Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Bu tarz konularda tartışmak yersiz. Hepimizi sürat yapıyoruz bunun yanlış olduğunu biliyoruz ama bazen kendimize dur diyemiyoruz.

Dur desek bile artık o gaza basmış bulunuyoruz. Yakub'un da dediği gibi yaşla hiç ilgisi yok bunun.

Belki saçma bir örnek olacak ama , uzun yolda hız sınırı arttırılsın 90'la yol çekilir mi diye galyana gelen bir milletiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin abi bu işin yaşla ilgisi yok ama ama işte genel klişe...Haklısınız..Ben furkan'ı tanıdığım için dedim..Savunmuyorum kimseyi..Neyse ben yazmadım sayın,Furkanda gelince düzenler iletisini herkes bir ohhh çeker :)

Fazla bir şey yazmadım ya. Ama o yaşta daha hevesli oluyorsun o kesin. Şimdi arka koltukta oğluma bakıyorum, ayağımı gazdan çekiyorum. :)

Yaşla alakası yok yazanların hepsi 25 yaş civarı bu arada. :)

Doğrudur hepimiz hız yapıyoruz, ama artık aklıma kimseyi tokatlamak, makas atmak, kapışmak vs gelmiyor. Yanıma geleni bırakıyorum, gitsin allahın dan bulsun. 20-25 yaşımdaki halimle şu an arasında dağlar var. Hızlanmadan önce 10 defa düşünüyorum, en ufak risk ihtimalinde ayağımı çekiyorum vs.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duyunca açarım tabi bu tarz organizasyonlar bu organizasyonları kovalayan insanlar forumumuzdada mevcut ogünde bikaç sene önce bu organizasyonlara dahil olmuş biri senin bir ara sorduğun siz tanışıyor olmalısınız diyen forum üyelerimizden tuna ayyılmaz 3 sene sparco adına avrupada etap turnesine çıkmıştır beni ve onu bu tarz organizasyonlara sürükleyen kişilerde yeşilköy çınar otel önünde durup zamanın 3 5 lirasıyla kapışan hızlı ergen gençlikten seçmece yapan simsarlar mevcuttur. bu organizasyonlara katılma çabası gösteren birçok firma var bugün resmi açıdan veya sivil çalışmaları resmileştirmeye çalışan ne varki pistlerimiz açılıyor zamanla trafiğe kapalı alan talepleri ulaştırma bakanlığına en çok gelen dilekçeler bu yöndedir mk 2 mk3 ralli klasmanları ve sanayi sitelerinin belirlediği çeşitli organizasyonlar mevcut bunlara konu açarım ve zamanlada paylaşım sunarım tabiikide furkana yüklenmek istemiyorum fakat bana kalkıp 1.3 motorla 2.0 lık araçlara kafa tutmaya çalışan kişi ve olgular beni zıvanadan çıkartıyor bu bu furkana olan bir ithamım değil ama bu tarz yol şovalyeleri çok var etrafımda keza sanayide yıllarca dükkanıma bu tarz adamlar geldi..şimdi kocaman mondiyi tokatlamak hüner ister ama riskide yeterince korkutucu geliyor anlık reaksyon göstererek yazdığım bişi artık kim ne alınmak istiyorsa alınsın bu yazımdan sonra üstüne ;)

Ama bu sözün üstüne yazınca herkes alınır...Ben yanlış anlarım o yüzden savunmak durumundayım :) Ayrıca bu dediğin şeyler gırlan olmuyor ve herelini sallayan giremiyor.(resmi olmayanlardan bahsediyorsan) trafikdekinden ne farkı var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu sözün üstüne yazınca herkes alınır...Ben yanlış anlarım o yüzden savunmak durumundayım :) Ayrıca bu dediğin şeyler gırlan olmuyor ve herelini sallayan giremiyor.(resmi olmayanlardan bahsediyorsan) trafikdekinden ne farkı var..

:) her elini sallayan giremiyor evet "yeteneği"olanlar girebiliyor sanayi ve ralli organizasyonlarının hiçbiri trafiğe açık alanlarda yapılmıyor ki adminim fakat resmide olmuyor işte o işin prosedürü ile alakalı bi durum bütçe oldumu ulaştırma bakanlığı hertürlü organizasyonu sırasıyla onaylıyor tabi görsel tema olgusu ve mali çıkar güdmeme şartlarıyla birlikte... ee çıkarı olmayan kurumda bu tarz organizasyonları gayrı resmi olarak yürütüyor ki mali çıkar sağlasın fakat katılımcının can yakma çevreye zarar verme trafik akışını engellemesinin önüne geçiyorki(kapalı trafikte yapılan gayrı resmi organizasyonlar fazla kurcalanmasın soruşturmaya alınmasın katılımcıyı caydırmasın diye) yani sözüm ona kovalayan kişiler için gırlan var demek istedim..

tamam yhaa bukadar kızma ykp başkansın büyüksün en önemlisi adamsın da konunun başlığına bakh tartışmakta olduğumuz yere bakh :D

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı ben kullandığımda normal ve biraz devirli(malum dizel az da olsa devirli kullanım ister) kullanım değerim 6.3 ile 6.8 arası.

Aracı 2 haftada 1 eşime veriyorum sayacı sıfırlıyorum ve akşam döndüğümde sonuç 8.0 ile 8.5 arası değerde oluyor sorduğumdada tabiki inkar senden devirsiz kullandım ben cevabı ile kapanıyor konu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam yhaa bukadar kızma ykp başkansın büyüksün en önemlisi adamsın da konunun başlığına bakh tartışmakta olduğumuz yere bakh :D

Est ben kızmıyorum sadece yalnızın yanında kalıyorum ve bağımsız bakmaya çalışıyorum..Bu konuları hep tartıştık hiçbirzaman da izin vermiyoruz ama tanıdığımız birine bunları yazmayı ben kabullenmiyorum ayrıca başkan büyük felan deme abi,sadece ameleyim...Birde naz çeken adam :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fazla bir şey yazmadım ya. Ama o yaşta daha hevesli oluyorsun o kesin. Şimdi arka koltukta oğluma bakıyorum, ayağımı gazdan çekiyorum. :)

Yaşla alakası yok yazanların hepsi 25 yaş civarı bu arada. :)

Doğrudur hepimiz hız yapıyoruz, ama artık aklıma kimseyi tokatlamak, makas atmak, kapışmak vs gelmiyor. Yanıma geleni bırakıyorum, gitsin allahın dan bulsun. 20-25 yaşımdaki halimle şu an arasında dağlar var. Hızlanmadan önce 10 defa düşünüyorum, en ufak risk ihtimalinde ayağımı çekiyorum vs.

çünkü onlar aktif şuan..

6 yıldır 1 tane radar cezam yok babamın vardır 3-4 tane bütün büyük tanıdıklarımın cezası var saymakla bitmez...Buna ne diyoruz mesela ? Benim bir tane hız yaptım tarzında iletimi gösterebilirmisiniz ? Kişiler kendinden örnek verebilir fakat genel'e bağlamak yanlış demek istediğim bu..Yaş'a bağlanmaz yaş'danda bağımsız tutulmaz diyelim...

Çocuk 170 yaptım demiş, iyi ki demiş sanki burda kimse 170 yapmadı, yapmadıysa focus almasın :) mümkünse forumuda terketsin :D:zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu dağıtmayın bakayım, yazdığıma yazacağıma pişman etmeyin beni.

Küçük bir hatırlatma gerekli ve yeterliydi bence, daha da uzatmayalım.

Konu yaktı tüketimi idi zaten Furkan değil.

Benimki de bir tür "Abi" nasihatı, yüklenme değil

Konuya dönelim:

Bir haftadır Sprintbooster'i deniyorum, alet ilk defa 180 BG hissi veriyor, ama ortalama tüketim de 7,7'den 8,0'e zıpladı, ama daha çabuk hızlanıyorum, çünkü keyif veriyor.

Daha ayrıntılı inceleme raporu gelecek, izlemeye devam edin...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir haftadır Sprintbooster'i deniyorum, alet ilk defa 180 BG hissi veriyor, ama ortalama tüketim de 7,7'den 8,0'e zıpladı, ama daha çabuk hızlanıyorum, çünkü keyif veriyor.

Süpermiş :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

forumlardaki iletişim yüzyüze direkt iletişim olmadığı için, yanlış değerlendirmeler ve zan etmeler bolca olacaktır, bazen bir espri yapıyorsunuz, bakıyorsunuz karşı taraf çok ciddiye almış savunmaya geçmiş, konular bazen olmayacak yerlere gidebiliyor, genel anlamda izleyebildiğim kadarıyla arkadaşların çoğu belli saygı çerçevesinde ve duyarlı davranmaya çalışıyor,

benim yorumlara baksanız, performans performans, sanırsın need for speed, halbu ki çok sakin araç kullanırım, ufak tefek kaçamaklar, yapmışlığım vardır tabiki ama kesinlikle marifet değil, insan sevdiğini değer verdiğini uyarır,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu dağıtmayın bakayım, yazdığıma yazacağıma pişman etmeyin beni.

Küçük bir hatırlatma gerekli ve yeterliydi bence, daha da uzatmayalım.

Konu yaktı tüketimi idi zaten Furkan değil.

Benimki de bir tür "Abi" nasihatı, yüklenme değil

Konuya dönelim:

cem hocam bu sprint booster ve chip işini ben de izliyorum, sonuçları bekliyorum senin ilgili bölümde devam et

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki vardi.. İsikta beklerken bakiyodu zaten bi havalar bi tripler falan.. Sonra yapmamasi gereken bi hareket yapti kalkarken bende ona gereken cevabi verdim.

İlginç.. Açıkcası bende mondeo varken hiç kimseyle kapışma falan ihtiyacı hissetmedim. Genelde sallamam bile. Bazen ışıklarda falan yanımda ara gazı falan verip kendince eğlenen tipler falan olurdu, kafayı hafif çıkartıyor gibi yapıp ayağımı gazdan çeker onların uzamasını seyrederdim. :) Arkadaş fantazi yapmış demekki. Sonuçta mondeo konfor amaçlı alınacak bir araç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.