Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Focus 3 Sedan Benzinli Yakıt Tüketimi

A.Coşar

Önerilen Mesajlar

Focus III Sedan 125 ps 1.6 Trend X .....Benzin tabii ki:) maalesef.

550 km şehir dışı........

200 km şehir içi..........

290 TL yakıt harcadım.

yakıt tüketimi için düşünceleriniz nedir?

not: bu arabamın ilk 750 km si bu arada.

Ayhan C. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

290 TL yakıt harcadım.

Hayırlı olsun aracınız, öncelikle benzin ölçümünü depoyu full olarak doldurduktan sonra yukarıdaki kilometreleri yapıp tekrardan fulletdiyseniz ve 290TL'lik yakıt aldıysa

500km+200km= 750km

290TL/ 750KM = 0,38kuruş

gayet iyi bence tebrik ederim sakin kullandınız sanırım?

Benim aracımda dizel 115ps ilk depoda yol bilgisayarına uydum ve klima açıkken 0,26 kuruş yaktı sonrasındada zaten Allah ne verdiyse basınca içiyor bildiğiniz  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun aracınız, öncelikle benzin ölçümünü depoyu full olarak doldurduktan sonra yukarıdaki kilometreleri yapıp tekrardan fulletdiyseniz ve 290TL'lik yakıt aldıysa

500km+200km= 750km

290TL/ 750KM = 0,38kuruş

gayet iyi bence tebrik ederim sakin kullandınız sanırım?

Benim aracımda dizel 115ps ilk depoda yol bilgisayarına uydum ve klima açıkken 0,26 kuruş yaktı sonrasındada zaten Allah ne verdiyse basınca içiyor bildiğiniz  :kıhkıh:

evet çok sakin kullandım,120 km/s geçmedim ve şehir dışı hız sabitleyici kullandım zaman zaman. tüm bu 750 km klima açıktı.

bir de ford rodaj süresi felan vermiyor servis yetkilisinin söylemine göre. 1yıl ya da 15000 km ilk bakım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIITest ve İzlenimlerimiz" kategorisinden "Otomobiller HakkındaYakıt ve Lpg Konuları" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIITest ve İzlenimlerimiz" kategorisinden "Otomobiller HakkındaYakıt ve Lpg Konuları" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

sevgili çağatay, isterim ki; benzinli araç kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarsınlar ki,lpg dönüşümüne gerçekten ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu daha rahat görelim.forumda genellikle dizel ya da EB tecrübeleri paylaşılmış. ya da benzinli için ayrı bir başlık açalım. lütfen önerimi değerlendirip başlığı layık olduğu yere koyunuz. iyi çalışmalar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili çağatay, isterim ki; benzinli araç kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarsınlar ki,lpg dönüşümüne gerçekten ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu daha rahat görelim.forumda genellikle dizel ya da EB tecrübeleri paylaşılmış. ya da benzinli için ayrı bir başlık açalım. lütfen önerimi değerlendirip başlığı layık olduğu yere koyunuz. iyi çalışmalar... 

Layık olduğu yer burası işte lütfen kategorilerin içindeki başlıkları inceleyiniz.

Test inceleme konusu yakıt ile alakalı değil.Yakıt ile TÜM başlıklar burada.. Ayrıca benzinli tüketim başlığımız da var aslında birleştirmem gerekiyordu ? 

Bakın tam 1 yıllık konu 

Her mesaj ile başlık açık tutmamızın kimseye faydası yok :) 

iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Layık olduğu yer burası işte lütfen kategorilerin içindeki başlıkları inceleyiniz.

Test inceleme konusu yakıt ile alakalı değil.Yakıt ile TÜM başlıklar burada.. Ayrıca benzinli tüketim başlığımız da var aslında birleştirmem gerekiyordu ? 

Bakın tam 1 yıllık konu 

Her mesaj ile başlık açık tutmamızın kimseye faydası yok :)

anladım.iyi çalışmalar...

haydi benzinciler....tecrübelerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya gelecek olursak fiyat olayları tamamen değişken olduğu için sizin yerinize litre bazına dönüyorum.

59 litre benzin almışsınız yolun %75'i şehir dışı %25'i şehiriçi yani fabrika verilerine göre sizin 100km'de 5.7lt tüketmeniz gerekiyor.

Peki siz ne kadar tüketmişsiniz ? Hemen hesaplıyoruz: 7.87 lt yani yakaladığınız değer biraz yüksek  :yeah:

Uzun yolda ekonomi için 90 km/h civarı gitmeniz gerekmektedir.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
değerler düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi iyi merak etmeyin dahada düşer o siz arabaya ve arabada size alıştıkça ... bizim 10000 de şuan . 6,5'larda seyrediyor tabi uslu kullanımda(o kadarda uslu değil ama :D ) düşük olmasının sebebi şehir dışının fazlalığı sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

290 TL yakıt harcadım.

Bende de ayni aracin hatchback versiyonu var.  tam olarak ölcemedim ölcünce paylaşacağim inşallah. uzun yolda 4.5-5.5 arasini da gördüm şehir içinde 8-9 arasini da gördüm tam olarak bayrama giderken bakicam inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

istanbulda 8 litreyi geçirmezseniz iyidir.. düşse düşse de 0.5 litre düşer. seneye mayıs ta klimasız hali artık aracınızın bundan sonraki yakıt değeri olacaktır.

lpg ise 3 te 1 düşürür yakıtı.. lpg taktırılacağına 1.0 eb almak daha mantıklıdır. 1.0 eb da normal ve lpg arası tüketim sunuyor. ama güç deyince daha iyi değerler.

bakın forumda uzun yolda 5 litrenin altında yaktırıyorlar eb a..

1.6 benzin 7.5 lt : 37 krş -----45.200 TL

1.6 lpg  9 lt  : 22 krş -----47.000

1.0 eb  6 lt  : 30 krş  -----46.750

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende powershift var.Km 700 civarı,en son 8 litre idi,km sıfırlayıp son 100 km 7,1 kadar inebildim.Şehir dışı tabiki,ama bagaj dolu 4 yetişkin vardı arabada.Bu değerleri yakalayacam diye araba kullanmaktan soğudum resmen

Bu kadar ekonomi düşünüyosanız yanlış araba seçimi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@, bazı öneriler:

1. Yakıtı ifade ederken L/100km olarak verelim, fiyat değişiyor, Yakup belirtmiş. 100km'de 8 L tüketen bir araç şu anda kilometrede 40 Kuruş yakarken, geçen sene bu zamanlarda 35 Kuruş yakmakta idi.

2. Yakıt ölçümünü depoyu tam doldurmadan tam doldurmaya yapın, hatta pompacı hatasını azaltmak için tabanaca ikinci attığında durdur deyin. Sonra hem yol km sayacını hem de ortalama yakıt tüketimini yol bilgisayarından sıfırlayın. Bir sonraki alımda hem pompadan hem YB'den değerleri görün.

3. Hep yazıyoruz yakıt tüketim değerleri yol, sürücü, iklim ve trafik şartlarından çok etkilenir. Bu nedenle aynı araç için çok değişken değerler elde edilir. 

Kabaca 1.6 Ti-VCT motor üç büyük şehirde şehir içinde 8 - 9,5 L arasında tüketir, Anadolu şehirlerinde bu 0,5 - 1 L kadar düşebilir. Uzun yolda da 6-7,5 L arası beklenir. 

Tüketimini normal, ama yazdığım gibi ölçüm hassasiyetiniz çok yüksek değil. 

Fabrika verileri de şehir içi 8,1, şehir dışı 4,8, karma 6,0 L/100 km.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.