştıran akıllı teknolojiler sunmak olan Ford, bu vizyonla müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirdiği ileri teknolojiler, ürün gamını rakipsiz kılmaya devam ediyor. Yeni Focus’un sahip olduğu ve aslında genellikle daha büyük ve lüks sınıf otomobillerle özdeşleştirilen ileri teknoloji özellikleri arasında yer alan Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Sistemi, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Dinamik Tork Kontrolü, Otomatik Park Sistemi yer alıyor.
Ürettiği teknolojiyle Ford fark yaratan, rekabetçi ve verimli bir şirket olduğunun altını çizmeye devam ediyor. Ford artık sadece bir otomotiv şirketi değil, aynı zamanda akıllı teknolojiler üretebilen bir teknoloji şirketi. Ve 2012 yılında Türkiye’de Ford ürün gamında sunulmaya başlanacak olan SYNC™ sistemi, bunun en iyi kanıtı olacak.
CeBIT teknoloji fuarının ziyaretçileri, Ford standında gelişmiş yeni Ford teknolojilerini bizzat deneme fırsatına sahip olacaklar.

İLGİLİ HABER-2

14582822.jpg
ABD’li otomotiv devi Ford’un sesli komut dinleyen, internete bağlanabilen, acil arama yapabilen SYNC teknolojisine sahip araçları Ekim 2012’de Türkiye’ye geliyor. 4.2 ve 8 inç dokunmatik ekran seçeneğine sahip teknoloji Ford ve Microsoft işbirliğiyle geliştirildi. Ford Otosan bu teknolojiyi, 6-9 Ekim tarihlerindeki CeBIT Bilişim fuarında da tanıtacak.

spacer.gif
Laz aksanını anlıyor
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford SYNC’nin 2007’den beri 3 milyon Ford aracında kullanıldığını belirterek, “SYNC lehçeleri bile ayırt edebiliyor, Laz aksanı gibi neredeyse her dili anlıyor ve konuşuyor. 2015’de Avrupa’da yaklaşık 2 milyon yeni Ford aracın SYNC sistemiyle yaşamın içinde olması öngörülüyor” dedi.
Ekim 2012’de Türkiye’de
SYNC teknolojisine sahip araçların Ekim 2012’de Avrupa’yla eş zamanlı olarak Türkiye’deki ürün gamlarında sunulmaya başlanacağını da bildiren Otay, şu bilgileri verdi: “Focus, Fiesta gibi modellerde öne çıkan teknolojik yenilik olacak. Bazı modellerde fiyatın içinde olacak, bazılarında ekstra fiyatlandırılacak. SYNC ayrı da satılabilecek ancak 2012 model ve sonrası araçlara entegre edilebilecek. Ticari araçlarda da bulunacak. Dünyada satışların yüzde 20-30’una denk gelmesi planlanıyor. Türkiye’de de benzer bir hedefimiz var.”
İnternete kolay bağlantı
Nuri Otay, Türk mühendislerin SYNC’in geliştirilmesine henüz katkıda bulunmadığına da değinerek, “Dil konusunda etki ve katkı var. Ama SYNC’in diğer modellerinde bizim Ar-Ge ekiplerimizin de payı olabilir. Bu tarz teknolojik özellikler çok lüks araçlarda var. Ancak orta segmente ilk getiren marka biziz. Modellerimizin çoğunda olacak. Otomobilde rahatça internet bağlantısı kurulabilecek. Twit atılabilecek, Facebook’a girilebilecek” diye konuştu.
Acil arama yapıyor
SYNC’in güvenlik ve kazalardaki önemine de vurgu yapan Otay, “SYNC, acil arama yapıyor. Bir kaza anında bulunduğu ülkenin acil servisini arayarak, kazanın olduğu yerin konumunu veriyor. Güvenlik açısından büyük kolaylık sağlayacak. Sürprizleri yok edecek” dedi.

cokbegendim.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:D ilgili komik haber :D

Lazca bilen Ford geliyor!

http://ekonomi.haber...en-ford-geliyor

Yusuf abi,

A Milli Futbol Takımımız, 2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde,Cuma akşamı saat 21.30'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da Almanya'yı konuk edecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok da önemli diil zaten.Sony gelirse onu takarım ben yeter bana da.Hırsızların çekim alanında bir otomobilim olsun istemem şahsen...Bu sistemi kullanmak için arabada günde 12 saatimi geçirmem lazım...Baştan beri My Touch umrumda olmamıştı..Ama bu My Touch gelinde sanırsam göstergeler arasındaki ekranda büyüycek o zaman yedek parça olarak onu alabilirim bak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki arkadaşlar biz bunu donanım listesinde ne zaman görürüz mart- nisan gibi diyodu patron yanlış hatırlamıyorsam erken oldu iyi oldu

Gidip soracaz... Sync sunulabilir belki..

Touch screen uzatabilir naviden ötürü . Bence boyle olur olursa. Öğreneceğiz.

--- iPhone Yolladı ---

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar deneme şansı bulan varmı nasıl bişey anlata bilecekmisiniz

Kimse gitmedi sanırım, ben bugün gideceğim aksilik olmazsa, 3 gibi İstanbul'dayım 4 de fuar'da ancak olurum... 18:30 a kadar açıkmış zaten...İnş standlar kapanmaz..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.