Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

bluetooth modulu ayrı, tesisatı varmı bilmiyorum ama en azından modul, mikrofon ve aktivasyon gerekli.

teşekkürler ozan abi.. şimdi aldım kargoyu. forumda baktım daha önce bir kaç kere görmüştüm sökülme takılmasını ama bulamadım şimdi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bunların makyajlı kasada uygulanıp, uygulanamayacağını merak ediyorum. O yüzden kurcalıyorum bir süredir. Konuya ortasından dalıyorum çok da hakim değilim ama ben de şöyle bir şey buldum.

http://www.focusfanatics.com/forum/car-audio-sync-myford-touch-electronics/268595-4-inch-displays-how-do-i-get-them.html

Buradan anladığım kadarıyla bir çok farklı tipte ekran ve her biri için ayrı paneller var. Hatta Türkiye'den birisi yazmış.

Mevcut ekranlar şunlar

Parça kodlarını da şöyle vermiş.

3.5" (Monokrom)
AM5T-18B955-BE
4.2" 
AM5T-18B955-BECG
5 inch
AM5T-18B955-DJ
AM5T-18B955-DG
Sync
BM5T-14F239-CF

5" ekran için panel
BM51-18835-BE3JA6

Ve yine dediği kadarıyla tüm parçalarla 2" ekrandan sync'lı bir sistem yaratmak için şunlar gerekli diyor.

Panel (BM51-18835-GDW)
Tuş takımı (AM51-18K811-BD)
BT ve Ses Kontrol (8M5T-19C112-BR*) (BR dil koduymuş) USB portlu BVC modülü
Eski Ekran AM5T-18B955-BD 
5" ekran (AM5T-18B955-DG or DJ 

Yalnız anlamadığım örneğin 3.5" ekran için BE, BA, BF kodlu değişik parçalar da var. Ya da 5" için DJ ile DG'nin farkı ne mesela

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bunların makyajlı kasada uygulanıp, uygulanamayacağını merak ediyorum. O yüzden kurcalıyorum bir süredir. Konuya ortasından dalıyorum çok da hakim değilim ama ben de şöyle bir şey buldum. Belki "Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu" konusunda yer alması daha doğru olabilir.

http://www.focusfanatics.com/forum/car-audio-sync-myford-touch-electronics/268595-4-inch-displays-how-do-i-get-them.html

Buradan anladığım kadarıyla bir çok farklı tipte ekran ve her biri için ayrı paneller var. Hatta Türkiye'den birisi yazmış.

Mevcut ekranlar şunlar

Parça kodlarını da şöyle vermiş.

Ve yine dediği kadarıyla tüm parçalarla 2" ekrandan sync'lı bir sistem yaratmak için şunlar gerekli diyor.

Panel (BM51-18835-GDW)
Tuş takımı (AM51-18K811-BD)
BT ve Ses Kontrol (8M5T-19C112-BR*) (BR dil koduymuş) USB portlu BVC modülü
Eski Ekran AM5T-18B955-BD 
5" ekran (AM5T-18B955-DG or DJ 

Yalnız anlamadığım örneğin 3.5" ekran için BE, BA, BF kodlu değişik parçalar da var. Ya da 5" için DJ ile DG'nin farkı ne mesela

evet ekran için farklı çerçeveler ve tuş takımları var, 3ü birbirine uygun olmalı.

Parça kodunun ilk kısmı kabaca aracı tanımlar(burası biraz karışık), orta kısmı parçayı tanımlar 18B955 ekranların tamamı, son kısımda parçanın detayı, B 3.5 için D 5" için kullanılmış. En sondaki farklılık yazılımsal yada donanımsal ufak güncellemeleri gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Parça kodları sürekli olarak değişiyor. Mesela ben aracı navili alsa idim, gelen 5" ekran kodu AM5T-18955-DF olacakmış (aynı gün üretilen navili araçtaki parça no). Eğer Şubat 2014 gibi alsaymışım, 5" ekran kodu EM5T-18955-DA olacakmış (epey sıkı araştırma yapmıştım zamanında :) )

Örnek olması için, bir tane 2015 model 4.2" ekran kodu: F1FT-18B955-GC. Dikkatimi çeken, bu ekranlarda kamera girişi yok, ama ana soket girişi aynı.

NqmXQL.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.thumb.jpg.4efa77ff1a7cd8d80b8c65edOzan abi benim styleda bu çıktı smart paketin ana ünite girişleri farklı kendim söktüm taktım ama sıkıntı şu usb girişi benim çıkan üniteden farklı smartınkinde yok daha büyük soket girişi var o Boşta kaldı usb olmaması benim için büyük sorun :( 

image.thumb.jpg.763eae84fa628c3f310ab189Buda smart ünite sağ taraftaki soket Boşta kaldı benim usb kabloda Boşta kaldı çözüm nedir acaba. Umarım anlatabildim :)

Sonuç budur ama usb yok :D 
image.thumb.jpg.e4ac0ede055895a4b01fbff2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi sony ünite daha güçlü çıkışa sahip değil mi yanılıyor muyum 

daha güçlü olmasa da (bildiğim kadarıyla 2side 4*25W) sesi daha iyidir ama hoparlör değiştirmeden bir etkisi olur mu bilmem. şemadan bakıp USBnin 4 kablosu sonyde hangilerine denk geliyor bulup bağlanabilir tabi.

Edit: Şemaya baktım, ve hatırladım. Smartta usb bluetooth modulunden çıkıyor. Onu alıp takmadan yapılabilir mi bilemedim.

Ozan Kar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi sony ünite daha güçlü çıkışa sahip değil mi yanılıyor muyum 

Konuna tam hakim değilim lakin güzel ses için gördüğün sony yazısına gerek yok. Focus 3'de premium veya şaşalı sony yok zaten. Hoparlörünü iyileştirmene bak öncelikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuna tam hakim değilim lakin güzel ses için gördüğün sony yazısına gerek yok. Focus 3'de premium veya şaşalı sony yok zaten. Hoparlörünü iyileştirmene bak öncelikle.

F3 sony ile F3 standart arasında epey fark var. temelde hoparlör kaynaklı. Zaten F3 standartta 2 tweeter eksik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F3 sony ile F3 standart arasında epey fark var. temelde hoparlör kaynaklı. Zaten F3 standartta 2 tweeter eksik.

Aynen, o yüzden üniteye takılma demek istedim. Mondeo'daki güzel :yeah: 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha güçlü olmasa da (bildiğim kadarıyla 2side 4*25W) sesi daha iyidir ama hoparlör değiştirmeden bir etkisi olur mu bilmem. şemadan bakıp USBnin 4 kablosu sonyde hangilerine denk geliyor bulup bağlanabilir tabi.

Edit: Şemaya baktım, ve hatırladım. Smartta usb bluetooth modulunden çıkıyor. Onu alıp takmadan yapılabilir mi bilemedim.

o zaman bluetooth modul almak kalıyor geriye.. peki bluetooth modul soketi bağlayıp torpidoyamı çekmem gerekiyor

hoparlör için tavsiyeniz ne olur mid takım  falanmı yoksa başka ford  sistemi olan araçlardaki orjinal hoparlörlerden mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bluetooth modulunde sizin ana ünitedeki soketten var kutunun normal yeri neresiyse oraya takılır, araçta tesisatı yoksa ki muhtemelen yoktur onuda almanız gerekecek. Hazır yapmışken bluetoothuda işlevsel kılmak için birde mikrofon alacaksınız. Ben hoparlörleride sony ile değiştirdim, bence yeterli seviyeye ulaştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.