Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

merhaba Arkadaşlar ,

ben de yeni focusculardanım. (FOCUS III - Style Plus paket) konu burayla alakalı olabilir diye başka başlık açmadım. sorum şu: Trafik durduğunda arabayı boşa alıp el frenini çektim ve motor stop etti (ya da ben öyle anladım) ekranda da auto start stop etkin başlatmak için debriyaja basın uyarısı çıktı. böyle bir özelliği olduğundan haberim yoktu :-) bu özellik her durduğumda aktif olmuyor ve motor benim debrijaya basmamın dışında bazen kendiliğinden de çalışıyor.

bu normal mi? yakıt tasarrufununun dışında bir etkisi oluyor mu?

şimdiden teşekkürler,

focusumla ilgili yakıt bilgilerini vs. en kısa sürede foruma yazacağım.

Hayırlı Uğurlu Olsuuun,darısı başımıza....Start-Stop TDCI 115 PS dizellerde ve 180 PS Ecoboost motorlarda standart....Start-Stop Trafikte dur kalklar sırasında çalışmaz,aracınızın bildiğim kadarıyla en az 10 saniye kadar rölantide çalışıyor olması halinde devreye girer..Yakıt tasarrufu için yapılmış bir sisytemdir..Ayrıca klimanız açık olduğu zaman yada motor soğukken de devreye girmez...Motor debriyaja basmadan çalışmaz normalde ..Kendi kendine çalışması garip geldi bana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı Uğurlu Olsuuun,darısı başımıza....Start-Stop TDCI 115 PS dizellerde ve 180 PS Ecoboost motorlarda standart....Start-Stop Trafikte dur kalklar sırasında çalışmaz,aracınızın bildiğim kadarıyla en az 10 saniye kadar rölantide çalışıyor olması halinde devreye girer..Yakıt tasarrufu için yapılmış bir sisytemdir..Ayrıca klimanız açık olduğu zaman yada motor soğukken de devreye girmez...Motor debriyaja basmadan çalışmaz normalde ..Kendi kendine çalışması garip geldi bana...

O klima açık olduğu için ya da start-stop sistemi ard-arda devreye girip çıktığı için olmuş olabilir.....Ne de olsa makine sonuçta...Ne yapacağı belli olmaz.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba Arkadaşlar ,

ben de yeni focusculardanım. (FOCUS III - Style Plus paket) konu burayla alakalı olabilir diye başka başlık açmadım. sorum şu: Trafik durduğunda arabayı boşa alıp el frenini çektim ve motor stop etti (ya da ben öyle anladım) ekranda da auto start stop etkin başlatmak için debriyaja basın uyarısı çıktı. böyle bir özelliği olduğundan haberim yoktu :-) bu özellik her durduğumda aktif olmuyor ve motor benim debrijaya basmamın dışında bazen kendiliğinden de çalışıyor.

bu normal mi? yakıt tasarrufununun dışında bir etkisi oluyor mu?

şimdiden teşekkürler,

focusumla ilgili yakıt bilgilerini vs. en kısa sürede foruma yazacağım.

öncelikle aracınız hayırlı olsun ben kullanma klavuzundan bu konu hakkında bilgi aldım sistem hava sıcaklığı 4 derece ile 30 derece arasındak sıcaklık değerlerinde aktif oluyor. Ayrıca sistemin devreye girmesi için akünün belli bir süre şarj olması gerekiyor. Normalde klima açıkken start-stop özelliğinin devreye girmemesi lazım ama benim araçta bazen devreye giriyor. Araç stop ettiği zaman klimayı açarsanız otomatik olarak araç tekrar çalışıyor. Ayrıca her araçta bu özellik yok geçenlerde bayide 2012 model titanyum dizel araçta yoktu mesela sanşlısınız yani. Allah kaza bela vermesin

Musa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkürler herkese. benim aracımda klima açıkken devreye giriyordu kendiliğinden çalışması da bu yüzden herhalde. açıkçası arabayı pek tanımıyorum. bora bey vitesin önündeki A yazan düğmeye basarak kapatırsın demişti eve gidince böyle bir düğme var mı diye baktım, varmış :-)

:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkürler herkese. benim aracımda klima açıkken devreye giriyordu kendiliğinden çalışması da bu yüzden herhalde. açıkçası arabayı pek tanımıyorum. bora bey vitesin önündeki A yazan düğmeye basarak kapatırsın demişti eve gidince böyle bir düğme var mı diye baktım, varmış :-)

Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız güle güle kullanın. yakıt değerleri ve araç resimlerinide bekleriz ayrı bi konu başlığında :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ecoboost çu arkadaşlar nerde bizi unuttular galiba... performans, konfor, tüketim.. vs vs.. nasıl gidiyor..

ben de mi unutacağım acaba alınca.. :D

Ecoboostçular yakıt tüketimini grünce şoka uğramışlardır,az yakacak sandıkları araba su gibi benzin içince pişmanlıklarından,utançlarından yazamıyorlardır,dizelciler dalga geçer bizle diye düşünüyorlardır ....O yüzden yazamıyorlardır :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ecoboostçular yakıt tüketimini grünce şoka uğramışlardır,az yakacak sandıkları araba su gibi benzin içince pişmanlıklarından,utançlarından yazamıyorlardır,dizelciler dalga geçer bizle diye düşünüyorlardır ....O yüzden yazamıyorlardır :) :)

Bora abi eskiden sen de benzinciydin unutma bunu.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değiştim ve geliştim, gömlek değiştirdim :) Benzinciydim de noldu,benzincilerle dost olduk... :)))

Abi herkes bu değişimi yaşamalı...Hele ecoboostcular bunu haketiyor..Adam seni otobanda sollarken zevk almalı sonra benzinlikte sen 3 litre mazot alırken kendisi 6 litre alınca sen zevk almalısın.. :D Kısır döngü... :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi herkes bu değişimi yaşamalı...Hele ecoboostcular bunu haketiyor..Adam seni otobanda sollarken zevk almalı sonra benzinlikte sen 3 litre mazot alırken kendisi 6 litre alınca sen zevk almalısın.. :) Kısır döngü... :D :D

Otobanda beni biraz zor sollar,rampalara gelince görürüm onları..Hem zaten ben asla hiç kimseyle kapışmadım kapışmam da .Ben otomobilden süraqt yaparak değil,konfor ve ses sistemi özelliklerini kullanarak zevk alan tiplerdenim...Ne bekarken ne de evliyken asla kimseyle kapışmadım.Çünkü hızlı araç sürerek kişiliğimi ve kalitemi gösterdiğimi düşünmüyorum.Hızlı araç sürmek sadece ralli sporu tutkunu kişilere ait bir yetenektir.Benim mesleğim ralli şogörlüğü değil...:)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.