Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 60.000 Bakımı

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Bu zamana kadar 3 bakim icin odedigim para bence normal. Ancak 3. Bakimda fren hidroligi kazigini 100 tl olarak malum yerde hissettim. Asil sorun o daha baslangicmis.

600 tl ye falan yaptirmam diyorum ama seve seve yaptiracagiz. :) Balatalarla beraber 1000 tl tutar benim 60 bin bakimi ya. :(

teorik olarak 2. bakımınla 4. bakımın aynı zaten. fren hidroliğinide 30000 veya 2 sene olarak yazmışlar ki çok düşük geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik,

En alttaki 72 liralık sadece Filtre yazan ne filtresi acaba :D

Valla bilmiyorum abi de sponsorumuz EROL Otomotiv'e 15.000-30.000-45.000-60.000 bakımları için hazır bakım paketleri sunmasını önereceğim parça listeleri ile birlikte hazırlayıp. Zaten bundan sonra lazım olacak herkesin işine yarasın, forum ve sponsorumuz da faydalansın. Yanlış hatırlamıyorsam bir ara Ozan yapmıştı bunu yarı yarıya fiyat çıkmıştı.

Bir dahaki bakımı Ankara'daki tanıdık özel serviste tüm bakımı yardımlı da olsa kendim yapasım var çok saçma bir miktar bu bence.

teorik olarak 2. bakımınla 4. bakımın aynı zaten. fren hidroliğinide 30000 veya 2 sene olarak yazmışlar ki çok düşük geldi bana. 

Ne zaman fren hidroliğimi değiştirelim? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla bilmiyorum abi de sponsorumuz EROL Otomotiv'e 15.000-30.000-45.000-60.000 bakımları için hazır bakım paketleri sunmasını önereceğim parça listeleri ile birlikte hazırlayıp. Zaten bundan sonra lazım olacak herkesin işine yarasın, forum ve sponsorumuz da faydalansın. Yanlış hatırlamıyorsam bir ara Ozan yapmıştı bunu yarı yarıya fiyat çıkmıştı.

Bir dahaki bakımı Ankara'daki tanıdık özel serviste tüm bakımı yardımlı da olsa kendim yapasım var çok saçma bir miktar bu bence.

Ne zaman fren hidroliğimi değiştirelim? :D

Şimdi senin listeyi alıp Erol Otomotiv'e soruyorum fiyat çıkarsın bakalım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşçilikler var. Polen filtresini bazen değiştiriyorlar bazen değiştirmiyorlar onla ilgili olabilir, yıllık bakım da 1.90 mesela da onu sorsam 60.000 bakımı olduğu için derler muhtemelen.

Valla Ankara'daki forumun yarısı buraya gidiyor ve dibinde metro var, o yüzden buraya gidiyorum ben de mecburen. Detaylara bakmadım, aklıma gelmedi orada ki geldiğinde aldığım cevapları değerlendirince kendimi gerizekalı gibi hissediyorum bu servise muhtaç olduğumdan dolayı o yüzden sorgulamamaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adı yazmayan filtre polen filtresi. Üstte S/T polen filtresi dediği polen filtresinin işçiliği. S/T=sökme takma.

Haksız alınan bir ücret. 30000bakimi işçiliği icinde var çünkü o. Onun birimide Ford'un sayfasında yazan işçilik süresi kadar olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendi parçacımdan orjinal parçaları 230 TL'ye alıp aynı bakımı 100 TL'ye yaptırabilirim, ampul de dahil.

Bahşiş dahil yarı fiyatına...

Üstelik herşey faturalı ve zamanlı olursa kimse garantiden çıkaramaz.

Akıllı olun, kendinizi öptürmeyin...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendi parçacımdan orjinal parçaları 230 TL'ye alıp aynı bakımı 100 TL'ye yaptırabilirim, ampul de dahil.

Bahşiş dahil yarı fiyatına...

Üstelik herşey faturalı ve zamanlı olursa kimse garantiden çıkaramaz.

Akıllı olun, kendinizi öptürmeyin...

Nasıl işliyor peki bu prosedür? Parçaları aldıktan sonra fişleriyle birliktemi servise gitmemiz gerekiyor? Bakım sonrası verecekleri faturada hangi parçaları değiştirdikleri yazıyormu? Yazıyosa orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılıyor.

Detaylı yazarsanız sevinirim sonrasında dediğiniz gibi yaptırırım bakımları boşa servise öpülmeye gerek yok dediğiniz gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.