Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Bu hafta yeni bir focus alacağım kısmetse. Bayiyle anlaştım fakat 56000 tl ye titanium+sunroof+renkli yb 2012 model 15000 bir sedan focus buldum. Sony hariç şimdiki smart paketin her şeyi var. Acaba onu alıp sony taktırmak daha mantıklı mı diye sordum. Ama sanırım pazartesi 0 km alacağım. Titanium+smart paketlerde yb küçük ekran değil mi? Küçük ekransa serviste hemen değiştirirler mi?

Sony sadece panel değil yine ana ünite aynı ancak ekranı farkli(renkli) hoparlörleri farklı ve daha fazla. Yani sonye çevirmek maliyetli olur epeyce, sadece görüntü olarak bile...

Yb servis takarmi bilmiyorum ama parça fiyatı 2000tl civariydi bi ara, parcacilarda 400tl civarı. 2. El bulduğunuz ilan forumdan olabilir bu arada çünkü o yb yi bilen az.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bugun yeni aldığım v3 kart geldi, takınca güncelleme yapacağım dedi, güncelleme bittip açıldıktan sonra park sensörleri görüntü olarak ekrana gelmiyordu, aux ve phone tuşuna basınca ekranda sessiz yazıyordu(bluetooth modulu yokmuş gibi) ancak bluetooth simgesi ekranda duruyordu ve telefon çalarsa bilgiler ekrana geliyordu. Bütün bunları kaybetmiş yeni ekran alıcam heralde diye düşünürken radyoda sessiz, diğerlerinde play pause özelliğinin geldiğini gördüm. Yani kart sadece navigasyon değil tüm ekranı güncelliyor.

Elimdeki V2 eski kartı takmayı dedim, yine güncelleme(bu sefer eskiye doğru) yaptı ve sistem açıldığında eski haline döndü, play pause ise duruyordu. En kötü eskisiyle kullanırım artık derken denemek için yeni kartı tekrar taktım bu sefer güncelleme sonrası sorunsuz olarak açıldı. Park sensörleri, aux ve phone tuşları herşey olması gerektiği gibi çalışıyordu :)

Bu satırları takarken aklıma geldi, büyük ihtimalle ilk taktığımda kontak kapalıydı o yüzden sorun oldu.

Son olarak eskiden nasıldı hatırlamıyorum ama bluetoothtan müzik dinlerken şarkı bilgilerinide gösteriyor ekranda. Eskiden sadece bluetooth ses aktif gibi birşey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugun yeni aldığım v3 kart geldi, takınca güncelleme yapacağım dedi, güncelleme bittip açıldıktan sonra park sensörleri görüntü olarak ekrana gelmiyordu, aux ve phone tuşuna basınca ekranda sessiz yazıyordu(bluetooth modulu yokmuş gibi) ancak bluetooth simgesi ekranda duruyordu ve telefon çalarsa bilgiler ekrana geliyordu. Bütün bunları kaybetmiş yeni ekran alıcam heralde diye düşünürken radyoda sessiz, diğerlerinde play pause özelliğinin geldiğini gördüm. Yani kart sadece navigasyon değil tüm ekranı güncelliyor.

Elimdeki V2 eski kartı takmayı dedim, yine güncelleme(bu sefer eskiye doğru) yaptı ve sistem açıldığında eski haline döndü, play pause ise duruyordu. En kötü eskisiyle kullanırım artık derken denemek için yeni kartı tekrar taktım bu sefer güncelleme sonrası sorunsuz olarak açıldı. Park sensörleri, aux ve phone tuşları herşey olması gerektiği gibi çalışıyordu :)

Bu satırları takarken aklıma geldi, büyük ihtimalle ilk taktığımda kontak kapalıydı o yüzden sorun oldu.

Son olarak eskiden nasıldı hatırlamıyorum ama bluetoothtan müzik dinlerken şarkı bilgilerinide gösteriyor ekranda. Eskiden sadece bluetooth ses aktif gibi birşey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Hayırlısı ile kullanın Yakup bey. Sizin bu yaptiklarinizi en kisa zaman da bende aracima uygulamayi dusunuyorum. Ama su an sadece düşünce aşamasında duygusal olarak. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu yazdıklarından V2 yi hiç görmediğimi anlıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi karışık isler :) sen ekranı aldığında piyasada v3 kart varmiydi? :)

Ekranı aldığımda kart yoktu elimde; kart almanayadan geldiğinde kutusunda v2 yazıyordu fakat takıp çalıştırdığında versiyon bilgisinde v3 gösteriyor.

Fotoğrafını çekerim.Sende çekip ekle karşılaştıralım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 December 2013 - 13:03 tarihinde, Aydın Baran yazdı:

Ekranı aldığımda kart yoktu elimde; kart almanayadan geldiğinde kutusunda v2 yazıyordu fakat takıp çalıştırdığında versiyon bilgisinde v3 gösteriyor.

Fotoğrafını çekerim.Sende çekip ekle karşılaştıralım?

Olur abi. Ben bakmıştım seninkine v3 yazdığını biliyorum, bende v2 takiliyken v1 yazıyordu :)

Bu fotograflar v2 varkenki halı. V3 U. Birkere taktıktan sonra sw versiyonu düşmüyor navigasyon versiyonu düşüyor.

te2ysuta.jpg

vaqyra2a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bende akşama yeni halini atarım :)

Merhaba,

öncelikle elinize ve emeğinize sağlık. Bir kaç gündür yaptığınız ve paylaştığınız bilgileri okuyorum.

Başka bir forum sitesinde Ozan Karsavuran'ın verdiği bilgiler eşliğinde yapılan Gösterge paneli değişikliğini görerek karar verdiğim işlemi dün gerçekleştirdim. :)

Gerçekten yapılması gereken ilk işlem bu.

Aracım 2013 Focus Style HB 1.6i Pws ve orjinal müzik sisteminden herkes gibi memnun değilim.

Ford My Touch için 2 aydır araştırma yapıyorum ama sitede de paylaşıldığı gibi sistem kurulumu zahmetli ve herhangi bir sorunda parça temini zor.

Bu sebeple Aydın Baran ve Ozan Karsavuran'ın uyguladığı sistemi uygulamaya karar verdim. (Türkiye ve Avrupa'da satışı olduğu için parça temini kolay olacaktır.)

Buradaki en büyük dert bulunduğum yerde bu sistemi bilen ve uygulayan olmadığı için her şeyiyle hazır halde alıp yetkili serviste montaj yaptırtmak.

Mevcut sistemi komple değiştireceğim için, Sony Navigasyonlu sistemin ekran, tuş takımı, cd çaları vs. tümünü bir seferde temin etmem ve taktırmam gerekli. Herhalde en sorunsuzu SD Kartı bulmam olacak :)

Bana bu konuda destek olursanız sevinirim.

Fikirleriniz ve uygulamalarınız için tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

öncelikle elinize ve emeğinize sağlık. Bir kaç gündür yaptığınız ve paylaştığınız bilgileri okuyorum.

Başka bir forum sitesinde Ozan Karsavuran'ın verdiği bilgiler eşliğinde yapılan Gösterge paneli değişikliğini görerek karar verdiğim işlemi dün gerçekleştirdim. :)

Gerçekten yapılması gereken ilk işlem bu.

Aracım 2013 Focus Style HB 1.6i Pws ve orjinal müzik sisteminden herkes gibi memnun değilim.

Ford My Touch için 2 aydır araştırma yapıyorum ama sitede de paylaşıldığı gibi sistem kurulumu zahmetli ve herhangi bir sorunda parça temini zor.

Bu sebeple Aydın Baran ve Ozan Karsavuran'ın uyguladığı sistemi uygulamaya karar verdim. (Türkiye ve Avrupa'da satışı olduğu için parça temini kolay olacaktır.)

Buradaki en büyük dert bulunduğum yerde bu sistemi bilen ve uygulayan olmadığı için her şeyiyle hazır halde alıp yetkili serviste montaj yaptırtmak.

Mevcut sistemi komple değiştireceğim için, Sony Navigasyonlu sistemin ekran, tuş takımı, cd çaları vs. tümünü bir seferde temin etmem ve taktırmam gerekli. Herhalde en sorunsuzu SD Kartı bulmam olacak :)

Bana bu konuda destek olursanız sevinirim.

Fikirleriniz ve uygulamalarınız için tekrar teşekkürler

Suan bildigimiz yerlerde ekran var, çerçeve ve tuş taskimi yok. Sd kart ebaydan, en son v4 cikti. Anten fakra soketli ebaydan yada Türkiye'den alınabilir. Servisle uğraşmaya gerek yok kendiniz takabilirisniz
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suan bildigimiz yerlerde ekran var, çerçeve ve tuş taskimi yok. Sd kart ebaydan, en son v4 cikti. Anten fakra soketli ebaydan yada Türkiye'den alınabilir. Servisle uğraşmaya gerek yok kendiniz takabilirisniz

v4.1 çıktı sd kartlarda :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servisi kullanmak benim için daha kolay olur ama basitse deneyebilirim de.

bildiğiniz yerlerin online satışı varsa linki gönderirseniz sevinirim.

Servis ile çok pahalı olur değmez

Bu tür ürünleri online satış ile TR'de bulmanız zor. Ebay'e falan bakabilirsiniz sitemizdeki parça kodları ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

online satış yokta telefonla satış var :) parçalar bulunduğunda yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.