Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Aracımın Çamurluğunda Boya Çıktı!

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar.Bugün iş çıkışı Chevrolet bayisine gidip Captiva için bi fiyat alayım dedim.Benim aracında kaç para edeceğini felan sordum.Sağına soluna cihaz tuttular ve sol arka çamurluk boyalı çıktı.Hatta bazı yerlerinde cihaz okumadı.Oranın da macunlu olduğunu söyledi.Bunun üzerine Honda'ya gittim onlara da ölçtürdüm aracı ve onlar da boyalı dedi.2 yere ispatlattıktan sonra atladım aracı aldığım bayiye gittim ve onlara da satacakmışım gibi yapıp ekspertiz yaptırdım ve sol arka çamurluğun boyalı olduğunu söylediler.Yani olayın özeti sıfır aldığım aracın sol arka çamurlukta işlem var.

Bayi(ismini vermeyeceğim sorunu halletmezlerse her yerde ifşa edeceğim o ayrı mesele) aracın kayıtlarına felan baktı herhangi bir işlem olmadığını gördü.Benim dikkatimi çeken aracı ben 02/10/2012'de aldım ama araç 27/04/2012'de DFi mi ne öyle bişey için servise girmiş.Bunun ne olduğunu sorunca teknik servis bülteniyle egsoz manifolt bilmem bişeylerini değiştirdiklerini söylediler.Böyle bişey mümkün mü?Velhasıl aracı yarın otosandan birine göstereceklermiş.Benim çamurlukta olan boyayla ilgili kararı o verecekmiş.Boya kalınlığı 280 mikrona kadar normal olabiliyormuş.Boya tamam da macun neyin nesi?Eğer otosandan gelecek yetkili araçla ilgili benim aleyhime bir karar verirse anında mahkemeye başvuracağım.Bayi sorunun onlarla değil otosanla  alakalı olduğunu söyledi.Yani onlar ellerine gelen ve sattıkları her arabayı kontrol edemezlermiş.Ben bayiden çıkarken tek kriterim olduğunu söyledim o da boyasız araç istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bu sürecin sonu ne olur?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sizce bu indirim iyi niyet indirimi  mi?Yoksa suçluluk mu?Şüpheli davranıyorlar değil mi?

7000 bence iyi. Engin abiye katılıyorum normalde bu kadar ucuza kapatmak çok zor

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizim kıstasımız arabamızı verip yenisini aldığımızda ne kadar öderiz değil.Bir ayıp var onun telafisi.Yoksa ben aracımın üzerine para verip şunu alıyorum sizce bu fiyat normal mi olayını yapmıyorum.

Evette arabanın modelide 1yaş yenilenecek. Sonuçta sıfır alırken bile aralarında stok 2012 ile yeni gelen 2013 için fiyat farkı ile satış yaparlar. Ayrıca smart paket Sony'li olacak. Tercih ve beklenti meselesi ama siz ne kadar bir farka razısınız?   

Normal şartlarda 2012 aracı satıp 2013 almak istesek 10bin civarı bir maliyet çıkacaktır zaten. 1 yıl için  araba 5000 değer kaybetse, birde yıl içinde gelen ufak zamlar var. Çok karlı değilsiniz ama bedava da vermezler. Ben işi mahkemeye dökerek bir şey çıkaramayacağınızı düşünüyorum. O yüzden bakışım oluruna gitmek yönünde.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizce bu indirim iyi niyet indirimi mi?Yoksa suçluluk mu?Şüpheli davranıyorlar değil mi?

Ona birşey diyemem ben. Hepsi olabilir. Size uygun ise değişimi yapın bence :) 2 tane de bakım isteyin bari :P daha inmezler herhalde.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu fiyatı ben teklif etmiştim ama sunroofla birlikte onlar sunroofsuz bu fiyatı verdiler.Neyse çok da üstelemicem.Olmadı sunroofu cepten alırım.

Evette arabanın modelide 1yaş yenilenecek. Sonuçta sıfır alırken bile aralarında stok 2012 ile yeni gelen 2013 için fiyat farkı ile satış yaparlar. Ayrıca smart paket Sony'li olacak. tercih ve beklenti meselesi ama siz ne kadar bir farka razısınız?   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu fiyatı ben teklif etmiştim ama sunroofla birlikte onlar sunroofsuz bu fiyatı verdiler.Neyse çok da üstelemicem.Olmadı sunroofu cepten alırım.

Muhtemelen ellerinde uygun giriş fiyatı olan sunrooflu araç yoktu. Yoksa verirlerdi diye düşünüyorum. Yakup'un dediği gibi 2 de bakım isteyin sunroof yok diye.  

Ama ve fakat tüm bunların sonunda cebinizden ekstra 7000TL daha çıkacak. Değer mi değmez mi siz karar verin.? Yani boyalı çamurluk yüzünden maddi kaybınız  gerçekten nedir? Maneviyat ve sinir tarafını hesaplamak maalesef mümkün değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki fiyat farkını verip yeni araç almak dışında ne talep edilebilinir otosandan ya da bayiden

Muhtemelen ellerinde uygun giriş fiyatı olan sunrooflu araç yoktu. Yoksa verirlerdi diye düşünüyorum. Yakup'un dediği gibi 2 de bakım isteyin sunroof yok diye.  

Ama ve fakat tüm bunların sonunda cebinizden ekstra 7000TL daha çıkacak. Değer mi değmez mi siz karar verin.? Yani boyalı çamurluk yüzünden maddi kaybınız  gerçekten nedir? Maneviyat ve sinir tarafını hesaplamak maalesef mümkün değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam son görüşmeleri yapıyoruz artık.Belki bugün giderim bayiye.Girdik bi belaya en az hasarla nasıl çıkacaz ona bakıcam.

Cepte hazırda 7 bin liranız varsa kasmayın boşuna. Mahkeme sürecinde sinir hastası olma ihtimaliniz yüksek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki fiyat farkını verip yeni araç almak dışında ne talep edilebilinir otosandan ya da bayiden

Bakım ve aksesuar istenebilir. Ama doğrudan istemek işi biraz çingene pazarlığına dönüştürebilir.  7000TL yok, vermem diyorsanız yok kardeşim benim param, şimdi bir daha borca mı gireceğim, mağdur ettiniz beni ardından arabamdaki değer kaybını aksessuar ve bakımla kapatın anlaşalım noktasına gelinebilir belki. Bilmiyorum. 

Ne istenir? 

Bakım

Jant

Spoiler

Sony Teyp ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gençler benim Kırat+8400 lira farkla titanium+smart+sunroof+1 ücretsiz bakıma okey dedik.Yarın işlemleri halletmeye gideceğiz.Çok da uğraşmaya gerek yok yoksa insanın sinirleri harap oluyor.Merak ettiğim bu smart pakette ekran renkli ekran mı olacak?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gençler benim Kırat+8400 lira farkla titanium+smart+sunroof+1 ücretsiz bakıma okey dedik.Yarın işlemleri halletmeye gideceğiz.Çok da uğraşmaya gerek yok yoksa insanın sinirleri harap oluyor.Merak ettiğim bu smart pakette ekran renkli ekran mı olacak?

Sony ile üzerindeki ekran renkleniyor. 4.2 inç oluyor. Kadran aynı. Şansına o da renklenebilir :) Hayırlı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hayırlı olsun .benolsam kendi aracımı verip üste 8400tl vermezdim ..sizin aractan farkı smart ve sunroof birde modeli ve km si var.sizin aracınızında şimdiki titanyumdan artıları vardı..bunlar için en fazla 5bin lira verileblir..sonuçta sizede hatalı araç vermişler..şimdi siz bayiye 8400 vereceksınız .onun yerıne bayıden para almaya veya bakımalmaya çalışsaydınız 2 bın tl ye yakın ..yani sizin için 10 bin tl ye degecek mi şimdiki aracınızla alacagınız arac.eger 10 bin tl ediyorsa 2 aracın farkı değiştirilebilir..ama değmiyorsa değiştirmek zarar olur sizin için..ilerde aracınızı satacagınız  zaman şu anki aracınızla almayı düşündüğünüz aracın farkı en fazla 3-4 bin tl eder..şimdi siz araca 8400 tl vereceksınız .bırde bayıden para veya bakım vb alma şansınız vardı..ama ilerde satacagınız zaman aracınızı cebinizden daha fazla para gtmiş olacak .örnegın suanki aracınız 53 bin lira ediyorsa 2. eli boyalı sekılde ...alacagınız aracta en fazla ilerde 2. eli 56-57 bin lira eder... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.