Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

iyi akşamlar arkadaşlar 2013 focus style aracıma hill holder,lastik basınç,oto kilit özelliğini açmak istiyorum bursa da bana yardımcı olacak varr mı?

artık benim focusumda da hill holder var :)) emeği geçen herkese tekrar teşekkürler..

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkeze iyi akşamlar şuan aracıma 3 özelliği aktif etmeye çalışıyorum ama ABS menüsünden Initiakize ECU seçeneğini seçiyorum ama kabul etmiyor ne yapmalıyım?

Aracıma bu akşam itibariyle yokuş kalkış ve oto kilit özelliğini ekledim.                                                                                                                                                                       Formda emeği geçen herkeze ve Rıfat ÇELİK'e çok teşekkür edrim  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

konu içinde arattım ama bulamadım, vag grubundaki gibi kodlama ile amerikan park aktif edilebiliyor mu?(sinyallerin düşük akımla parklar ile yanması)

Hayır

konu içinde arattım ama bulamadım, vag grubundaki gibi kodlama ile amerikan park aktif edilebiliyor mu?(sinyallerin düşük akımla parklar ile yanması)

Hayır
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkeze iyi akşamlar şuan aracıma 3 özelliği aktif etmeye çalışıyorum ama ABS menüsünden Initiakize ECU seçeneğini seçiyorum ama kabul etmiyor ne yapmalıyım?

Aracıma bu akşam itibariyle yokuş kalkış ve oto kilit özelliğini ekledim.                                                                                                                                                                       Formda emeği geçen herkeze ve Rıfat ÇELİK'e çok teşekkür edrim  

Rica ederim sağolun biz sadece asıl emeği geçenlerin anlattıklarını tekrar ettik güle güle iyi günlerde kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Konuyu okudum. Hatta Rıfat bey alıntı yaptıkları belirtmiş olsada, hem araştırıp, hem kendi araçlarınıza uygulayıp hemde bizlerle paylaşmanız çok güzel. Gerçekten çok sağolun, sayenizde ufkumuz genişliyor :)

Bende bir soru sormak istiyorum. Şuanki aracımda araç hareket halinde veya dururken, belli bir saniye sonra  frene bastığımda kapılar otomatik kilitleniyor. Makyajlı focuslarda tesisat işlerine girmeden böyle birşey yapmak veya araç hareket ettikten mesela 30 saniye sonra kapı otomatik kilitleme gibi bir şey yapabilir miyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bir soru sormak istiyorum. Şuanki aracımda araç hareket halinde veya dururken, belli bir saniye sonra  frene bastığımda kapılar otomatik kilitleniyor. Makyajlı focuslarda tesisat işlerine girmeden böyle birşey yapmak veya araç hareket ettikten mesela 30 saniye sonra kapı otomatik kilitleme gibi bir şey yapabilir miyiz?

Ruslar bi alsın kurcalasın öğreniriz aynı program makyajlıda da  çalışıyormu çalışmıyor mu (BCM-beyin-de bir değişiklik yoksa ki muhtemelen yoktur çalışmaya devam edecektir). Çalışma şekli anlattığınızdan biraz farklı, yazmaya üşendim bu başlıkta, en olmadı forumda kesinlikle yazıyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Evet arkadaşlar bu sabah işe giderken araç lastik basınç uyarısı verdi. İndim aşağıya baktım, görünürdü bişey yoktu. Daha sonra aracı yıkarken farkettim ki çivi girmiş ve lastikler ıslak olduğu için kabarcık çıktığını gördüm, yani az az kaçırıyordu. Bu arada uyarıyı ayarlardan tekrar set etmeye çalışsam da gene uyarı aktif hale geçiyordu. Neyse lastiği yaptırdım ve uyarıyı resetliyip tekrar set ettim, şimdi herşey normal. Yani 2 ay önce kablo ile aktif ettiğim lastik basınç uyarı sistemi sorunsuz çalışıyor. Merak eden arkadaşlar için belirtmek istedim. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar bu sabah işe giderken araç lastik basınç uyarısı verdi. İndim aşağıya baktım, görünürdü bişey yoktu. Daha sonra aracı yıkarken farkettim ki çivi girmiş ve lastikler ıslak olduğu için kabarcık çıktığını gördüm, yani az az kaçırıyordu. Bu arada uyarıyı ayarlardan tekrar set etmeye çalışsam da gene uyarı aktif hale geçiyordu. Neyse lastiği yaptırdım ve uyarıyı resetliyip tekrar set ettim, şimdi herşey normal. Yani 2 ay önce kablo ile aktif ettiğim lastik basınç uyarı sistemi sorunsuz çalışıyor. Merak eden arkadaşlar için belirtmek istedim.

Teşekkürler güzel paylaşım sağolun
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün benzer bir şey benim de başıma geldi. Yolda giderken lastik basınç uyarısı verdi. Petrole çektim, bir şey yok. Sonra uyarıyı silip devam ettim, yine uyarı verdi. Yeniden petrolde baktım bir şey yok. Herhalde bozuk, çalışmıyor diye düşündüm. Ardından yaklaşık bi 80 100 km sonra aracı durdurdum ve sol arka lastiğin iyice indiğini gördüm. Lastikçiye çektim ve lastiğe kemik battığını gördük. Sanırım farketmeden bir hayvan ölüsü üzerinden geçtim ve onun kemiği lastiği patlattı. Yani sistem gerçekten çalışıyor. Eğer uyarı verirse en kısa zamanda lastikçinin yolunu tutmakta fayda var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.