Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

(**)Navigasyon Paketi opsiyonu bayi alıs fiyatında SD Card bedeli yer almamaktadır. Ancak nihai müsterinin tam bedeli öğrenebilmesi için

Navigasyon Paketinin Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı fiktif bir bayi karjı ile SD kart bedeli de yer alacak sekilde olusturulmustur.

Bu yazı opsiyon donanımın en altında yazıyor. Ama Yeni focus ve Yeni C-max için belirtmişler. Yani Yeni Kuganın navigasyon opsiyonun yanında (**) yok.

SD kart ayrı satılır yazısını hiç bir yerde göremedim. Satarken satıcılar hiç bahsetmedi, Kuga nın broşüründe bununla ilgili bir yazı yok, opsiyon listesine bakıyorum onda da yazmıyor. Bununla ilgili şikayet maili Forda yazdım. Bakalım ne sonuç çıkacak..

Akin Oz, on 09 Apr 2013 - 16:34, said:snapback.png

Benmi yanlış anlıyorum? Benim anladığım, biz arabaları bayiiye satarken kartı dahil etmiyoruz ama yazdığımız paket fiyatını onuda düşünerek yazdık diyor. Yani bayii kartı vermiyorsa ve navigasyon için 2250(focus için) ek istiyorsa otosanın düşündüğünden fazla kar ediyor demektir.

Yazmıştım, ben hala bayiinin vermesi gerektiğini savunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu büyütmek istemiyorum. Ama ben öyle düşünmüyorum. Biraz da olsa Cem Bey'i tanıyorum. Zevke, kişisel şeçime kalmış konularda  hepimizin düşüncesi kendisine ait elbette. Ama bilgi gerektiren konularda genelde bilgiye dayalı mesajlar atar, tahmine dayalı cevaplar vermez diyebilirim. 

Anlatmak istediği konunun içeriği yada niteliğinden bahsetmiyorum, tavır ve anlatılış şeklinden + amacından bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey peki siz ömür boyu sorunsuz binebileceğiniz arabalar varken neden focus aldınız?

Kusura bakmayın yaşça sizden çok küçüğüm fakat okuduğum tüm yazılarınız akıl verir nitelikte görünmesine rağmen tamamen negatif elektrik saçıyor.

Açıkcası herşeye tamamen negatif muhalefet olmak ve bu durumdada "bilir kişi" "eksper" gibi görünmek amacı güdüyor yazdıklarınız. Bir genelleme yapmak gerekirse anlatmak istedikleriniz, anlatım tarzınız karşıya birşeyler katacak şekilde değil, bununda ne anlama geldiğini anlayabilecek bir insan olduğunuzu düşünüyorum.

Eminim birçok insan benim gibi düşünüyordur.

Kusuruma bakmayın dost acı söyler. En kötü başka bişey söyleyip toyluğuma verirsiniz ;)

Doğrusu karakter olarak hayata biraz alaycı bakan bir kişiyim.

Ama bunun yazdıklarımdaki pragmatizmi engellediğini hiç düşünmemiştim. 

Öz değerlendirme yapmak kolay olmayabilir, aslında genelde pratik çözümler üretmek peşindeyimdir. 

Sağ olsun Engin'in de belirttiği gibi pek "atmam", her zaman doğru yazdığımı iddia edecek kadar cüretkar değilim elbet ama yanlışlarım ya hafıza yetersizliğinden ya da yorum karmaşasından kaynaklanır.

Negatif mesaj alıyorsanız gerçekten negatif bir durum da vardır emin olun.

Söz gelimi beni eleştirdiğiniz örnekten yola çıkarsak sizce o kadar para verip navigasyon aldıktan sonra bir de pahalı bir harita peşinde koşmak gerekliliğini övmeli mi idim?

Navigasyonun birincil amacı yol göstermek iken, Aydın gibi çözümleri ucuz ve basit bir şekilde üretme yeteneğinde olmayanların avuç dolusu para harcamalarını mantıklı mı bulmalıyım?

Burada kişisel zevk ve tutku bence aklın önüne geçiyor, akıl alırsın basit bir navigasyon takar gül gibi kullanırsın diyor, gönül farklı şeyler isteyebilir.

Ben bu durumda aklın yolunu tercih ediyorum, her zaman bunu yaptığımı da iddia etmiyorum, heveslerime esir düştüğüm çok olmuştur. 

Bilinçli yaşam sürem muhtemelen sizinkinin 3 katı: (57-18)/(30-18)...

Hal böyle olunca hevesleri dizginleme arzum artmış olabilir, farklı bir gözlükle baktığım doğrudur yaşama, ama bilinçli bir negatiflik ve laf olsun diye muhalefet haksız ithamlar bana kalırsa.

Beğenilme istatistikleri de sanki bu görüşümü destekler nitelikte...

" ömür boyu sorunsuz binebileceğiniz arabalar varken neden focus aldınız?" sorusundaki analojiyi ise çıkaramadım, birincisi ömür boyu sorunsuz binilecek bir araba yok, ikincisi Focus'un benim için çok net edinilme kriterleri vardı, tanıdık satıcı, tanıdık servis, iyi beygir/TL oranı vb.

Benzer şekilde navigasyon için de kriterlerim var, kimseye niye entegre navigasyon alıyorsunuz demedim şimdiye kadar, sadece "heves ettiğiniz şeyin farklı alternatifleri de var, kendinizi bu kadar sıkıntıya sokmaya gerek var mı" sorusunu akla getirmeyi amaçlar yazdığım.

Haliyle düşünülenin sözcüklere dökülmesi ve okuyanın da bu sözcükleri anlamlandırması sürecinde isabetsiz seçimler olabiliyor.

Bence böyle bir durumla karşı karşıyayız...

Ama yine de beni yazdığınız gibi algılıyorsanız üzülmeme rağmen hemen söyleyeyim bu yaştan sonra değişemem, okumaz atlarsınız bir sonraki mesaja olur biter. 

Not: Konu dışı olduğunun farkındayım, moderatör kardeşlerim dilerlerse ilgili mesajları silebilirler, yine de mümkünse okunma süresi verilmesini rica ederim...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrusu karakter olarak hayata biraz alaycı bakan bir kişiyim.

Ama bunun yazdıklarımdaki pragmatizmi engellediğini hiç düşünmemiştim. 

Öz değerlendirme yapmak kolay olmayabilir, aslında genelde pratik çözümler üretmek peşindeyimdir. 

Sağ olsun Engin'in de belirttiği gibi pek "atmam", her zaman doğru yazdığımı iddia edecek kadar cüretkar değilim elbet ama yanlışlarım ya hafıza yetersizliğinden ya da yorum karmaşasından kaynaklanır.

Negatif mesaj alıyorsanız gerçekten negatif bir durum da vardır emin olun.

Söz gelimi beni eleştirdiğiniz örnekten yola çıkarsak sizce o kadar para verip navigasyon aldıktan sonra bir de pahalı bir harita peşinde koşmak gerekliliğini övmeli mi idim?

Navigasyonun birincil amacı yol göstermek iken, Aydın gibi çözümleri ucuz ve basit bir şekilde üretme yeteneğinde olmayanların avuç dolusu para harcamalarını mantıklı mı bulmalıyım?

Burada kişisel zevk ve tutku bence aklın önüne geçiyor, akıl alırsın basit bir navigasyon takar gül gibi kullanırsın diyor, gönül farklı şeyler isteyebilir.

Ben bu durumda aklın yolunu tercih ediyorum, her zaman bunu yaptığımı da iddia etmiyorum, heveslerime esir düştüğüm çok olmuştur. 

Bilinçli yaşam sürem muhtemelen sizinkinin 3 katı: (57-18)/(30-18)...

Hal böyle olunca hevesleri dizginleme arzum artmış olabilir, farklı bir gözlükle baktığım doğrudur yaşama, ama bilinçli bir negatiflik ve laf olsun diye muhalefet haksız ithamlar bana kalırsa.

Beğenilme istatistikleri de sanki bu görüşümü destekler nitelikte...

" ömür boyu sorunsuz binebileceğiniz arabalar varken neden focus aldınız?" sorusundaki analojiyi ise çıkaramadım, birincisi ömür boyu sorunsuz binilecek bir araba yok, ikincisi Focus'un benim için çok net edinilme kriterleri vardı, tanıdık satıcı, tanıdık servis, iyi beygir/TL oranı vb.

Benzer şekilde navigasyon için de kriterlerim var, kimseye niye entegre navigasyon alıyorsunuz demedim şimdiye kadar, sadece "heves ettiğiniz şeyin farklı alternatifleri de var, kendinizi bu kadar sıkıntıya sokmaya gerek var mı" sorusunu akla getirmeyi amaçlar yazdığım.

Haliyle düşünülenin sözcüklere dökülmesi ve okuyanın da bu sözcükleri anlamlandırması sürecinde isabetsiz seçimler olabiliyor.

Bence böyle bir durumla karşı karşıyayız...

Ama yine de beni yazdığınız gibi algılıyorsanız üzülmeme rağmen hemen söyleyeyim bu yaştan sonra değişemem, okumaz atlarsınız bir sonraki mesaja olur biter. 

Not: Konu dışı olduğunun farkındayım, moderatör kardeşlerim dilerlerse ilgili mesajları silebilirler, yine de mümkünse okunma süresi verilmesini rica ederim...

Daha önce söylenen konular arasında polemik yaratmak veya durumu büyütmek gibi bir amacım yok. Saygısızlık yapmak gibi bir amacımsa hiç yok. Cevabınızdan neyi dile getirmeye çalıştığımı anladığınızı varsayıyorum. Şahsıma karşın oluşan bir durum olmamasına ragmen konunun yarattığı rahatsızlığı dile getiriyorum. Umarım sonraki yazılarınızda empati kurmanın yollarını belki bulmuş olursunuz. Saygılar.

Edit: İmla

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu focusuma kurduğum sistemin bana maliyeti 300TL civarı (Sony Panel + kart + anten dahil ) böyle bir sistemi nereden temin ettiniz benim focusta sony panel var ama navigasyon yok bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sitemizde ilgili başlıklar var. bknz: Focus 3 kategorisi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bir maliyet hesabı yaptım, Ekran + çerçeve + tuş takımı + kart + anten 600tl tutmuş. Not: suan ana parçaları temin edebileceğiniz bir yer bilmiyorum. Ben bu sistemi büyük ve renkli ekran için kurdum navigasyonuda olmusken çalışsın diye ekledim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opsiyon listesinde, katalogta ve broşürde navigasyon paketinin sadece fiyatı yazmakta, SD kart hakkında hiç bahsedilmemekte. Genel müdürlükten yetkili birisiyle görüştüm bu konuyu. SD Kartın ayrıca satıldığına dair bir uyarı bulunmadığını belirttim. Özür dileyerek bana hak verdiler. Bundan sonra ibare koyacaklarını söylediler. Ayrıca navigasyonun sd kartla birlikte gelemeyeceğini, haritanın ayrı satılması gerektiğini, bununla ilgili bir yasal mevzuata takıldıkları için bu yönteme başvurduklarını söylediler.

Topladığınız sistemlerin fiyatları çok uygunmuş. Sonradan taktırmayı düşünenler bu yola başvurabilirler bence. Navigasyon paketinde ayrıca geri görüş kamerasıyla birlikte geliyor. Direksiyonu çevirdiğinizde yardımcı çizgiler de yön değiştiriyor.

Konu çok dağılmış durumda. En son olarak ebayden version 3 ısmarlamak üzereyim. Geldiğinde Ford Kuga'da nasıl çalıştığını anlatırım. Trafik yoğunluğunun çalışıp çalışmayacağını da merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaşlar bu navigasyonu ford servislerinde taktırabilirmiyiz ve fiyatı kaç para olur? bilgisi olan varmı acaba.
Sadece ekran 2000kusur +KDV tuş takimi(şart değil) ve çerçevede almanız lazım. Onlarda 1000 civarı tutar. Harita 500tl. Anten için komple tesisat lazım, onu herturlu dışardan almak iyi olur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.