Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Türkiye haritası, Türkçe konuşma yinlendirme, Türkçe menüler ve TMC trafik yoğunluğunu destekliyor mu? Sanıyorum harita TomTom tarafından sağlanıyor keşke igo başarsoft olsaydı.

Ford bayisi sadece Türkiye haritasını 550 TL ye satıyor. Bu şekilde son sürüm V3 tüm avrupa ve Türkiye yi kapsayan haritayı ebayden almak daha mantıklı geliyor.

Aynen öyle.. Bu sadece yazılım ses vs için kablo vb aparatlar gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye haritası, Türkçe konuşma yinlendirme, Türkçe menüler ve TMC trafik yoğunluğunu destekliyor mu? Sanıyorum harita TomTom tarafından sağlanıyor keşke igo başarsoft olsaydı.

Ford bayisi sadece Türkiye haritasını 550 TL ye satıyor. Bu şekilde son sürüm V3 tüm avrupa ve Türkiye yi kapsayan haritayı ebayden almak daha mantıklı geliyor.

Türiye haritası ve Türkçe yönlendirme çalışıyor, menulerde Türkçe. Yalnızca bazı yer isimlerindeki Türkçe karakterler doğru çıkmıyor. TMCyi denemedim ancak menude var offline bir sistemde TMC nasıl çalışır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son fotoğrafta gördüğünüz gibi Ford Kuganın navigasyon sistemi sony ye ait. Ebayde çok çeşit sd kartlar mevcut. Galiba en baştaki sony navigasyona uygun ve son sürüm (V3 2013).

Ayrıca internette bazı sitelerde V2.5 bulunabiliyor. Kopyalayınca çalışır mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son fotoğrafta gördüğünüz gibi Ford Kuganın navigasyon sistemi sony ye ait. Ebayde çok çeşit sd kartlar mevcut. Galiba en baştaki sony navigasyona uygun ve son sürüm (V3 2013). Ayrıca internette bazı sitelerde V2.5 bulunabiliyor. Kopyalayınca çalışır mı bilmiyorum.

Gri ve sarı olan uygun. Gri olan son versiyon yeni çıktı. Sarı bir önceki. Mavi ise eski tip cihazlar için. Sony olması birsey değiştirmiyor tek farkı tuş takımı. Kopyalama çalışmıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer bir terslik çıkmazsa haftaya yeni Kuga yı alacağım. Navigasyonla ilgili hiçbir bayi tatmin edici cevap veremedi. Zaten hiçbir bayinin elinde kart yok, sipariş üzerine getirtiyorlar. Aracı alırken kartla ilgili hiçbir şeyden bahsetmediler ama teslimat tarihi yaklaşınca sd kart almalısınız yoksa çalışmaz dediler. 2250 TL lik navigasyon paketi almak yetmiyor bir de 560 TL Türkiye haritası almak lazım. Sanırım sattıkları kartta sadece Türkiye haritası var ve yeni güncellemelerde servise yine para ödenmesi gerekiyor. Yeni Ford Kuga lar resimdeki gibi 4" ekran sony navigasyon sistemiyle geliyor. Bende birkaç gündür bu konuyu araştırıyorum ama internetteki en fazla bilgiyi bu forumda bulabildim. Aşağıdaki kartı alırsam yeni ford kugayla sorunsuzca çalışır mı?

Bosch Part. No 7 612 105 850

BM5T-19H449-DAB

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer bir terslik çıkmazsa haftaya yeni Kuga yı alacağım. Navigasyonla ilgili hiçbir bayi tatmin edici cevap veremedi. Zaten hiçbir bayinin elinde kart yok, sipariş üzerine getirtiyorlar. Aracı alırken kartla ilgili hiçbir şeyden bahsetmediler ama teslimat tarihi yaklaşınca sd kart almalısınız yoksa çalışmaz dediler. 2250 TL lik navigasyon paketi almak yetmiyor bir de 560 TL Türkiye haritası almak lazım. Sanırım sattıkları kartta sadece Türkiye haritası var ve yeni güncellemelerde servise yine para ödenmesi gerekiyor. Yeni Ford Kuga lar resimdeki gibi 4" ekran sony navigasyon sistemiyle geliyor. Bende birkaç gündür bu konuyu araştırıyorum ama internetteki en fazla bilgiyi bu forumda bulabildim. Aşağıdaki kartı alırsam yeni ford kugayla sorunsuzca çalışır mı?

Bosch Part. No 7 612 105 850

BM5T-19H449-DAB

Bence bayiiyi sıkıştırmak lazım, diğer bayiilere sormak lazım, o paketin içinde kart olması lazım navigasyonu çalışmadan navigasyon paketimi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bayiiyi sıkıştırmak lazım, diğer bayiilere sormak lazım, o paketin içinde kart olması lazım navigasyonu çalışmadan navigasyon paketimi olur.

Ozan aynen öyle durum. Liste fiyatının altında bu not yer alıyor :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayiyi çok sıkıştırdım hiçbir konuda yardımcı olmadılar. 560 TL verin navigasyon çalışsın yoksa çalışmaz diyorlar. Ford Türkiye ye şikayet maili yazdım. Onlar da ilgilenmediler, aramadılar. 

Aracı satın alırken bunların hiç biri söylenmiyor. Hatta broşür, katalog da bile kart hakkında birşey yazmıyor. Sadece internet sitesinde binek_opsiyon_fiyat_listesi.pdf dosyasının en altında küçük puntolarla şu yazıyor.

(**)Navigasyon Paketi opsiyonu bayi alıs fiyatında SD Card bedeli yer almamaktadır. Ancak nihai müsterinin tam bedeli öğrenebilmesi için

Navigasyon Paketinin Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı fiktif bir bayi karjı ile SD kart bedeli de yer alacak sekilde olusturulmustur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayiyi çok sıkıştırdım hiçbir konuda yardımcı olmadılar. 560 TL verin navigasyon çalışsın yoksa çalışmaz diyorlar. Ford Türkiye ye şikayet maili yazdım. Onlar da ilgilenmediler, aramadılar. 

Aracı satın alırken bunların hiç biri söylenmiyor. Hatta broşür, katalog da bile kart hakkında birşey yazmıyor. Sadece internet sitesinde binek_opsiyon_fiyat_listesi.pdf dosyasının en altında küçük puntolarla şu yazıyor.

(**)Navigasyon Paketi opsiyonu bayi alıs fiyatında SD Card bedeli yer almamaktadır. Ancak nihai müsterinin tam bedeli öğrenebilmesi için

Navigasyon Paketinin Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı fiktif bir bayi karjı ile SD kart bedeli de yer alacak sekilde olusturulmustur.

Benmi yanlış anlıyorum? Benim anladığım, biz arabaları bayiiye satarken kartı dahil etmiyoruz ama yazdığımız paket fiyatını onuda düşünerek yazdık diyor. Yani bayii kartı vermiyorsa ve navigasyon için 2250(focus için) ek istiyorsa otosanın düşündüğünden fazla kar ediyor demektir.

Ozan aynen öyle durum. Liste fiyatının altında bu not yer alıyor :yeah:

Muhtemelen bir test konusuydu öyle olmadığı yazılmıştı tekrar bakmamıştım. ama o yazıdanda anladığımız farklı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.