Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Focus 3 Sedan Benzinli Yakıt Tüketimi

A.Coşar

Önerilen Mesajlar

sevgili Kutluhan;bilmiyorum kendi paranı kazanıyor musun ama, iş başa düşünce benzin çok zorluyor bizim maaşı inan.2200 tl maaşla işler çok zor yürüyor,beleş mezar bulsak içine girecek hale geliyoruz:)

YB da 8.5 lt değer veriyor. anlamadım şimdi. bir de bu km lerin tamamında klima açıktı neredese. yine de değerler çok mu size sevgili Çağatay?

Araba daha çok yeni. Dediğim gibi tüketim çok değişken birşey uzun yol ve tüketim testlerinde geçmişini temizlemeyi unutmayın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

YB da 8.5 lt değer veriyor. anlamadım şimdi. bir de bu km lerin tamamında klima açıktı neredese. yine de değerler çok mu size sevgili Çağatay?
Değil değil, daha önce yazdığım şekilde  izlemeye devam...! Zamanla düşecektir biraz daha.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Kutluhan;bilmiyorum kendi paranı kazanıyor musun ama, iş başa düşünce benzin çok zorluyor bizim maaşı inan.2200 tl maaşla işler çok zor yürüyor,beleş mezar bulsak içine girecek hale geliyoruz:)

hocam senin maaş iyiymiş :)  benimkisi 1955 tl allahtan hanımda çalışıyor da bugünümüze çok şükür geçinip gidiyoruz :nazar:

başlığı değiştirip öğretmenlerin benzinden lpg ye dönüşümü mü yapsak :kıhkıh:  :kıhkıh:

Bence burada klasik senelik yapılan yol hesabı yapıp herkez kendi kesesine göre kar zarar hesabı yapıp lpg konusunda karar verebilir.Başka bir forumda biri şöyle demişti cebimi deleceğime manifoltu deldiririm

hocam artık manifoltu da delmeden takılıyor lpg :)

sam0238t.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam senin maaş iyiymiş :) benimkisi 1955 tl allahtan hanımda çalışıyor da bugünümüze çok şükür geçinip gidiyoruz :nazar:

başlığı değiştirip öğretmenlerin benzinden lpg ye dönüşümü mü yapsak :kıhkıh::kıhkıh:

hocam artık manifoltu da delmeden takılıyor lpg :)

Resim eklendi

Hocam havalı bir sözdü ama My 11den sonra bütün karizması gitti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar 1 hafta önce aldım bnde focus 3 1.6 125ps bnm araç 148km 150tl benzin yaktı ya rodrajdan çıkınca da bu kadar yakar mı sizce _?

Yazdıklarımı yineliyorum:

1. Yakıtı ifade ederken L/100km olarak verelim, fiyat değişiyor, 100km'de 8 L tüketen bir araç şu anda kilometrede 40 Kuruş yakarken, geçen sene bu zamanlarda 35 Kuruş yakmakta idi.
  2. Yakıt ölçümünü depoyu tam doldurmadan tam doldurmaya yapın, hatta pompacı hatasını azaltmak için tabanca ikinci attığında durdur deyin. Sonra hem yol km sayacını hem de ortalama yakıt tüketimini yol bilgisayarından sıfırlayın. Bir sonraki alımda hem pompadan hem YB'den değerleri görün.
  3. Hep yazıyoruz yakıt tüketim değerleri yol, sürücü, iklim ve trafik şartlarından çok etkilenir. Bu nedenle aynı araç için çok değişken değerler elde edilir. 

Kabaca 1.6 Ti-VCT motor üç büyük şehirde şehir içinde 8 - 9,5 L arasında tüketir, Anadolu şehirlerinde bu 0,5 - 1 L kadar düşebilir. Uzun yolda da 6-7,5 L arası beklenir. 

Tüketiminiz yüksek görünüyor, ama yazdığım gibi ölçüm hassasiyetiniz belirsiz, izleyin, bildirin... 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

focus 3 trend X paket aracım

750 km yol geldim bayram için , yol bilgisayari 5.9 ortalama gösterdi. 89-99 ortalama bandinda sabit geldim hep denemek amacli fena gelmedi bana bilmiyorum. uzun yol olunca baya bi deneme imkanim oldu benim anladiğim kadariyla arac ;

80 km sabit hizla 4 lt

90 km sabit hizla 5 lt

100 km sabit hizla 6lt

110 km  sabit        7 lt

120 km sabit        8 lt  yakmakta düz ve uygun yolu bulursa tabiikide.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam havalı bir sözdü ama My 11den sonra bütün karizması gitti

Arkadaşlar 1200 km yi gördükten sonra nihayet garanti vs yiyip lpg dönüşümüne karar verdim.Tecrübelerimi aktaracağım ama fotoğraflar tatil dönüşü olacak;zira şu an SideCrystal Sunrise Quenn Luxury Otel'deyim :)

Üşenmeden Adıyaman Şambayat'ta bulunan MGS için Fetih Murat usta ile görüştüm ve ikna olarak 1400tl taksitli fiyatta anlaştım.Şimdi artık ben de lpg li araç sahibiyim. En belirgin değişim motor sesinde gerçekleşti. Bu sistemin özelliği olarak araç tüpe geçtiğinde motor sesini 80% kesiyor. Zaten sloganlarından bir tanesi de en sessiz çalışma.... 

Diğer tecrübelerimi zamanla paylaşacağım ama tüketim durumunu aktarayım.

1. 17,77 lt lpg ....... 50 km Şİ...137 km ŞD

2. 31,64 lt lpg........ 341 km ŞD

3. 31,91 lt lpg........ 380 km ŞD (hala bitmedi,otele girince araba durdu mecburen.bitince son skoru yazarım)

giderek artan bir performans...ve hepsinde klima açık...

Ayhan C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.