Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

load from file , write to bcm yaptım olmadı bendeki elm327 ms/hs can diye ayıracak switch yok bundan dolayı olabilir mi

. Tek tek baktım hepsi aynı

Hayır. Program hata verebiliyor, tekrar deneyin. Ama hepsi aynıysa zaten bu işleme gerek yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuç aynı ard arda 5 kere yaptım

Peki bu hillholder yaparken ABS menusunden Initialize ECU butonuna yerine orjinal ayardayken reset ECU desek ne gibi problemler çıkabilir. Bendeki bu şansla araba hiç çalışmaz hala gelmeside yüksek bir ihtimal:D

Birşey olmaz, reset ecu kapatıp açıyor sadece. Akü kutup başını söküp takmakla aynı şey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki sizce neden bu sorunları yapmış olabilir.Şuan çekiş kontrol çalışıyor ,patinaja kalırsa simge yanıp sönüyor ama on /off yapma seçeneği ayarlarda yok ve FORscanda hata göstermekte.Bunla beraber ABS ninde tam çalıştığından şüpleyim.

Nedenini bilmiyorum. DTClerin detayında ne yazıyor? Akü kutup başını söküp takmayı deneyin birde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akü kutup başlarını sökmüştüm değişmemişti ilk arızada , DTCler için tekrardan okumayalım paylaştığım resimdeki sorunlar ordada yazıyordu.

Kodların anlamını bilmiyorum, dtc menüsüne bakarsanız ne oldukları yazıyor. İnternettede yazıyordur ama zaman içinde değişiklik veya araca göre değişiklik olabiliyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu başlıkta anlatılanlara göre ben de hepsini uyguladım. İlk başta kabloyu bilgisayara tanıtmak çok zorladı beni. Bilgisayar sürücüyü otomatik yüklüyordu ve aygıt yöneticisinde sarı ünlem çıkıyordu. Sonra bu başlıkta bir arkadaşın verdiği linkten düzelttim. Şimdi özelliklerden yokuş kalkış desteği ve kapı kilitleme çalışıyor. Lastik basınç meselesini de ileride anlarım. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Okan Erol tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik basınç uyarısını serviste açtırabiliyormuyuz?

"Aracınızda öyle bir özellik yok" cevabı almak istersen bi sor :D .Aslında var ama uğraşmazlar ve uğraşamazlar.Sen acele etme.Bak bu işin üstadı @Ozan Karsavuran la aynı şehirdesin.Bir mesaj yaz istersen uygunsa anlaşın yaptırırsın.Servise boşa sorma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Aracınızda öyle bir özellik yok" cevabı almak istersen bi sor :D .Aslında var ama uğraşmazlar ve uğraşamazlar.Sen acele etme.Bak bu işin üstadı @Ozan Karsavuran la aynı şehirdesin.Bir mesaj yaz istersen uygunsa anlaşın yaptırırsın.Servise boşa sorma.

Doğan bey ve Ozan bey benim araçta varmıdır veya neleri açtırabilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haziran basinda Ankara'da olacagim. Sizlerde musait olursaniz gorusup tanismayi cok isterim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.