Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracı Güneşe Park Etmek

ufuk özdemir

Önerilen Mesajlar

İzmirde yaz ortasında aracın göstergesinde 50 derece görülebiliyor; ben mümkün olduğunca gölge; gölge bulamazsam mutlaka özellikle gösterge panelinin üzerine gelecek şekilde güneşlik koyarım ve en önemlisi ön 2 camı en az 1 parmak açık bırakırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen, dün akşam arabaya bindiğimde 46 derece idi.

Antalya'da yazın 50+ çok görüyoruz. Torpido o kadar sıcağa kaç yıl dayanır bilemem. 

Bir güneşlik almakta yarar var, ancak cam çok büyük büyük ebad alın.

Bende bu var ve iş görüyor: http://www.hepsiburada.com/liste/dreamcar-mavi-gumus-1-kalite-metalize-guneslik-balonlu-jumbo-boy-75x165-cm-1104503/productDetails.aspx?productId=otev1104503&categoryId=20037833&SKU=OTEV1104503&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_start_index%3d0%26fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotev1104503%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dg%255cu00fcne%255cu015flik%26fh_refview%3dsearch

Ayrıca bundan önceki aracımda baştan Ziebart yapılmıştı, sonra da yıllık gereğinde pasta + cila olurdu, ama 8.yıldan sonra tavan verniğinde yanma olmuş ve giderek genişleyen bir alan matlaşmıştı, satmadan boyattım.

Beri taraftan ağaç altlarına da dikkat etmek lazım, hasta olup fena halde reçine dökebiliyorlar ki o güneşten bile zararlı. Reçine + güneş ise en iyi kombinasyonu  :kıhkıh:

İzmirde yaz ortasında aracın göstergesinde 50 derece görülebiliyor; ben mümkün olduğunca gölge; gölge bulamazsam mutlaka özellikle gösterge panelinin üzerine gelecek şekilde güneşlik koyarım ve en önemlisi ön 2 camı en az 1 parmak açık bırakırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Abi bu çok iyi oldu bende alayım; yeteri kadar büyük bir güneşlik bulamıyordum.

Evet ağaçlara dikkat; birde küçük bir hatırlatma kuru otların üzerine dizelleri park etmemek gerek; DPF devreye girdiğinde anormal bir sıcaklık yayıyor.

Kitapçıkta da var bu uyarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi güneşlik temin edelim o zaman.Torpido felan çatlar mı diye sordum ama bişey olacağını sanmıyorum.

torpidoyu çatlatmak için 20 sene binmen lazım :)  dedemin 91 model doğan arabasının torpido çatlamıştı :) araç 60 000 km :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cmaxin direksiyonun ortasında çatlak var, güneştenmidir bilmiyorum. ama hiç sanmıyorum.

puntonun yolcu airbag kapağı çatlıyor kronik sorunmudur bilmiyorum bende olmadı

sonatanın aynı şekilde kapak çatlamış.

ben mümkün olduğunca ağaç altına park etmem güneşlik kullanmayada üşeniyorum ama Cem abinin paylaştığından alıp uzun süreli parklarda kullanmayı planlıyorum. Ama gerçekten yanıyor arabanın içi hele metal kısımlar el değmeyecek kadar ısınıyor :) Puntoda çakmak patlamıştı   :)

puntoda(7 sene) cmaxte(7,5 sene) izmir güneşinde bir sorun olmadı. 

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hyundai accent vardı eskiden..çerkezköyde yaz kış dışarda dururdu...güneşten direksiyon üstü yanmıştı...

balıkesirde garajımız var...dışarda park ettiğimde kullanmak için herhangi bir şeyim yok..2-3 saat güneşlensin kerata :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.