Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

arkadaslar ilk arabam olucak focus kısmetse EYLUl de almayı dusunuyorum

tatil donusu focusun bu modeli cok hosuma gittigi için almayı planlıyordum ve kısmetse baz modeli alıcam aldıktan sonrada keyfime göre bi kac modifikasyon yapıcam sadece dıs tasarımda kısaca şunu öğrenmek istiyorum

bu baz model 100km kac litre benzin kullanır?

lpdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar ilk arabam olucak focus kısmetse EYLUl de almayı dusunuyorum

tatil donusu focusun bu modeli cok hosuma gittigi için almayı planlıyordum ve kısmetse baz modeli alıcam aldıktan sonrada keyfime göre bi kac modifikasyon yapıcam sadece dıs tasarımda kısaca şunu öğrenmek istiyorum

bu baz model 100km kac litre benzin kullanır?

Hangi model yani focus 2 mi yoksa 3 mü alacaksınız ve hangi motor yani dizel mi benzinli mi alacaksınız?Ayrıca sorduğunuz sanırım fabrika verileri değil,çünkü fabrika verileri fordun kendi sitesinde var.Eğer gerçek yakıt tüketimini soruyorsanız forumda focusu olanlar cevaplayacaktır...Fakat şunu söyleyeyim dizel km de şehir içi 6 civarında yakarken şehirler arasında 3.8 civarına kadar düşüyor.Benzinli ise şehir içinde 9 civarı yakarken şehirler ararası yollarda 5.8 e kadar inersiniz...Tabi bu veriler şu anda afaki ve çok genel şekilde....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca sorduğunuz sanırım fabrika verileri değil,çünkü fabrika verileri fordun kendi sitesinde var.

Bizde onlardan önce vardı :smiley2k: :smiley2k:

94652022431872392867.jpg

Not:Ecoboost Motoru Start-Stop tek. sahip olduğu için düşük değere sahip..Sistemi kapatıp gezerseniz eğer 8.7 - 9.0 arası değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni focuscular nerdesiniz... yazın artık yakıt tüketimlerinizi... yoksa çok yakıyo da yazamıyo musunuz...:kıhkıh:

ya da focus alıp buraları unuttunuz mu:)

Selamlar...Araci alali bugun itibari ile tam bir ay oldu...3500 km gezmisim :kıhkıh: Ortalama tuketim 8.5/100 km olarak gorunuyor yol bilgisayarinda...

Ama tamamen kullanima bagli bir durum...Adana'da hava sicak, ve klima arabanin icinde oldugum surece acik... :kıhkıh:

beowulf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar...Araci alali bugun itibari ile tam bir ay oldu...3500 km gezmisim :kıhkıh: Ortalama tuketim 8.5/100 km olarak gorunuyor yol bilgisayarinda...

Ama tamamen kullanima bagli bir durum...Adana'da hava sicak, ve klima arabanin icinde oldugum surece acik... :kıhkıh:

Aracı teslim aldığınızda yol bilgisayarını sıfırlamışmıydınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de hemen hep gündüz kullanırım arabayı. klima genelde (Gündüzde sürekli) açık. Ankara'da sadece şehiriçi 6.1 enfazla 6.3 oldu. Ve de arabayı seri kullanırım. Eskişehir yolu trafiği malumunuz. Buna rağmen benim değerler demek ki iyiymiş. Ben de benim araba fazla yakıyor diiyordum beaaa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8.5 çook fazla... benzinli tüketimi gibi...:kıhkıh: benzinli 15 litre yakar o zaman :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

temmuz ayında focus 3 almıştım. aracın yakıt sarfiyatı ilk 15 gün karışık 7.5 civarı idi.1000 km lik uzun yola gidip geldim. yakıt sarfiyatı 4.9 a kadar düştü. bu arada klimam açıktı ve genelde ortalama 120 km/s hız civarında kullandım. yolda yakıt alıp yol bilgisayarını sıfırladım. 90-100 km/ s hızla yaklaşık 100 km daha yol geldim ve gördüm ki yakıt 4.4 e kadar düşmüştü.anladım ki çok hızlı kullanmak keseye de büyük zarar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı alalı 2 ayı geçti ve 4700 km oldu, ortalama yakıt tüketimim 6.6 hiç sıfırlamadım, eski focusuma göre bariz bir şekilde az yakıyor, performansa gelince düz yolda zorlanmadan 210 gördüm otobanda, tork taki artış hemen hissediliyor, özellikle vites düşürmenizz gerektiğinde sanki otomatik vites araç gibi stop etmiyor hemen toparlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.