Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Serviste Şöför Kapısını Çizmişler

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

çizik kazadır sonuçta, bagaj ise düzelir bu ayıplı mala tam anlamıyla girmeyebilir. ayıplı olması için işlev bozukluğuda olması lazım sanırım, kapanmaması gibi. tamirden sonra bile.

kalem girer, girmez, foto görmek lazım..1 mm lik fark kalemin girip girmemesine sebep olabilir. bir taraf 4 diğer taraf 5 mm ise mesela. bir önceki aracıma o şekilde bindim ve sattım. ciddi fark yoksa sorun olmaz..

çizik için ücretsiz bakım almak en mantıklısı geliyor.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş Olsun.

Her kronik sorun ayıplı mal olur mu ?

Yanlış bağlantı vs ile kesinlikle çözüm alamazsınız. Ayrıca ben uğraşmam bununla yoksa alacak araba bulamazsınız. Bunlar her modelde olabilecek şeyler. 

Servis kaza vb olaylarını bilmem..

------------

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaBakım - Servis & Yedek Parça" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanıyorum ki gidişat aracı 2. el olarak arkadaşlara satacağım.

Sizce:

2011 model 115bg dizel, style plus

2 kez kazalı, ön arka tampon değişmiş, arka bagaj boyalı, ön sağ çamurluk değişmiş, birde kapıdaki malum çizik, trigeri/volanı sorundan dolayı değişmiş, kaça gider bu araç?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kilometresini bilmiyorum ama bu araç tahminimce 41.000 tl civarına satılır.Kazasız boyasız style pluslar 30.000 kmde 45' e var. Bu işler kısmet işleri,belkide 45.000 e bir arkadaşınız bana sat diyecek :) Ama satmak isterseniz piyasada alıcı bulacağı rakam budur. Triger/volan değişimi önemsiz düzgün yapıldığı ve şu anda sorunu olmadığı taktirde.Satarken söylemenize bile gerek yok.Tabi bu yapılan işlemler şu anda sorunsuz ve servis tarafından yapılmış ise.

Bizim millet boyasına çiziğine çok takıyor maalesef. O yüzden o rakamlar.Sadece kapınızdaki çizik olsaydı ve çizik olarak kalsaydı başkada değişeni boyası olmasaydı 44.000 seviyelerinde satılırdı.

Kimi alıcıda benim gibi mekaniğine elektroniğine önem verip,kaportasındaki boyası kazasınıda önemsemiyor,fakat 45 bine hatasız araçlar varken neden 43 e boyalı alayım ki 2 bin için değmez diyor çünkü satılırken zor oluyor satışı diye. Uygun fiyatı yazdığınız zaman bu alıcılara daha çok hitap ediyor ve alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Sanıyorum ki gidişat aracı 2. el olarak arkadaşlara satacağım.

Sizce:

2011 model 115bg dizel, style plus

2 kez kazalı, ön arka tampon değişmiş, arka bagaj boyalı, ön sağ çamurluk değişmiş, birde kapıdaki malum çizik, trigeri/volanı sorundan dolayı değişmiş, kaça gider bu araç?

Tamponlar ve triger/volan değişimlerinin arabınızın ikinci el fiyatına hiç bir etkisi olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski günlerim aklıma geldi :) Ben aracı teslim aldıktan kısa bir süre sonra fark etmiştim bagaj kapağındaki sol ve sağ kısımlardaki açıklık farkını. Sağ taraf daha fazla açıktı. Forumda resimleri mevcut. Epey bir sinirlenip germiştim kendimi. Hele gele otosandan yetkililer arayıp öyle bir damarıma basmıştılarki.... Sonra ücretsiz ilk bakım teklif etmişlerdi... derken sinir sinir sinir gidip noterden ihtar çektim. Cevap bile vermediler. Sonra durdum düşündüm ve mahkemeyle falan uğraşacak ne sabrım ne de o sıralar maddi gücüm olmadığı için vazgeçtim. Tabi benim o kadar çok kendimi gaza getirişimin sinirlenişimin başka bir başka sebebi vardı: daha önce sıfır diye aldığım aracın sürücü kapısının boyalı olması! Takasa vermek istediğimde öğrenmiştim. Onu sineye çekip, Mersin ford bayiden araç almaya tövbe edip Adana Otokoça yönelmiştim. Orada da bagaj açıklığını farkedince insan doluyorda doluyor. Gördüğüm bir çok beyaz focusta bu montaj hatasına rastladım. Neyse işte sonra ücretsiz bakımı kabul edip oturdum köşeme. Şu an ilk farkettiğim zamanki gibi o kadar çok açıklık yok. Sağ stopla oynayıp kısmen düzelttiler. Tam olarak düzeltmek için bagaj kapağının sökülüp yeniden takılması gerekiyordu dokundurtmadım. Şu an keyifle biniyorum aracıma. Hiç gözüme bile çarpmıyor artık o açıklık. Benden başka fark edecek kimse de yok :) Ama ısrarla tekrarlamak istiyorum. Bu öyle ya da böyle bir kusurdur. Bunun olmaması gerekiyor. Fabrikada kontrolden geçmesi lazım. Kaza eseri gözden kaçtımı, yetkili satıcılarda kontrol edilmesi lazım müşteriye satış gerçekleşmeden önce. Ama ne hikmetse bunlar olmuyor. Ve söylediğim gibi öyle bir iki araç değil, Mersinde gerek bayide gerekse yollarda gördüğüm beş beyaz focustan en az 2 tanesinde bu simetrik kurusa rastlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende de var, 2 sedanda daha ayni seyi farkettim. Aracin tasarimi ile ilgili olabilir veya renkten dolayi goz aldanmasi. Montaj hatasi olsa en kotu ihtimal yikamada su sizdirmasi gerekmezmi? Mekanik olarak hatali montaj payi sadece fitil kalinligi kadar olabilir yani 2.5 cm yoksa kapi kapanmaz.kapinin kapanan ucu duz hat izliyor,goz aldanmasi, boyle dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.