Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Açıkçası son hizi görmek gibi deneme düşünmemiştim. Hizlanip sesi, dengeyi, hızlanma isteğini vs görmek istedim. Frenleme konusunda tabiki haklısınız. Bu noktada çoğu araçtan farklı değil, aracın iyi yol tuttuguna güvenmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası son hizi görmek gibi deneme düşünmemiştim. Hizlanip sesi, dengeyi, hızlanma isteğini vs görmek istedim. Frenleme konusunda tabiki haklısınız. Bu noktada çoğu araçtan farklı değil, aracın iyi yol tuttuguna güvenmemek lazım.

radar saati değildi herhalde engin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merak eden akadaşlar için bir özet: hesaplarıma göre ecoboost 180 hp ile dizele göre yakıt masrafım %40 -50 artacak :))

bir de bu focus 3 ün yol bilgisayarı hesaplama hızı iyi olmasına rağmen, oldukça ilkel kalıyor hem küçük hem de ayrıntıları bir arada göremiyorsunuz,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merak eden akadaşlar için bir özet: hesaplarıma göre ecoboost 180 hp ile dizele göre yakıt masrafım %40 -50 artacak :D)

bir de bu focus 3 ün yol bilgisayarı hesaplama hızı iyi olmasına rağmen, oldukça ilkel kalıyor hem küçük hem de ayrıntıları bir arada göremiyorsunuz,

Size şöyle birşey verelim :)

img1235f.jpg

Detay:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merak eden akadaşlar için bir özet: hesaplarıma göre ecoboost 180 hp ile dizele göre yakıt masrafım %40 -50 artacak :))

Benim göstergede hepsini bir arada görebiliyosunuz....:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli arabada bu değerleri yakalamak için ya arabayı 50-60 la süreceksiniz ya da burada yazılanlarda bir yanlışlık var,100-120 ile gidipte bu ortalam tüketimi yakalamak imkansız.....Ama imkansızı başardıysanız da helal olsun ne diim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya trafiği Istanbul'a göre çok rahat. Yüzlerce kavşak ışığı olmasa dur kalk çok az olur. Start stop bu noktada da olumlu etki yapıyor. Bu aracı ben Istanbul'da kullansam 9lt civari yakalarim sanıyorum

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya trafiği Istanbul'a göre çok rahat. Yüzlerce kavşak ışığı olmasa dur kalk çok az olur. Start stop bu noktada da olumlu etki yapıyor. Bu aracı ben Istanbul'da kullansam 9lt civari yakalarim sanıyorum

Valla ben Ankarada sıklıkla yoğun dur kalklı tarfikte en fazla 7.3 e kadar indirebildim Dizel 115 lik arabamı,siz çok iyi yakmışssınız ama nerde?Şehirlerarası yolda....Şehirlerarası yolda da ben ancak 6.5 yakabildim, ama hangi hızda,ortalama 120-130 km hızda.....Dizel arabadan bile az yaktırdıysanız o arabaya şehirler arasında mutlaka bir sırrı vardır,söyleyin de forumdaki arkadaşlar boşuna benzine servet harcamasınlar.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben Ankarada sıklıkla yoğun dur kalklı tarfikte en fazla 7.3 e kadar indirebildim Dizel 115 lik arabamı,siz çok iyi yakmışssınız ama nerde?Şehirlerarası yolda....Şehirlerarası yolda da ben ancak 6.5 yakabildim, ama hangi hızda,ortalama 120-130 km hızda.....Dizel arabadan bile az yaktırdıysanız o arabaya şehirler arasında mutlaka bir sırrı vardır,söyleyin de forumdaki arkadaşlar boşuna benzine servet harcamasınlar.....

Şehir dışında 90'i geçme abi çok rahat 4.0 litreyi yakalarsın.. (6.vites)

Ş.içi çok etken var salla zaten başkalarını..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen araba kullanmayı bilmiyorsan biz ne yapalım be kardeşim? Ben 115 lik f3 dizel ile İst - Karacabey rotasında 2.7 lt yakaladım.

526972_10150697219200238_568540237_9366492_645447368_n.jpg

Benzinli mondeo 1.6 benzinli ile de 6.5 lt.. Rota Akçay > İstanbul

318222_10150731555850238_568540237_9485744_1544017611_n.jpg

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 litreyi yakalamak her babyiğidin harcı değil, ben tamamen düz sayılabilecek bir yolda 80 e sabitleyip gidip geliyorum, ortalama 5 litre şu an,bu max 4.5-4.8 arasına düşer benim bahsettiğim şartlarda, dahadda asla düşmez, ama bu sefer depo doldurduğumda 955 km gösterdi menzili yol bigisayarı. Ben onu 1000 e tamamlayacağım inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.