Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Depo Full Dolum Hakkinda

Levent Özkan

Soru

Merhabalar bugun aracima mazot alayim dedim yarin belki zam gelirde ucuz alamayiz hemde lamba yaniyordu.

Dolduran arkadas yaklasik 27 lt doldurdu sonra hortumu geri cekti bende fullemedin depo bostu dedim.

Abi tabanca atiyor dedi olsun sen bi daha dene deyince yarum litre koydu koymadi depodan tasti. Arabaya gectim ibre alinan yakit kadar yani yarim deponun biraz ustunde gosteriyor. Acaba sorun neydi neden tam dolmadan dolmus gibi olup tasti?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sayın focus ailesi,yakıt lambası yanık vaziyette uzun süre kullanmayın sakın.Bilenler için değil bilmeyenler için uyarıdır.Aksi halde yakıt pompası kendini soğutamaz ve kabloları yanar yanınca da kısa devre yapar buradan da beyni yakar ondan sonra siz yanarsınız ki ALLAH göstermesin.Çok zor olur.Demedi demeyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün deneme fırsatım oldu. Ort.tüketim 6,1 lt ve menzil 68 km kalmış iken depoyu doldurdum. 43,27 lt mazot aldı. Benim bildiğim depo 53 lt. Menzil 68 km iken depoda 6,1 ort hıza göre 4,14 lt yakıt kalmış olması gerekiyordu ancak pompanın tık dediği yerde 9,73 lt yakıt kalmış oluyor. Aradaki fark 5,59 lt. Ort tüketime göre hesap yaparsak gerçek menzil yaklaşık 159 km. Ancak ekranda 68 km yazıyordu.

Sonuç; Arada yaklaşık 90 km fark var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün deneme fırsatım oldu. Ort.tüketim 6,1 lt ve menzil 68 km kalmış iken depoyu doldurdum. 43,27 lt mazot aldı. Benim bildiğim depo 53 lt. Menzil 68 km iken depoda 6,1 ort hıza göre 4,14 lt yakıt kalmış olması gerekiyordu ancak pompanın tık dediği yerde 9,73 lt yakıt kalmış oluyor. Aradaki fark 5,59 lt. Ort tüketime göre hesap yaparsak gerçek menzil yaklaşık 159 km. Ancak ekranda 68 km yazıyordu.

Sonuç; Arada yaklaşık 90 km fark var.

menzil, son 15 dakikadaki ortalamaya göre hesaplanıyor. Test menusunde bu değer yazıyor. Bir miktar yakıt yedek/rezerv olarak sayılıyor, o miktarı menzil hesabına katmıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.