Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, Selim Yeniçeri said:

Selamlar,

Konuyu takip ediyorum ve uygun yer aradım ancak sizlere sorum için uygun şekilde yönlendirmenizi rica ederim.

2014 Style araca 2014 titanium x paketten çıkma (sync'li) sony ünite takılsa çalışır mı? Eğer modifikasyon yapmak gerekirse ne gibi bağlantı aparatları gerekir?

Sizlerle parça numaralarını da sonradan paylaşabilirim. Şuan style araç üzerinde en baz radyo ve ünite var. (Bluetooth yok, ekran mono vb.)

Saygılar.

Sesli kontrol sadece ekran ve ünite değişerek çalışmaz 2-3 adet daha parça lazım.

Diğer özellikler %99 çalışır :) (Ekran,radyo vs)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sesli kontrol sadece ekran ve ünite değişerek çalışmaz 2-3 adet daha parça lazım.

Diğer özellikler %99 çalışır :) (Ekran,radyo vs)

Sesli kontrol önemli ancak birincil öncelik değil. İlk etapta derdim bluetooth ve usb bağlantılarının aktif olması. Bunlar aktif olabilir mi?

On 17.07.2014 at 01:34, Özer Öztürk said:

Daha önce de yazmıştım.

Sony olmayan ama BT ve USB girişi olan cihazlarda bu özellikleri ses sistemi ünitesi kontrol eder.

Sony cihazlarda ise ses sis. ünitesinden ayrı bir de BVC MODULU var. (BluetoothVoiceControl)

Sanırım eksik denilen modül bu olsa gerek.

Elektriksel şemalarda bu açıkça görülüyor ama buraya ekleyemiyorum. Netten bulup bakmanızı tavsiye ediyorum...

Bu Bluetooth modülünü parça numarası nedir plug & play olarak alıp direk bağlayabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 13 Nisan 2016 at 16:31, Selim Yeniçeri said:

Sesli kontrol önemli ancak birincil öncelik değil. İlk etapta derdim bluetooth ve usb bağlantılarının aktif olması. Bunlar aktif olabilir mi?

Bu Bluetooth modülünü parça numarası nedir plug & play olarak alıp direk bağlayabilir miyiz?

Plug n play olacağını sanmam, gerçi C-Max gibi cimri davranmıyor Ford, Focuslara :)

Parça numarasını bilen arkadaşlar paylaşacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Selamlar,

2014 model mk3 focus sahibiyim. Benim de aracımda 5" ekran ve navi yok.

Kaf Sin Kaf arkadaşın yaptığı gibi bende ekran ve navigasyon eklemek istiyorum. @Kaf Sin Kaf ın makalesini okudum fakat resimler ile ilgili bir sorun var malesef görünmüyor.

Bu konuda güncel bilgi nasıl alırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,

2014 model mk3 focus sahibiyim. Benim de aracımda 5" ekran ve navi yok.

Kaf Sin Kaf arkadaşın yaptığı gibi bende ekran ve navigasyon eklemek istiyorum. @Kaf Sin Kaf ın makalesini okudum fakat resimler ile ilgili bir sorun var malesef görünmüyor.

Bu konuda güncel bilgi nasıl alırım

Oncelikle 5" ekran ve ekran çerçevesi , Sony panel almanız gerekli parça kodları önceki konularda olmasi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Alper K said:

Hocam selam

Evet onceki konularda eklemisler ama resimler malesef silinmis.

Forumda yeni oldugum icin @Kaf Sin Kaf a ozel msj da atamiyorum :))

Parça numaraları asagidaki gibi . Tabi navigasyon için sd kart ve gps anteni de gerekiyor .

up80188-up97518_IMG_1957_1323027618.jpgup80188-up97518_IMG_1953_1323027610.jpg

5 inch

AM5T-18B955-DJ

AM5T-18B955-DG

up50423-RP86_panel.jpgup80188-up80188_IMAG0172.jpg

Front panel for 5 inch screen; BM51-18835-BE3JA6

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
14 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

@Murat Kavuk Senin Araçta Sync var mı bu ikonlar bende görünmüyor. Telefon mu seçiyor bu anlam veremedim (İos, Android) 

Sync var araçta. Bu ikonlar hep vardı. Ekranı değişmeden önce de vardı. Sync ile ilgili mi bilmiyorum, ben herkeste var diye biliyorum. Telefon ile bağlandığını buradan anlıyorsun. Eski versiyonlarda bluetooth ikonu da vardı, o kayboldu sonra nedense..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Sync var araçta. Bu ikonlar hep vardı. Ekranı değişmeden önce de vardı. Sync ile ilgili mi bilmiyorum, ben herkeste var diye biliyorum. Telefon ile bağlandığını buradan anlıyorsun. Eski versiyonlarda bluetooth ikonu da vardı, o kayboldu sonra nedense..

Mesajları da sesli okuyor mu abi. Benimki okuyor ama yanımda hatun felan varken tırsıyorum sesli okutmaya :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.