Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Aracımın Çamurluğunda Boya Çıktı!

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar.Bugün iş çıkışı Chevrolet bayisine gidip Captiva için bi fiyat alayım dedim.Benim aracında kaç para edeceğini felan sordum.Sağına soluna cihaz tuttular ve sol arka çamurluk boyalı çıktı.Hatta bazı yerlerinde cihaz okumadı.Oranın da macunlu olduğunu söyledi.Bunun üzerine Honda'ya gittim onlara da ölçtürdüm aracı ve onlar da boyalı dedi.2 yere ispatlattıktan sonra atladım aracı aldığım bayiye gittim ve onlara da satacakmışım gibi yapıp ekspertiz yaptırdım ve sol arka çamurluğun boyalı olduğunu söylediler.Yani olayın özeti sıfır aldığım aracın sol arka çamurlukta işlem var.

Bayi(ismini vermeyeceğim sorunu halletmezlerse her yerde ifşa edeceğim o ayrı mesele) aracın kayıtlarına felan baktı herhangi bir işlem olmadığını gördü.Benim dikkatimi çeken aracı ben 02/10/2012'de aldım ama araç 27/04/2012'de DFi mi ne öyle bişey için servise girmiş.Bunun ne olduğunu sorunca teknik servis bülteniyle egsoz manifolt bilmem bişeylerini değiştirdiklerini söylediler.Böyle bişey mümkün mü?Velhasıl aracı yarın otosandan birine göstereceklermiş.Benim çamurlukta olan boyayla ilgili kararı o verecekmiş.Boya kalınlığı 280 mikrona kadar normal olabiliyormuş.Boya tamam da macun neyin nesi?Eğer otosandan gelecek yetkili araçla ilgili benim aleyhime bir karar verirse anında mahkemeye başvuracağım.Bayi sorunun onlarla değil otosanla  alakalı olduğunu söyledi.Yani onlar ellerine gelen ve sattıkları her arabayı kontrol edemezlermiş.Ben bayiden çıkarken tek kriterim olduğunu söyledim o da boyasız araç istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bu sürecin sonu ne olur?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ne artısı vardı Allah aşkına abartmayın şunları yine tekrar edeyim 500 euro bile değil 2 donanım . Onun yerine ek düzeltmeler ve yenilemeler var araçta. Bence iyi yapıyor arkadaş. Sizin hesaplara dalarsak 0 araç almak enayilik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne artısı vardı Allah aşkına abartmayın şunları yine tekrar edeyim 500 euro bile değil 2 donanım . Onun yerine ek düzeltmeler ve yenilemeler var araçta. Bence iyi yapıyor arkadaş. Sizin hesaplara dalarsak 0 araç almak enayilik.

valla Yakup sen her şeyi otosan açısından düşündüğün için tabiki  otosan adına mantıklı bir olay .aynı ııstmalı ön cam ve aktıf sehır içinı tıtanyumdan tekno ya koyup üste 4-5 bın lıra istemek gibi...tabi müşteri adına zarar bir olay...o zamn500euro ise eskı özellikler ,yeni titanyumdaki özelliklerde 1000euro eder ancak.smart artı sunroof ve diğerleri..bu arkadas 500euro artı özellik,km farkı alacak 8400e birde bayıden alma ihtımalı olan para veya bakım vb. vardı...10bin lira ya degecek mi bunlar .arkadasın aracıda sıfır zaten kendisi ilk sahibi .küçük bir talihsizlık gecmıs sadece aracın başından 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla Yakup sen her şeyi otosan açısından düşündüğün için tabiki  otosan adına mantıklı bir olay .aynı ııstmalı ön cam ve aktıf sehır içinı tıtanyumdan tekno ya koyup üste 4-5 bın lıra istemek gibi...tabi müşteri adına zarar bir olay...o zamn500euro ise eskı özellikler ,yeni titanyumdaki özelliklerde 1000euro eder ancak.smart artı sunroof ve diğerleri..bu arkadas 500euro artı özellik,km farkı alacak 8400e birde bayıden alma ihtımalı olan para veya bakım vb. vardı...10bin lira ya degecek mi bunlar .arkadasın aracıda sıfır zaten kendisi ilk sahibi .küçük bir talihsizlık gecmıs sadece aracın başından 

Otosanlık bir olay yok burada. Bence bir daha okuyalım beraber :) 

Teknoya koyması çok mantıklı çünkü adam güvenlik paketi ekledi 2 ayrı yerde olması daha mı mantıklı yani ? Adam sırf bununla müşterisini çekti sonra yerine koydu bence iyi yaptı bunlar reklam ne güzel işte sana ne zararı var ki herkes parasına bakıyor ederi varsa alıyor..

Benim zamanımda yoktu şimdi niye var veya eskiden vardı şimdi niye yok gibi cümleler bana içi boş laflar olarak geliyor benim fikrimi geçtim kaç yıldır forumlardayım okadar fazla tecrübesini yaşadık ki hep beraber..Olsa alırdım diyenler var olunca ne gerek var demeye başladı vb çok örnek var yani şartlar sadece olduğu zaman içinde değerlendirilmelidir.

Arkadaşımız burada zararlı değil bu benim görüşüm otosan demekki size göre benim kafadanmış :) ne mutlu onlara o zaman :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tek yandığım ısıtmalı ön cam.

30.000  km'de 3 kere işe yarar şekilde kullandım. Kaliteli yağmur kaydırıcı zımbırtıların donmayı büyük ölçüde engellediği söylenmekte, çok sert bir kış görünürse onları deneyebilirsiniz. 

Bence, minimum sinir harbi, mantıklı bir maddi fark ile bitirmişsiniz bu işi. Hayırlı uğurlu olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eyvallah çok sağolasın.

30.000  km'de 3 kere işe yarar şekilde kullandım. Kaliteli yağmur kaydırıcı zımbırtıların donmayı büyük ölçüde engellediği söylenmekte, çok sert bir kış görünürse onları deneyebilirsiniz. 

Bence, minimum sinir harbi, mantıklı bir maddi fark ile bitirmişsiniz bu işi. Hayırlı uğurlu olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gençler benim Kırat+8400 lira farkla titanium+smart+sunroof+1 ücretsiz bakıma okey dedik.Yarın işlemleri halletmeye gideceğiz.Çok da uğraşmaya gerek yok yoksa insanın sinirleri harap oluyor.Merak ettiğim bu smart pakette ekran renkli ekran mı olacak?

Öncelikle sağlığınız her şeyden daha önemli mesajlarınızı okurken inanın ben sinir oldum.

Kendinizi yormadan en güzel yoldan bu konuyu hallettiğinizi düşünüyorum.

Sony arabanın içini çok değiştiriyor :yeah:

Yeni arabanız şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi ben yanlış mı anladım , doğrumu

70 bin tl + 8400 tl

yani 84 bin tl mi focus ? 

eğer focus 84 bin tl ise şakamı yapıyorsunuz ? 

Kardeşim hesapta bi yanlışlık var.70 bin lira mevzusu nerden çıktı öyle bişey yok.Ben 56500 liraya almıştım 2012tdci-titanium+plus HB paket aracımı.10000 km kadar kullandım(yeni araba gelene kadar bu 11000 olur)Şimdi ise üzerine 8400 lira verip 0 km 2013 Sedan titanium+smart+sunrooflusunu 8400 lira vererek takas ediyorum.Yani bana 56500+8400e gelmiş olacak araç.

Öncelikle sağlığınız her şeyden daha önemli mesajlarınızı okurken inanın ben sinir oldum.

Kendinizi yormadan en güzel yoldan bu konuyu hallettiğinizi düşünüyorum.

Sony arabanın içini çok değiştiriyor :yeah:

Yeni arabanız şimdiden hayırlı olsun.

Sağolasın sevgili meslektaşım.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeşim hesapta bi yanlışlık var.70 bin lira mevzusu nerden çıktı öyle bişey yok.Ben 56500 liraya almıştım 2012tdci-titanium+plus HB paket aracımı.10000 km kadar kullandım(yeni araba gelene kadar bu 11000 olur)Şimdi ise üzerine 8400 lira verip 0 km 2013 Sedan titanium+smart+sunrooflusunu 8400 lira vererek takas ediyorum.Yani bana 56500+8400e gelmiş olacak araç.

Rasyonel hesaplamanın değişik yolları var.

Bu da benden:

56.500 - 5.650 (ilk yıl değer kaybı) =50.850

Yeni alınan aracın liste kampanyalı fiyatı 68.125, haydi 65.000'e bıraktılar diyelim

65.000 - 50.850 = 14.150

14.150 - 7.400 = 6.750 (Avantajınız)

Hayırlı olsun...

Samet bu arada 70.000 + 8.400 = 78.400

84.000 nereden çıktı anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ufuk hayırlı uğurlu olsun böyle sonuçlanması iyi olmuş......

Sağolasın abi.

Bu da benden:

Yeni alınan aracın liste kampanyalı fiyatı 68.125, haydi 65.000'e bıraktılar diyelim

65.000 - 50.850 = 14.150

Hayırlı olsun...

Samet'in durumu tamamen mesajı yazdığı saatle alakalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

suan karlı gibi gorunse de ilerde aracı satacağı zaman arkadaş en az 5bin lira zararda..ama suanki aracını ilerde satacagi zaman fazla zarari olmazdi...arkadaşın karlı olması için suanki aracı ile almayı düşündüğü aracın ilerde 10bin lira fazla etmesi lazım. o da olmayacağına göre hesap ortada.

Bu da benden:

65.000 - 50.850 = 14.150

Hayırlı olsun...

ilk yıl değer kaybı neden 5650 tl.şimdi arkadaşın aracınin piyasasi 55bin civari.nasıl hesapmis bu..ayrıca ben sıfır 41500e aldığım aracı 2yıl kullanıp aldığım fiyattan fazlaya sattım.bu arkadaşta ilerde 56500 e aldığı aracı belki aldığı fiyata satabilirdi .ama yeni alacağı aracı şimdiki aracindan 10bin lira yukarı kesinlikle satamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burada arkadaş arabayı almış, satmış iş bitmiş. Hayırlı olsun demek lazım. 

Mantıkta ve fiyatlarda problem yok bence. İlk yılda arabayı satınca zaten önemli bir kayıp yaşıyorsun. 2-3 yaşında satınca kayıp göreceli daha az oluyor. Kimse 3bin lira avantaj için ikinci el almak istemiyor. Bu tip ufak farkları krediler ile halletmek çok kolay oluyor zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.