Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Aracım 7000 km de. şehiriçi 6,4 litre. şehirdışı yüksek performansada (en düşük 150 km/h ) 6,7 litre civarında. sehirdışı sabit 100-110 Km hız ile 4,9 litre. Bence bu performansaki araç için çok yüksek değerler değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 6100 km de şu an. Uzun yolda memlekete giderken 120 den aşağı düşmedim hatta çoğu zaman 180 de seyretttim 200-210u bulduğum zamanlar da oldu yakıt tüketimi 6.9 du. Gelmeden önce sıfırladım otobanda 6. viteste 120 ye sabitleyip uzunca bir süre öyle geldim yol bilgisayarı 4.8 i gösteriyordu. Ankara'da yine tekrar sıfırladım. şu an şehiriçi 5.4 görünüyor. Eskiden şehiriçi 6.3 civarındaydı sürüş tekniğimi değiştirmedim. Daha da düşer mi bilemiyorum ama bana göre gayet iyi değerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir depo ile sehir içi sehir dısı karısık 6.8-7.1 civarı. test amacıyla aracı yaklasık en yüksek 100 km-s oalcak sekilde kullandım ort. 4.9 altına inmedi.valla öyle 3.7 gibi 4.2 gibi degerler sanırım zor...

oluyor oluyor :)... ben önceki focusumla 4.1 i yakalamıştım... ısparta adana arası 625 km...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir depo ile sehir içi sehir dısı karısık 6.8-7.1 civarı. test amacıyla aracı yaklasık en yüksek 100 km-s oalcak sekilde kullandım ort. 4.9 altına inmedi.valla öyle 3.7 gibi 4.2 gibi degerler sanırım zor...

Ben dizel F II aracımla 85km yi aşmadan ve mümkün olduğunca 5.viteste giderek, klima kapalı ve yolcu/yük yokken Ankara - Eskişehir arasında 3.4l/100 km ortalama ile gitmiştim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba Arkadaşlar ,

ben de yeni focusculardanım. (FOCUS III - Style Plus paket) konu burayla alakalı olabilir diye başka başlık açmadım. sorum şu: Trafik durduğunda arabayı boşa alıp el frenini çektim ve motor stop etti (ya da ben öyle anladım) ekranda da auto start stop etkin başlatmak için debriyaja basın uyarısı çıktı. böyle bir özelliği olduğundan haberim yoktu :-) bu özellik her durduğumda aktif olmuyor ve motor benim debrijaya basmamın dışında bazen kendiliğinden de çalışıyor.

bu normal mi? yakıt tasarrufununun dışında bir etkisi oluyor mu?

şimdiden teşekkürler,

focusumla ilgili yakıt bilgilerini vs. en kısa sürede foruma yazacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor uygun sıcaklıkta ve klima kapalı oldugunda auto start stop çalışır.

Sistem aracı bosa alıp durmanız ile çalışır

Bu sistemi iptal etmek için vites önünde ki A tuşuna basabilirsiniz.

Yakıt azalır emisyon azalır.

Aracınız hayirli uğurlu olsun

Sent from my iPhone using Forum Runner

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.