Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

• Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şu an görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Serdar yaman

Focus 3'leriniz Hangi Renk?

Hangi rengi tercih ettiniz ?   

320 üye oy kullandı

1. 1. Hangi rengi tercih ettiniz ?

• Buz Beyazı (Opak)
      137
    • Blazer Mavi (Opak)
      4
    • Spor Kırmızı (Opak)
      4
    • Aytozu Gri (Metalik)
      58
    • Mürekkep Mavi (Metalik)
      5
    • Kül Kahverengi (Metalik)
      15
    • Siyah (Metalik)
      15
    • Şeker Kırmızı (Metalik)
      17
    • Hardal Sarı (Metalik)
      1
    • Kum Gri (Metalik)
      7
    • Balköpüğü Kahverengi (Metalik)
      0
    • Gece Gri (Metalik)
      29
    • Mars Turuncu
      1
    • Derin Mavi
      4

Önerilen Mesajlar

Aytozu  önde götürüyor hadi bakalım:))

Bende beyaz aramıştım ama bir gün titanium beyaz hb gördüm aracın tasarım detaylarını kapatmış bence beyaz özellikle de gündüzleri..Bu araca en çok yakışan iki renk var :

1.Şeker kırmızı

2.mürekkep mavi

1.sıraya aytozu da gelebilir tabi :kıhkıh:

hüseyin ipek tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Yakup Çağatay
      Bakım kapsamı için ekteki (yazı altında) dosyayı indirip inceleyebilirsiniz.

Eylül 2015
       Yeni Focus-3.pdf
      22 Temmuz 2016
      Yeni Focus-4.pdf
      11 Mayıs 2017
      Focus Bak1m Formu.pdf
      31 Ağustos 2017
      Focus Bak1m Formu (1).pdf

Ford.com.tr'den alıntı:

• Yazan: MuratÖzçelik
      Öncelikle herkese iyi günler;
      Aracım 2010 model 1.6 TDCİ 90ps Trend X. Aracı aldıktan sonra ilk defa periyodik bakıma giricem ve  birkaç sorum olacak.
      1)Bu araç için hangi yağı önerirsiniz?(Mobil 1 Esp Formula 5w/30 diye biliyorum)
      2)Araçta DPF(Dizel Partükül Filtre) var mı?
      3)Araç Euro 4 mü Euro 5 mi?
    • Yazan: Salih Sakaoğlu
      Merhabalar arkadaşlar. Foruma üye olduktan sonra kendimizi tanıttığımız bölümde dolu hasarından bahsetmiştim. Bu süreci sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

2017 Temmuz ayında yağan İstanbul'daki dolu Focus'umuzu biraz üzdü. Dolu hasarının fotoğraflar:

Görüldüğü üzere arabasına fırça sürdürtmeyen birinin arabasını bu halde görmesi ciddi bir üzüntü yaşattı. İlk etapta ön cam ve arka cam değişti. Arabayı babam teslim aldı ve eve getirdiğinde gördüğüm olay beni çıldırttı. Bir iş nasıl yapılmaz onu gördük. Cam kırıkları hiç temizlenmemiş. C stunun içindeki cam parçaları olduğu gibi duruyor. Parçaları söküp temizlemek 3 günümü aldı. Neyse dedim sağlık olsun ama o ara arabaya bakamıyorum. Boyadaki göçükler gözüme çok batıyordu. Pops A Dent diye geçen dandik bir göçük tamir kiti aldım. Tabiki verdiğim parayla kaldım hiçbir işe yaramdı.

Aradan birkaç ay geçti. İklimle beraber yağmurlar yağmaya başlayınca sağ ön paspasta su biriktiğini gördüm. Ve polen filtresinden sızdığını buldum. Bu anda camcıyı bir kez daha hatırladım. İyi bir kulağını çınlatım. Camın üzerine yapışık contayı takmamış. Neyse o sıkıntıyıda çözdük. Bu arada ben yeni bir göçük makinası alma kararı verdim. Babam uğraşma oğlum falan dediyse de gözümü kararttım aldım. Ve işte sonuç:

Hala ufak tefek ince işçilğim kaldı. Havaların ısınmasını bekliyorum. Tamalayacağım inşallah. Ardından güzel bir cila ile kozmetik anlamda aracımızı eski kondisyonuna getireceğiz.

Kullandığım ürün Starklips Göçük Düzeltme Seti. Starklips firması bir Türk firmasıdır. Tamamiyle üretimi Türkiye'de yapılması beni gerçekten gurulandırdı. Ürünün kalitesine diyecek yok. Dışarıda 2000 TL fiyat verdiler. Ben 200-220 TL gibi bir fiyata mal ettim.

Uzun bir zaman geçmesine rağmen size bu serüveni anlatmak istedim. Bu konuyla alakalı sorularınızı bu konu altında yorum olarak belirtebilirsin. Teşekkürler. Focus Dayı'nın Son Hali :

• Yazan: Yakup Çağatay
      2017 İstanbul AutoShow'da sergilenen Fiat 124 Spider'ın fiyat ve donanım listesini paylaşıyorum.

Lusso 1.4 MultiAir 140 HP Manuel - 150.000 TL
      Lusso 1.4 MultiAir 140 HP Otomatik (6 ileri) - 165.000 TL

Metalik 1.250 TL
      Sedefli 2.500 TL 
      Gusto Paketi 10.000 TL

2 adet donanım seçeneğine sahip biri Classica diğeri Lusso

Temel donanımları yazacağım uzatmadan

Classica
      ABS, EBD, BAS, ESP, TCS, MSR, DST, TMPS, HLA, 4 Airbag Gündüz sürüş farı Çift egzoz 16'' alaşım jant Elektrikli yan ayna Manuel klima Anahtarsız çalıştırma 7'' multimedya BT - DAB - 2x USB - 4 Hop.  
      Bunun üstüne LUSSO
      Ön sis farı Geri görüş kamerası 17'' alaşım jant Otomatik klima Anahtarsız giriş sis. Deri döşeme Park sensörü Far yıkama Navigasyon  
      LUSSO üstüne alınabilen GUSTO Paketi

Full LED ön far Far sensörü Yağmur sensörü Adaptif ön far sistemi BOSE ses sistemi (9 hoparlör)  

1.4 Turbo benzinli motor 140 ps güç 240 Nm tork üretiyor. 0'dan 100'e 7.5 sn ve 7.6 sn'de çıkıyor.  Son hız 215 km/h. Boş ağırlık 1050-70 kg. Bagaj 140 lt. Tüketim ortalama 6.4-6.6 LT

Unutmadan şu an satılık araç yok, bunlar show amaçlı gelmiş henüz.

• Yazan: MuratÖzçelik
      Herkese Merhaba:
      2010 model 1.6 tdci Focus'a sahibim.Aracın 2000-3000 devir arasında değişik bir ses geliyor.Sesin videosunu ek olarak ekledim.Bu ses hakkında bilgisi olan var mı?
      Teşekkürler..

devir sesi 2.mp4

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.