Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 60.000 Bakımı

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

@Uğur Yılmaz,

1- Arka sağ porya bilyasına ne olmuş, garantiden niye değiştirmediler. Siz o porya bilyasına ne yapabilirsiniz ki, eğer vurmadıysanız tabi ama niye vurasınız?

2- Fren balatalarına çok ucuz fiyat istemişler, bir yamukluk olmasa bari.... !!!

3- Mazot filtresine de çok uzuz fiyat istemişler, onda da bir çapanoğlu yoktur inşallah.

Bunlar serviste mi yoksa dışarı da mı yapıldı. Servis olsa şu yukarıdaki şekilde liste çıkartmaz, sanki fatura gibi çıkartıyorlar. Servis olsa da yukarıdaki işlemler için ödeyeceğiniz para üç aşağı beş yukarı aynı seviyelerde olurdu diye de tahmin ediyorum. Porya bilyası işi karıştırmış gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Uğur Yılmaz,

1- Arka sağ porya bilyasına ne olmuş, garantiden niye değiştirmediler. Siz o porya bilyasına ne yapabilirsiniz ki, eğer vurmadıysanız tabi ama niye vurasınız?

2- Fren balatalarına çok ucuz fiyat istemişler, bir yamukluk olmasa bari.... !!!

3- Mazot filtresine de çok uzuz fiyat istemişler, onda da bir çapanoğlu yoktur inşallah.

Bunlar serviste mi yoksa dışarı da mı yapıldı. Servis olsa şu yukarıdaki şekilde liste çıkartmaz, sanki fatura gibi çıkartıyorlar. Servis olsa da yukarıdaki işlemler için ödeyeceğiniz para üç aşağı beş yukarı aynı seviyelerde olurdu diye de tahmin ediyorum. Porya bilyası işi karıştırmış gibi görünüyor.

mazot filtresi serviste 95 tl 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Sağ arka porya bilyası dağılmış. Çünkü benden önce vurulmuş ve değişmemiş. O yüzden dolayı kendi ustamda yaptırdım. Orijinal parça taktırdım.

2- Fren balatalarını "kale" marka taktırdım. Çünkü hem ses yapmıyorlar. Hemde orjinale göre daha uzun ömürlüler. Ayrıca garantili. Memnun kalmazsam değiştirebileceğim. Onuda almadan önce bayağı araştırdım.

3- Mazot filtresinide orijinal taktırdım. Ustam 5-6 seneden beri tanıdığım bi abim. Bu işlemlerin hepsi dışarda özel serviste yapıldı.

Porya bilyası ve diskler hesapta yoktu. o yüzden tuzlu oldu maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün memnuniyet için aradılar. Fiyat haricinde memnun olduğumu söyledim. Fiyat olarak araştırma yaptıklarını, diğer Ankara'daki yetkili servislerden daha ucuz olduklarını, dışarıdaki, yetkili olmayan, "illegal" servislerde fiyatın daha ucuz olacağını ancak orjinal yedek parçayı Ford'un sadece yetkili servislere sattığını söylediler, peki dedim, bir dahaki bakımda görüşmek üzere dediler, inşallah diyerek kapattım. 3 gram para yönetimim yoktur da ömrüm boyunca şu servis ücretine olduğu kadar acıdığım bir harcamam olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün memnuniyet için aradılar. Fiyat haricinde memnun olduğumu söyledim. Fiyat olarak araştırma yaptıklarını, diğer Ankara'daki yetkili servislerden daha ucuz olduklarını, dışarıdaki, yetkili olmayan, "illegal" servislerde fiyatın daha ucuz olacağını ancak orjinal yedek parçayı Ford'un sadece yetkili servislere sattığını söylediler, peki dedim, bir dahaki bakımda görüşmek üzere dediler, inşallah diyerek kapattım. 3 gram para yönetimim yoktur da ömrüm boyunca şu servis ücretine olduğu kadar acıdığım bir harcamam olmadı.

arkadaşlar bu işin cahiliyim ciddi soruyorum, orj yedek parça nedir, tanımlaması ? ona göre başka sorular sorucam, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu işin cahiliyim ciddi soruyorum, orj yedek parça nedir, tanımlaması ? ona göre başka sorular sorucam, 

Şöyle yazsam: Otosan'ın yetkili servislerde kullanmak üzere uygun gördüğü Motorcraft, FoMoCo veya Ford Otosan'ın kendi markaları ile (fason) üretilmiş parçalar, orijinal ürün yerine kullanılmasına izin verilmiş ve standartları karşılayan sıvılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle yazsam: Otosan'ın yetkili servislerde kullanmak üzere uygun gördüğü Motorcraft, FoMoCo veya Ford Otosan'ın kendi markaları ile (fason) üretilmiş parçalar, orijinal ürün yerine kullanılmasına izin verilmiş ve standartları karşılayan sıvılar. 

bu yedek parçalar üzerindeki marka ford değil o zaman ve bu bahsi geçen markalar da resmi onaylı markalar ise, tlf da söyledikleri gibi bu markalar, sadece ford tarafından, resmi servislere satılmıyor dışarı da satılıyor, veya bu markalar, kendileri satıyor; tlf verilen bilgi külliyen yalan, değil mi?

orj yedek parça marka isminin ford olması gerek miyor...

Motorcraft, FoMoCo veya Ford Otosan'ın kendi markaları ile (fason) üretilmiş parçalar, bu markalar da orjinal (başka hangi markalar var böyle açıklanırsa öğrenmiş oluruz)

diğer sorum; o zaman yan sanayi parçası ne demek, neyi kast ediyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.