Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

bu özellikleri açarken ekranda bir dizi hata ve uyarı sesleri almıştım. şimdi gaugeden baktım. 6 adet uyarı var.

C151_00

C200_00

C140_00

C121_00

C199_00

1607_87

bu uyarıların hepsi acaba onlarla mı alakalı? bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alprslan bey arabaya binin. Kontağı açın. Sonra kontak açık vaziyette tek tek her cama aşağıdaki işlemi uygulayın. Cam açma tuşuna basılı tutun cam açılsa bile bekleyin 10 sn. Sonra diğer camlara yapıp kontağı kapatıp inip deneyin.

Yakup bey konusu vardı ama anlatmak durumundaydım sorry :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bi yanlış anlaşılma var. Açmak için kumandadaki kapı kilidi açma düğmesini en az 5 sn basılı tutunca camlar açılıyor. Kapatmak içinde kumandadaki kapı kilitleme düğmesine en az 5 sn basılı tutunca hem kapılar kitleniyor hemde camlar kapanıyor.

bugün aracın camlarını tektek açtım.kapıları kilitleme düğmesine basılı tuttum.bir süre sonra camlar kapandı.aynı seyi açmada denedim.açma düğmemsine uzun süreli bastığım halde camlar açılmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün aracın camlarını tektek açtım.kapıları kilitleme düğmesine basılı tuttum.bir süre sonra camlar kapandı.aynı seyi açmada denedim.açma düğmemsine uzun süreli bastığım halde camlar açılmadı.

alparslan bey anahtardan açma butonuna 2 defa arka arkaya basın ve 2.defa basınca 5 yada 4 saniye basılı tutun sonra aracın bütün camları açılır.aynı işlemi kapama içinde yapabilirsiniz.

yokuş kalkış çalışıyorsa lastik basınçta çalışması lazım, 05 zaten çalışmaz 44 olacak. Hata filan veriyor mu? Bilgi kısmında olabilir. Yoksa tekrar deneyin.

açmış olduğum fonksiyonları tekarar kapadım ve DTC leri silip servise gittim.km saatini değiştiren servis iyice kontrol etti aracın ayarlar menüsünün altında sürücü destek menüsünü bulamadı ve aracı pc ile kontrol etti.fakat çözemedi.daha önce var olan menü saat değişiminden sonra bulunamadı dedim. ford a soracaklarmış cevap vereceklermiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aksam elm 327 geldi hemen laptopu alıp denedim. Önce arabada sesler ışıklar geldi. 'motor-sanzuman arızası' falan yazdı. Sonra program acmadı hata verdi 4-5 kere denedim. Kontağı, programı kapıyı actım kapattım falan sonunda geldi bu seferde read dedıgımde hata verdı keza aynı sekılde 4-5 denemeden sonra ve max.speed işaretini kaldırdıktan sonra okudu değişiklikleri ( oto kilit, lastik basınç) yaptım ve kaydettim abs işleminide yaptım. Sonra denedim ve Valaaaa. Hata almamı bukadar çok yazdım ve mümkün olduğunca hepsini çünkü deneyenler hemen vaz geçmesin diye. Sonuç; emeği geçen herkese teşekkür ederim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bu özellikleri açan arkadaşlar forscan yaparken yani dtc leri silmek için programı açarken şanzuman tipini seç diye bir pencere açılıyor ona ne işaretliyorsunuz.benim aracım düz 5 vites tir de yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu özellikleri açan arkadaşlar forscan yaparken yani dtc leri silmek için programı açarken şanzuman tipini seç diye bir pencere açılıyor ona ne işaretliyorsunuz.benim aracım düz 5 vites tir de yardımcı olursanız sevinirim.

seçenekleri hatırlamıyorum ama aracınız PS değilse önemi yok, manuel filan vardı heralde onu seçin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://i.hizliresim.com/dndggL.jpg

post-5858-0-96078300-1427054002_thumb.jp

seçenekler fotoda olduğu gibi

ben herhangi bir seçim yapmadan kutucuğu kapatıyorum

seçenekleri hatırlamıyorum ama aracınız PS değilse önemi yok, manuel filan vardı heralde onu seçin.

Ozan bir de #85 nolu özellik diyorki katlanır aynalar için 02 katlanmayanlar için 01 diyor yani 02 yapsak katlanmayan aynalar katlanır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok Sağol Ozan yarın tekrar deneyeyim birde ben hiç seçim yapmadan pencereyi kapatınca seçmez değil mi?

dediğim gibi manuel araçta modul olmadığından bir seçim yapılması yada yapılmaması birşey değiştirmez. Tekrar denemeyede gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.