Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

focus 3 1,6tdci arac kullanıyorum,gecen uzun yola cıktım aracı fulledım ve yol bılgısayarı yol sonunda 100 kmde 5,2lt yazıyordu(yola cıkmadan önce sıfırlamsıtım)sonra yakıtı tekrar fulledım hesapladım ve 100km deki tüketim benım hesaplarımda 5,9 hatta 6 ya yakındı...yol bilgisayarı bu kadar sapma yapabilir mi?,rölantide beklemelerdeki yakıt tüketimi de yansıyor mı yol bilgisayarına

Özcan B. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayar benim hesabimla 0,3-0,4lt fazla yazıyor.

Dün Istanbul Ankara arası 6,2lt yaktı. 100-140 arası sürat ile. Ankara-Aksaray-Ereğli arası sabit 90-100km sürat ile 4,4lt yazıyor. 3/4depo halen dolu ve 600kusur km menzil veriyor. Bir daha ki pompada tekrar hesaplayıp sapmasina bakacağım. Dolu depo ile 960km gibi menziller gördüm. 90-100km arası sabitleyip gidilebilirse müthiş tasarruf mümkün. 90 sabitle 4-4,2 arası klima açık yakmak mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende yakıt aldım. 155.36 TL ye 41.99 litre 741 km yol yapmışım. 200 km si Ankara-Sivrihisar gidiş dönüş , gerisi şehirçi kullanım. Yani 100 km de 5.66 lt yakmışım. Araç bilgisayarı ise 5.5 olarak hesapladı. (İlk mazot aldığımda sıfırlamıştım. )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha 4000 km deyim ş.dışı y.bilgisayarı 4.8 gösterdi.benim hesabim 4.9 dan biraz fazla. 700 km yolun 450 km sinde klima açıktı.arada sırada yol durumuna göre 200 220 lere kadar çıktım.açılsın diye ara ara yüksek devir kullandım. bence gayet iyi..

birol kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Yaz geldi, sıcaklıklar 35-40 arası gezmekte, start-stop çalışmıyor, klima tam gün mesaide, asfaltlar erimeye başladı, benzin tüketimi fırladı...

Şu sıralar şehir içi 8,3-8,3 civarında geziyorum.

Buna da şükür :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaz geldi, sıcaklıklar 35-40 arası gezmekte, start-stop çalışmıyor, klima tam gün mesaide, asfaltlar erimeye başladı, benzin tüketimi fırladı...

Şu sıralar şehir içi 8,3-8,3 civarında geziyorum.

Buna da şükür :sofeer:

Cem bey bende aynı antalya malum bu aralar yanıyor.Havalar serin giderken yakıt tüketimim 5.8 di.Şu aralar 6.2 ye çıktı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de kış mevsiminde yaptığım 4,3 ve 4,4 lük şehir dışı tüketimi bir daha yakalayamadım. şu an şehirler arası gezmekteyim. kütahya'dan konya' ya klima açık 5,6 ile geldim. ve hesaplamamda ise km.de 25 kuruş yaktım. herhalde iyi değerler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.