Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Yakup bey sync2 2013 titanium focuslara uyarmı?

http://www.ebay.com/...sd=321390693843     Bu Navigasyonu almayı düşünüyorum çalışırmı turkiyede http://www.ebay.com/...EM/321390693843 http://www.ebay.com/...tion-Player-OEM http://www.ebay.com/itm/201148978972 www.ebay.com/itm/201148978972 link bu

Bence almayın parçaları eksik

çalıştırmanız imkansıza yakın tabii bu işlerden anlayan ve elektronik şemaları iyi okuyabiliyorsanız o zaman sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Benzer bir sistemi bir-iki hafta içinde c-max'a koymayı düşünüyorum. O nedenle hemen her sayfayı okumaya çalıştım. 

Anladığım kadarıyla ekranı değiştirmek yetiyor. Klavyeyi değiştirmeye gerek yok. Muhtemelen "sol ok" tuşu ile menüye giriyoruz, oradan navigasyonu seçiyoruz. Her zaman kullanılacak bir opsiyon olmadığına göre bu şekilde idare edilebilir görünüyor (özellikle panelin servis fiyatını gördükten sonra :) ).

EM5T-19H449-DAB kodlu bir haritamız var. Bu Western Europe diye geçiyor ve Türkiyeyi de kapsıyor. Ebayden gördüğüm kadarıyla son versiyon 2014 (4.1). Yenisinin fiyatı 100 euro civarında, ikinci el olarak da satanlar var.

Emin olamadığım anten konusu. Ekranın arkasındaki mavi giriş fakra giriş diye geçiyor ve piyasada 50 tl civarında buna uygun anten bulmak mümkün. Fakat göğüsün altına yapıştırmayı çok sevemedim. Bizde GPS var ise, GPS anteni de olmalı diye düşünüyorum. Ama Ozan bir yerde anten her türlü farklı demiş. Acaba servise gitsem, benim araçta hangi anten var, VIN kodu ile görebilirler mi? Demek istediğim, resimde 18813 diye geçen parça için, VIN koduna bakarak senin arabada parça kodu şudur diyebilirler mi, yoksa illaki söküp bakmamız gerek mi derler? GSP anteni varsa burada çünkü.

gLBg0N.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesisatı varsa (bende bile varsa herkeste vardır muhtemelen)(teybin arkasında biyerlere bağlı/bantlı mavi fakra) orjinal antende ucuz, max 50tlye gönderirim burdan.

O zaman şimdilik anten almıyorum :) Ekran elime ulaşınca montajını yaparken tesisatı kontrol ederim. Gerçi ekran gelmeden çerçeve işini de halletmem lazım. Bunun için bir ara servise uğrayacağım. Eğer servis sökmeden çerçeve rengini görebiliyorsa, tesisatı da görür diye tahmin ediyorum. Göremiyorsa, zaten kapağı sökmemiz gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim focus aracımda gps kablosu anten girişinden ön kısma kadar yok bunu nasıl nerden temin edebilirim fakra girişli. 

resimde görüleceği üzere 

Aslında fotoğraftaki uç olduğunu gösteriyor, bence var iyice bakın.

Bende yoktu Ozan.

Başta bende yok sanmıştım abi ama diğer kabloların üzerine bantlanmış onları sökünce gördüm :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında fotoğraftaki uç olduğunu gösteriyor, bence var iyice bakın.

Başta bende yok sanmıştım abi ama diğer kabloların üzerine bantlanmış onları sökünce gördüm :)

O Uç kısmı yok mahlesef oradan aracın önüne kadar olan kablo yok ebay dahi birçok yerde aradım bulamadım bantlı olabilir mi diye baktım ama göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O Uç kısmı yok mahlesef oradan aracın önüne kadar olan kablo yok ebay dahi birçok yerde aradım bulamadım bantlı olabilir mi diye baktım ama göremedim.

Fotoğrafını koyduğunuz parça bildiğim kadarıyla tek parça olarak ekrana kadar gidiyor. Yani anten tarafı ucu orada olduğununa göre ekran ucuda biyerde olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 November 2014 - 15:04 tarihinde, Ozan Karsavuran yazdı:

Fotoğrafını koyduğunuz parça bildiğim kadarıyla tek parça olarak ekrana kadar gidiyor. Yani anten tarafı ucu orada olduğununa göre ekran ucuda biyerde olması lazım.

Ekran ucu torpidonun altındaki klima davlumbazının orada (resimde görülüyor) oraya kadar bağladım ekrana ancak resimde görülen giriş yok oralarda sanırım tek bir kablo degil bu ekli 

up236009-_____.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.