Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Fiesta Supercar 1.0 Ecoboost 140 Ps (Türkiye'de Satışta) Red&Black

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

yanlız aklıma gelmişken, bizim 1.0 lar torku 4000 devire kadar 170 te tutuyordu. ve 100 bg ile 125 in tüm bg tork eğrisi 4000 devire kadar eşit, 4000 den sonra 125 bg liğin bg i artmaya devam ediyor malum...bu motorda 5000 miş, o zaman 100 ve 125 bg liğe göre 4000 devirden önce 100 bg e ulaşması lazım ki, ara hızlanmada daha performanslı olsun..

yoksa bununda eğrisi aynı çıkarsa sıkıntı, yani 4000 devire kadar 170 tork ve 100 bg, 4000 den sonra 5000 e kadar 180 tork a ulaşıp, bg de atıyorum 105-110 a ulaşıyorsa(100 ve 125 liğin 5000 devirdeki bg i ), tamam 140 bg lik motor 0-100 de iyi olacaktır ama, ara hızlanmada çok albenisi olmayacaktır..tahminimde de haklı çıkacağımı düşünüyorum çünkü aracın CO salınımı az.. bg arttıkça tüketim artmamış. arabanın kullanılacağı devir olan 1400-2000 arası değişen bir performansı olmayacak gibi.

daha detaylı teknik veri ve bg-tork grafiği ortaya çıkarsa net bir şeyler söyleriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen aynı çıkmaz çünkü sadece yazılım farkı yok ilk mesaja detayları eklemiştim araçlar oldukça oynama yapmışlar.

Neyse ara hızlanma verisi ortada :yeah:

1.0 125 ps versiyon Fiesta;

0-100: 9.4 sn 

50-100: 12.2 sn

Son hız: 196 km/h

1.0 140 ps versiyon Fiesta;

0-100: 9.0 sn

50-100: 8.6 sn

Son hız: 201 km/h

1.6 182 ps Fiesta ST;

0-100: 6.9 sn

50-100: 6.4 sn

Son hız: 223 km/h

Adamlar hemen sürmüş :( click

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler kesin bilgi bize gelmeyecek :( 

İngiltereye özel de değil EU pazarının çoğuna verilecek. Verilmeyeceği ülkeler şunlar: 

İtalya, Macaristan, Turkiye (ilginçtir bunlar Fordun en çok satan veya en çok satan ithal olduğu pazarlar), Çek cumhuriyeti   ve doğu avrupa ülkeleri (bu ülkelerin yerel vergi leri nedeniyle) 

No not only UK, FoE has advised me these Editions are for most EU markets. 
Edit with some clarifications .........available in most European markets.
Notable exceptions include: Italy, Hungary, Czech Republic, Turkey and Eastern European markets, where local vehicle taxation levied negatively impacts both customer and manufacture

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Fiesta için bilgi geldi. 

Fiesta Red&Black siparişe açıldı.  1,0 makine (140ps/103KW) Euro5 ile getirmeye başlıyoruz. (en azından sipariş kabul edebileceğiz.) 

Fiesta.jpg

edit : 140ps/106KW yazmışım ... doğrusu 140ps/103KW olacaktı. Özür dilerim. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat bandı belli mi abi

...az önce siparişi açıyoruz diye mail geldi. Hemen (bkn.taze taze) paylaşayım dedim. 

Şubat pazarlama programı ilk hafta sonu açıklanır ... 7 Şubat gibi, orada fiyat bilgisi olacaktır (bence) ama sende şu an fiyat detayı var mı Kaan?...derseniz ... hayır yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...az önce siparişi açıyoruz diye mail geldi. Hemen (bkn.taze taze) paylaşayım dedim.

Şubat pazarlama programı ilk hafta sonu açıklanır ... 7 Şubat gibi, orada fiyat bilgisi olacaktır (bence) ama sende şu an fiyat detayı var mı Kaan?...derseniz ... hayır yok.

Bekliyoruz abi [emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.