Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 60.000 Bakımı

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...

Arabamızın 60 bin bakımını yaptırdık.

Yağ, Yağ Filtresi, Hava filtresi, Polen Filtresi, Mazot Filtresi, Ön fren balataları ve işçilik 410,00 TL.

Aklımda kaldığı kadarıyla ürünlerin fiyatlarını yazayım.

Yağ=60 TL - Opet Fullmaxx (Ford için uygun olan)

Mazot Filtresi= 65 TL

Ön Fren balataları = 130 TL (Motocraft)

İşçilik = 70 TL

(Hava filtresi, polen filtresi ve yağ filtresinin fiyatlarını hatırlamıyorum. )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bunlar Erol otomotivin verdiği fiyatlar. 250-300 oynuyor nerdeyse.

bence erol otonun fiyatları da pahalı sponsor ama pahalı yani.mozot filtresi 70tl hemde orjinal.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-9018-focus-1-6-dizel-yag-bakim-seti-mazot-filtreli-2011-2013bu setin çeşitli varyasyonları da var. bi inceleyin bence ben burdan aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

serviste bu paraları nasıl ödüyorsunuz gerçekten hayret ediyorum. 60 bin bakımını bugün sanayide yaptım parçaları kendim aldım hepsi orjinal.

parçalar 180 (mazot filtresi, yağ filtresi, motorcraft yağ, hava filtresi) işçiliğe 40 tl verdim. 1000 tlyi değil ford servisi mercedes servisi benden alamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

60.000 bakimi icin gebzede 2 ve adapazarinda 1 olmak sartiyla 3 servisin verdigi fiyat 600 ile 650 arasinda degismekteydi. Garantinin nisan ayinda bitmesinide firsat bilip :) (hos bitmeseydi de ayni yola basvururdum.) Görüştüğüm ozel servisin biri 280 liraya bu isi bitirdi. 20 de bahşiş al sana 300 kafam rahatladi. Bu arada malzemeyi ben getirirsem işçilik kaca olur dedigimde iscilige 40 lira fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

İyi günler arkadaşlar, 60.000 bakımı için ford servisinden 630 TL fiyat aldım, sağ iç aks keçesi yağ kaçağı için ise 80 TL keçe 120 TL işçilik parası fiyat verdiler. Toplamda 830 TL fiyat çıkıyor ve biraz pahalı geldi :)

http://www.yedekparcaford.com/?urun-12789-focus-yag-bakim-seti-1-6-tdci--partikul-filtre-uyumlu--2011-2016

http://www.yedekparcaford.com/?urun-9018-focus-yag-bakim-seti-1-6-tdci--ekonomik-set--2011-2016

bu setlerden birini alıp sanayide yaptırırsam 100 tl işçilikle yarı fiyatına geliyor 40 TL' de iç aks keçesi.

Servis bu filtre değişiminin dışında bir şey yapacak mı, sizce götürmeme değer mi? Ben arabayı 2. el aldım ve hiç adam akıllı baktırmadım, serviste baştan aşağı bakılır diye umuyordum ama çevremde özel servisten bir farkı olmayacağı söyleniyor. Sizce hangi yolu izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Garanti bittiyse ve iyi bir ustanız varsa haliyle özel servis. 

Garanti bitti ama iyi usta konusunda sıkıntılıyım. Bakım setlerinden orjinal olanı mı seçmeliyim yan sanayi kullansam bir sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.