Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzinli olanlarda da var traktör gibi oluyor bazen Opet in benzininde

Benzinde titreme facia ama ,Açıkcası ben opetten olduğuna da pek ihtimal vermiyorum en büyük dağıtım istasyonlarından birisi opet .Yakıt alan her marka araç sahibinin titremeyi yaşaması lazım o halde.

Bende bundan sonra totalden kullanıcam bakalım farkedecek mi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende opet den alıyorum sürekli  otobil sistemi tanımlı ama total deniyeyim bakalım.

Bu arada Konya'dayım artık bir süreliğine otokoç Konya servisinde de baktırdım titreşim normal dediler bende rapor istedim ne çıkartabilirim rapordan şikayet yoluyla bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende opet den alıyorum sürekli  otobil sistemi tanımlı ama total deniyeyim bakalım.

Bu arada Konya'dayım artık bir süreliğine otokoç Konya servisinde de baktırdım titreşim normal dediler bende rapor istedim ne çıkartabilirim rapordan şikayet yoluyla bakalım.

Konya otokoça ben defalarca baktırdım.Ortadan yuvarlak şöylemler dışında dile getirdikleri birşey yok.Taşdelen otokoça gittiğimde rapor istedim ,titreme sebebi enjektörler 10 depo opetten alınmış fişle birlikte enjektör değişimi yapılır gibi birşeyler yazmışlardı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konya otokoça ben defalarca baktırdım.Ortadan yuvarlak şöylemler dışında dile getirdikleri birşey yok.Taşdelen otokoça gittiğimde rapor istedim ,titreme sebebi enjektörler 10 depo opetten alınmış fişle birlikte enjektör değişimi yapılır gibi birşeyler yazmışlardı

Bende otobil sistemi var alındığı günden bugüne rapor dökerim öyle bişey varsa  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende otobil sistemi var alındığı günden bugüne rapor dökerim öyle bişey varsa  :)

Öyle böyle diyorlar ,ortada tutarlı birşey yok.Fişleri götür başka bir bahane bulcaklar.Hiçbir şey bulamazlarsa ^dizeldir olur o^ diyorlar.Uğraşmak lazım sonuna kadar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öyle böyle diyorlar ,ortada tutarlı birşey yok.Fişleri götür başka bir bahane bulcaklar.Hiçbir şey bulamazlarsa ^dizeldir olur o^ diyorlar.Uğraşmak lazım sonuna kadar

Ortada çok rivayet var, otokoç ataşehir e göre normal hatta müdürlerinin aracıda aynı şekildeymiş, Tepretoğulları acıbadem ford servisine göre normal ve daha önce görmedikleri bir durummuş, Gürbaşlar Ford servisine göre motor güçlüymüş motor kulakları vuruyormuş (BMW sahiplerinin vay haline traktöre biniyorlarmış demek :) ) , ayrıca buraya kiralık trendX araç götürdüm konu açmıştım bunun için test ettiler iki arabayı ve hiçbiryerini açmadan söyledikleri " turboları farklı araçlar 115 lik focuslarda elektronik arkasında röleli turbo varmış yazılım farkı varmış bu nedenlerden dolayı 95 hp olan ilk kalkışta daha seridir ve titreşim yapmaz diyor. Halbuki ben 1 sene boyunca trend 95 hp focus kullanmıştım şuandakinden çok daha aşırı titreşim vardı kalkışlarda daha hantaldı, yani söyledikleri tamamen alakasız. Benim anlamadığım aynı motoru volvo kullanıyor diyorum kalite fiyat farkı diyorlar, peki aynı bloğu peugeot, citroen kullanıyor hani fiyat hani kalite.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizde D2 volvo var yani f3 ile aynı motor, PO ile geziyor genelde zamanla titremesi arttı artık bagajı açınca yarım santim oynuyor :D Biz alıştık sizde alışın nolcak :D

Alıştım zıpıra zaten :)  iyi kaçıyor ara hızlanması uzun yolda rahat ediyorum, yoksa kaçkere değiştirelim arabayı dedik ama vazgeçemedim. Ama bu saçma sorunun üzerine gideceğim bakalım nelerle karşılaşacağız daha  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.