Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Ecoboost sakin kullanırsanız alt devirlerindeki yüksek güç sayesinde gaz pedalına azıcık dokunmanızla yeterli sürüş performansını sunuyor ve ekonomik olabiliyor, ama hem çok hızlı gideyim hem az yaksın derseniz bu konuda dizel kadar iddiası yok, 180Hp lik araç gibi gitmenin bedeli >10 litreleri kolayca görmek olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ecoboost sakin kullanırsanız alt devirlerindeki yüksek güç sayesinde gaz pedalına azıcık dokunmanızla yeterli sürüş performansını sunuyor ve ekonomik olabiliyor, ama hem çok hızlı gideyim hem az yaksın derseniz bu konuda dizel kadar iddiası yok, 180Hp lik araç gibi gitmenin bedeli >10 litreleri kolayca görmek olabiliyor.

İşte kardeşim bende bu sürüş karakterime güvenemediğimden, çok beğenmeme fiyatınında daha uygun olmasına rağmen ecoboost yerine dizel geçiyor aklımın bir ucundanda. Altımdaki aracın bütün gücünü hissetmem gerekiyor sanki, bu yüzden gaz pedalına bastıkca yakıtta artıyor haliyle :bye: Yoksa sakin kullanabilirsem ecoboost'u hem normal benzinli motordan daha az yakar hemde ondan daha seri daha iyi gider bencede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yusufcum altında gerçekten iyi giden bir aracın olursa ilk zamanlar basarsın heyecandan heyecana koşarsın ama sonra aracının üstünlüğüne, ona adapte olduğuna emin olduğundan bilinçaltında kendini rahat hissetmeye başlarsın, performansından sonra diğer üstün yanı olan ekonomi potansiyelini zorlamaya başlarsın.

Şuan altında gidişat açısından çok iyi olmayan bir aracın olduğundan sürüş psikolojin "kendini kurtarma - biran önce ileri atma" ya da "arabam gidebiliyor" modunda :bye: Bende hep böyle oldu ordan biliyorum :D

Astra ile ilk başlarda en sık yaptığım 3. viteste 160km ye ulaşmak oluyordu; dizel araçtan sonra o kadar güzel geliyorduki, motorun sesi ve hiç bitmeyen ivmelenmesi yüzünden uygun fırsat bekliyordum! Şimdiyse aracı milim milim hızlandırarak alt devirlerdeki ekonomi potansiyelinden faydalanıyorum, ş.içinde 6.8 ortalamam var ve ben bunu Corolla ile uzun yolda ancak yakalayabiliyordum!

Sen 80 den sonra 180beygirlik bir araç aldığında bu kez "bütün gücü hissetmemek" isteyeceksin emin ol, araç en sağlam yol şartlarında bile dediğin kadar gaza asıldığında asfaltı ve lastikleri parçalayarak fırlayacak, bu da seni bazen ciddi olarak korkutacak, bu özelliği cebindeyken ekonomik bir sürüşte sana gayet yeterli gelecek, tamamen alışkanlık. :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim gibi kendini sakin kullanıma alıştırabilirsin zamanla, bu sadece ekonomi açısından değil her açıdan özellikle güvenliğiniz açısından faydanıza olur.

Dün maça gidip gelirken hız yaptım demiştim ya; bir süredir sakin sakin gittiğimden sanki ilk kez hız yapmışım gibi helecan oluşmuştu mesela :bye:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.