Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Yok. GPS anteni mavi fakra soketli.

DU4T-18812-LB no.lu kablonun da fiyatı bile yok. Aslında c-maxda olması gereken kablonun kodu AV6T-18812-LB. Muhtemelen aynı kablolar. Bu kablo da nav olmayan versiyonlar için görünüyor. Bu durumda daha fazla kasmayacağım. Bir tane dışardan anten ayarlayıp takacağız artık. Ama yine de içimde bir şüphe kaldı. Bu araçtaki gps modülü tam olarak ne yapıyor, anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Konuyu baştan sona okuyamadım, yazılanlara göre navigasyon için sd kart gerekli deniliyor. Şuan satılan araçlar içinde geçerli mi? Bayi bu konuda herhangi birşey söylemedi.

Haritasız navigasyon olmaz tabiki size de lazım ama sadece onunla çalışmayabilir, denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Baştaki kısımları kaçırdım sanıyorum, birşeyler sorma ihtiyacı hissettim :) 

Ben de geçtiğimiz hafta kuga aldım ve standart sistemli. 5" renkli ekranın olduğu üniteyi nereden tedarik ettiniz? Bizde bunu sipariş geçebilir durumda mıyız? Keza aynı şekilde sony mekanik arayüzünü nereden alabiliyoruz?

Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde aklıma takılan bişey var makyajlı f3 aracımız var.8 inç dokunmatik ekranlı fakat navigasyon yok ben bi sd kartla halledebiliyormuyum bu olayı yoksa yazılım ve parçada gereklimi(servise sordum araç yeni olduğundan bilmediklerini söylediler)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştaki kısımları kaçırdım sanıyorum, birşeyler sorma ihtiyacı hissettim :)

Ben de geçtiğimiz hafta kuga aldım ve standart sistemli. 5" renkli ekranın olduğu üniteyi nereden tedarik ettiniz? Bizde bunu sipariş geçebilir durumda mıyız? Keza aynı şekilde sony mekanik arayüzünü nereden alabiliyoruz?

Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Ekranın servis fiyatı 3000 lira civarında, sony panel Türkiye fiyatını öğrenemedim ben (servis veremedi), ancak 1200-1500 lira civarında olduğunu tahmin ediyorum. Sizde sony yok ise, sony olmayan nav panel de alabiliyorsunuz, onun sıfır fiyatı 250-300 lira civarında. Ben c-max'a uyguladım bu sistemi (kuga ile parçalar hemen hemen ortak). Ancak özellikle ekranı fiyatından dolayı dışarıdan almak zorundasınız (ebay, allegro vs..). Bunun haricinde ekran çerçevesi (40 lira civarı) ve gps anteni (40 lira civarı). Eğer 5" sistemi uygular, sadece anten kalırsa size Çinden bir tedarikçi tavsiye edebilirim, tam istediğiniz ölçüde anten gönderiyor 9 pounda ve 90 derece bağlantılı (eğer dokuzuncu hoparlör varsa kablo bağlantısının açılı olması önemli)..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi günler arkadaşlar bir konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ben 2015 focus titanyum makyajli kasa aldim (nisan 10 gelecek) 8" renkli ekran mevcut fakat navigasyon özellik yok peki ben bu araca navigasyon yükleyebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında benimde aradığım bir konu.2014 focus 3 aldım.style paket bu navigasyonlu multimedia taktırmak istiyorum.internetten çeşitli markalar var.590 tl den2500 tl ye kadar var.bende ortalama 750 tl gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyorum.yetkili servisler dışardan aldığımı yetkili ford servisinde taktırsam garantibozulur mu veya servislerde fiyatı ne kadar olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında benimde aradığım bir konu.2014 focus 3 aldım.style paket bu navigasyonlu multimedia taktırmak istiyorum.internetten çeşitli markalar var.590 tl den2500 tl ye kadar var.bende ortalama 750 tl gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyorum.yetkili servisler dışardan aldığımı yetkili ford servisinde taktırsam garantibozulur mu veya servislerde fiyatı ne kadar olur.

Bu konu ile alakasız sizin dedikleriniz. 3.parti ürün alacaksınız sanırım? Bu bölüm oem parçaları bulup birleştirme yeri. 

Bu kategori altında hem servis hem dış ürünlerin fiyatları yazılı ama adı üzerinde fiyat sürekli değişebilir arayıp sormanız en mantıklısı

http://www.focusclubtr.com/forum/140-mk3-ses-görüntü-sistemleri/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba aracı yeni aldım ve forumları dolaşırken sony panel ve ekran ilgimi çekti ankara da parça bulmak çok zor olmasa gerek. 2012 titanium arabadan sökülme bir sony ekran panel cd çalar var ama ekrana kamera takılabilme ve navigasyon olayını dogrulatamadım. 

og0dQX.jpg

benim arabamın iç görüntüsü budur

g52PW3.jpg

alacagım sony panel ve ekranın 2012 titanium dan sökülmeden önceki resmi

g52P65.jpg

buda 2012 titanium dan sökülen ekranın arka girişleri. 

bu 2012 titanium araçtan sökülen ekranda geri kamera girişi var mıdır?

bu cıkma sony takımı  benim 2012 titanuim a taktırsam arabamdaki tümkomutları kullana bilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba aracı yeni aldım ve forumları dolaşırken sony panel ve ekran ilgimi çekti ankara da parça bulmak çok zor olmasa gerek. 2012 titanium arabadan sökülme bir sony ekran panel cd çalar var ama ekrana kamera takılabilme ve navigasyon olayını dogrulatamadım. 

benim arabamın iç görüntüsü budur

alacagım sony panel ve ekranın 2012 titanium dan sökülmeden önceki resmi

buda 2012 titanium dan sökülen ekranın arka girişleri. 

bu 2012 titanium araçtan sökülen ekranda geri kamera girişi var mıdır?

bu cıkma sony takımı  benim 2012 titanuim a taktırsam arabamdaki tümkomutları kullana bilirmiyim?

kamera girişi var, sadece orijinal kamera ve modul olursa çalışır. Ruslar çin kameralarıda çalıştırıyorlar ama ekranı onlara gönderip yazılım attırmanız lazım.

navigasyon yok.

yazılım uyumsuzluğu varsa bluetooth sesli komut usb vs çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamera girişi var, sadece orijinal kamera ve modul olursa çalışır. Ruslar çin kameralarıda çalıştırıyorlar ama ekranı onlara gönderip yazılım attırmanız lazım.

navigasyon yok.

yazılım uyumsuzluğu varsa bluetooth sesli komut usb vs çalışmaz.

peki orjinal kamera ve modül kaça mal olur bana ankara da? birde orjinal kamera plaka altına takılandan demi?

sony takımı taktırınca yazılım uyumsuzluğundan bahsettigindonanımlar çalışmazsa serviste yazılım attırarak hallede bilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.