Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

12 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Conti başarılı. Haftasonu Kazan da köy yolu yaklaşık %75 eğimli yolda yerde 15-20 cm kar vardı iki defa indim çıktım hiç üzmedi. Tabi hiç durmadan emoji41.png

%75 derken? 75 derelik eğim demek istememişinizdir galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

%75 derken? 75 derelik eğim demek istememişinizdir galiba

İnanılır gibi değil ama bu konuda kesinlik yok.

Eğim esasen bir dik üçgende karşı dik kenarın komşu dik kenara oranı yani tanjant. %75 eğim demek eğim 0.75 demek.  bu da karşı dik kenar 75 m iken komşu dik kenarın 100 m olması demek. 45 derecenin tanjantı 1 dir biliyorsunuz yani %100 . Dolayısıyla %75 eğim  kabaca 35-40 derecelik bir açı anlamına gelir sanırım 

Ama biz gerçek hayatta dağ tırmanışlarında komşu dik kenarı  ölçemeyiz. Sonuç olarak biz hipotenüsü gidiyoruz ve yükseklik değişimini de biliyoruz. Dolayısıyla gerçek hayatta sinüs yani karşı dik kenarın hipotenüse oranı da eğim olarak  söylenebiliyor.  Bu durumda 100 m yol aldığında 75 m yükseklik kazanma demek. Bu da kabaca 49-50 derecelik bir açıya denk geliyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk abi detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim. askerde BTR kullanma fırsatım olmuştu onunla test parkurunda 35-40 derecelik yerlerden geçerken sıkıntı yaşıyorduk bazen focus ile acaba kaç derece çıkılabilir

ekte btr-80 rus yapımı 

ita1-e1439981978823.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba da orjinal 245/40/19 ve 275/35/19 RF lastik var.

Kışlık aynı ebatta RF Ankara'da bir yerde bulabildik o da karaborsacı gibi liste fiyatından indirimi geçtim %40 fazla fiyat istiyor.

Sizce ne yapmalı?

RF den mi vaz geçmeli yada sezonun yarısı geçti diğer yarısında da risk görülen günlerde aracı çıkarmayıp idare mi etmeli?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karar sizin :) Ne diyebiliriz?

Şart değil sonuç olarak, yedek lastiği olmayan ve RF lastik kullanmayan çok araba var. RF'i zaten Merco Bmw harici görmek zor malum.

2 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Stepne yok arabada

Araba E200 amg emoji846.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün benim araba ile üzerinde geçen sene aldığım conti 850 ile en az 10 manevra yapıp pati çeke çeke zar zor çıktığım park yerimin hemen yanından arkadaşımın Grand Cmax üzerindeki 3 yıllık petlas ile bir iki manevrayla kolayca çıktı. Araba otomatik olduğundan mıdır, alçak olduğundan mıdır, şoförün yeteneksizliğinden midir bilemedim.

Öncesinde 'sen petlasla buradan zor çıkarsın' diye hava yapmayaydım iyiydi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Kamil yazdı:

Bugün benim araba ile üzerinde geçen sene aldığım conti 850 ile en az 10 manevra yapıp pati çeke çeke zar zor çıktığım park yerimin hemen yanından arkadaşımın Grand Cmax üzerindeki 3 yıllık petlas ile bir iki manevrayla kolayca çıktı. Araba otomatik olduğundan mıdır, alçak olduğundan mıdır, şoförün yeteneksizliğinden midir bilemedim.

Öncesinde 'sen petlasla buradan zor çıkarsın' diye hava yapmayaydım iyiydi :) 

ESP'niz kapalı mıydı? Açık ise çok uğraşırsınız gazı kese kese... ama kapalı olsaydı, çabucak toparlaması muhtemel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.