Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus.golf.v40

Ercan Altunbaş

Önerilen Mesajlar

alın arabanızı keyfinize bakın arkadaşlar.. ben style focus 1.0 eb a 49.000 tl verdim.. bu paraya boş dizel focus, veya başka markalardan dolu dizel veya başka markalardan çok ucuz benzinli alır mesela 40.000 e aradaki 9000 tl yi yaktığım yakıta versem amorti etmesi için yıllar gerekirdi, yılda 10-12 bin bindiğimi düşünürsek. ford a binmek istedim, sağlam araçtır diye düşündüm, style daki donanımı istedim, eski aracımdan az yaksın daha performanslı olsun dedim ve aldım..şimdi bana niye şunu bunu almadın diyenlere bak benim arabam dizel senin ki 300 yakarken benim ki 240 yakıyor diyene, istesem senin aracından da alabilirdim diyorum..ayda 200 tl lik benzinde 50 tl nin hesabını yaparak araba almıyorum diyorum..5-6 bin tl daha olsaydı titanium smart paketlisini alırdım..yine gidip dizel almazdım. herkesin tercihine saygı göstermek lazım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gene v40 konusuna döneyim. Bu fiyatlara v40 varmı gerçekten? İlgili konuda paylaşılmıştı, konfigürasyona göre 70bin sütüyse sanırım. Bende v40'ı beğendim ama fiyatları Focus'a göre perimin olduğunu hatırlatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gene v40 konusuna döneyim. Bu fiyatlara v40 varmı gerçekten? İlgili konuda paylaşılmıştı, konfigürasyona göre 70bin sütüyse sanırım. Bende v40'ı beğendim ama fiyatları Focus'a göre perimin olduğunu hatırlatıyor.

Abi var tabiki canım..

Biz s40'ı 50 liraya almıştık.. Şimdi oldu başlangıcı 70 lira..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim anlamadigim birsey var. Hep dizel arabanin size ekstra masraf cikartabilme ihtimalinden bahsediyorsunuz, gorece olarak haklisiniz da ama ecoboost aracin dizel arabadan bakim anlaminda ne farki var? Almayi dusundugunuz arac turbo.. Yani bahsi gecen asiri bakim gideri olacaksa emin olun ecoboostta da olacak.

Benim aklıma sadece DPF geliyor ve oldukça sevimsiz buluyorum, dizelden uzaklaşmak için nedenlerden biridir...

dizel kullandığım halde 2. EB'umu kullanıyorum? Ben kendimi kandıracak kadar da cahil değilim

Nihat cevabın hedefi sen değilsin ki, niye üstüne alındın, iyi bak...!

Volvo Focus'tan sonra kullanınca cafcaflı fakat hantal geliyor bana, bugünkü ruh halimle heyecan vermiyor, yaşlanırsam belki ;)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aklıma sadece DPF geliyor ve oldukça sevimsiz buluyorum, dizelden uzaklaşmak için nedenlerden biridir...

Nihat cevabın hedefi sen değilsin ki, niye üstüne alındın, iyi bak...!

Volvo Focus'tan sonra kullanınca cafcaflı fakat hantal geliyor bana, bugünkü ruh halimle heyecan vermiyor, yaşlanırsam belki ;)

Cem Abi, Mertol Bey aynı sizin gibi fikirlerine ve kendisine saygı duyduğum bir zattır.Sanırım yazdıklarımı tam olarak okumamış olacak, biri size ''kendinizi ikna için bunları yazıyorsanız onu bilemem rasyonel bir karşılığıolmayan bir şeyden bahsediyorsunuz'' derse inanın direkt üzerinize alınırsınız.''Ama eğer ben bu sefer benzinli alacağım canım öyle istiyor, eyvallah'' diye yazmasıyla da yazdıklarımı tam okumadığını gösteriyor. Memnun olduğum bir aracım var, ben alıcı değilim ki  arkadaş üç değişik araç sormuş ben fikrimi konunun akışına göre belirtmişim.Belirtmek istediğim şey dizel ile EB arasında artısı-eksisi ile o kadarda abartı götürecek bir fark olmadığını anlatmaktı.Zaten yazdıklarımı sizde okuduysanız EB'un dizelden daha ekonomik olduğu yönünde bir şey yazmadığımı göreceksiniz .Hem ben hükümet değilim ki veya bu işin borsası da yok spekülasyon yapıpta bu işten nemalanayım. Herkes bildiğini okuyor bunu değiştirmek benim elimde değil ki. Dizele vergi bindiriminin olacağını duymayan kalmadı sanırım, nasıl olacak ta o bindirim ters tepebilirmiş, neden böyle bir yorum yaptı anlayamadım doğrusu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında tamda bahsettiğim şeyde buydu Partikül filtresi. ve dizellerde egr nin motor ömrünü kısaltması 2 tanıdığımın dpf yüzünden cok canı yandı gaz tepkimeleri falan yıllandıkça isteksizleştiği oldu volkswagende çalıştığım zamanlarda mekanik müdürüyle bu konu hakkında uzun uzun sohbetler etmiştik uzun dizelin motordan ziyade sürekli sevip okşanmak isteyen bir makina olarak tanımlardı iş hizmet meselesi dizel bana ekonomi haricinde başka bir hizmet sağlayamaz. takıntılarım yok ama Sciroccolara uzun kısa yapmayı cok isterim :)

Yeni nesil DPF lerde kendi kendini temizleme özelliği var ve öyule çok yüksek maliyetli birşeyden bahsetmiyoruz. Katalitik konvertörlerde ilk çıktıklarında bin küsur liralara satılıyordu, şimdi 150 200 liraya bile bulabiliyorsunuz. Bu arada dizel makinenin sürekli sevip okşanmak istediğini söyleyen mekanik müdürü hangi servisteyse söyleyin bir daha kapısının önünden geçmeyelim. Uzun stroklu, yanma ısısı benzinin %60 ı kadar olan bir makineyi sevip okşanacak makine olarak gören bir kafa motor hakkında en ufak bir fikre sahip değil demektir.

Kişisel tercihlere birşey diyemem. Bende vites ile oynamayı severim ama benzinliğe gittiğimde vites kolunu hediye etmeleri hoşuma gitmiyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende vites ile oynamayı severim ama benzinliğe gittiğimde vites kolunu hediye etmeleri hoşuma gitmiyor

img0735c.jpg

1.6 ecoboost ... 182 hp  , bu arada benzinli araba almış insanalarada saygı gösterin biraz ... 

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni nesil DPF lerde kendi kendini temizleme özelliği var ve öyule çok yüksek maliyetli birşeyden bahsetmiyoruz. Katalitik konvertörlerde ilk çıktıklarında bin küsur liralara satılıyordu, şimdi 150 200 liraya bile bulabiliyorsunuz. Bu arada dizel makinenin sürekli sevip okşanmak istediğini söyleyen mekanik müdürü hangi servisteyse söyleyin bir daha kapısının önünden geçmeyelim. Uzun stroklu, yanma ısısı benzinin %60 ı kadar olan bir makineyi sevip okşanacak makine olarak gören bir kafa motor hakkında en ufak bir fikre sahip değil demektir.

Kişisel tercihlere birşey diyemem. Bende vites ile oynamayı severim ama benzinliğe gittiğimde vites kolunu hediye etmeleri hoşuma gitmiyor. :)

işi bilip bilmeme kısmına girmeyeceğim pratik olarak bir mekanik ustasıydı ve sonuç olarak otomatik şanzuman sebebiyle golf 7 v40 a yönelmek durumundayım donanım olarakta daha güçlüler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dizelin çıkaracağı masraftan bahsettiğimi hatırlamıyorum.Yazdıklarımı iyi okursanız piyasa düşüncesinden bahsettiğimi anlarsınız.Ne Ecoboost ile akrabalığım ne de dizel ile hasımlığım vardır.Hem neden kendimi iknaya çalışayım ki almayı düşünmüyorum ki zaten hem kaç kere dizel kullandığım halde 2. EB'umu kullanıyorum? Ben kendimi kandıracak kadar da cahil değilim isteseydim dizelde alabilirdim, 100000 km dizel rağbet görmüyor piyasa anlayışı bu dedim.Dizele vergi bindirimi son 1 yıldır var hatta 2014'ten geçerli olmak üzere çok çeşitli haberler var nasıl ters bindirim olacakmış onu anlamış değilim.Hatta bu konu karşılıklı uzar gider diyede dizel kullanıcılarının da haklı olabilecekleri yönünde açıklamada bulundum. EB'un dizelden kat be kat fazla tüketi mi fazla, performans olarak ta dizelden çok geri bunu mu dememi bekliyorsunuz? Benim rasyonelim böyle düşüncelerimi sizede kabullendirmek zorunda da değilim zaten.

Nihat bey alıntı yaptığım arkadaşın mesajına binaen yazdığım bir mesaj için üşenmemiş döşenmişsiniz Bence bana yazdıklarınızı iyi okumamı tavsiye etmeden önce sizin okumayı denemenizde fayda var. Ercan beye yazdığım mesajı kendi üstünüze alıpta bıdı bıdı yapmanızı kendinizin daha iyi değerlendirebileceğinizi düşünüyorum.

Emisyon konusunu isterseniz ayrıca tartışırız ancak şu an faraziyeden bahsediyorsunuz. Henüz ortada hiçbirşey yok, ancak bahsi geçen dizele ek maliyet bindirmesi düşünülen araçlar, euro3 ve altı olan eski nesil dizel araçlar. Euro5 ve üzeri dizel araçların o konuda ek maliyeti falan olmayacak. Zira hem CO2 hemde NOx emisyonları benzinliden farksız. Focus3 teki dizel makine de euro5.. Ama her şartta doğmamış çocuğa don biçmekten bahsediyoruz.

Fotoğrafını çekip bu foruma da asmıştım diye hatırlıyorum. 3 küsur litre şehirlerarası yakıt tüketimi olan bir araç ile tüketim anlamında 1.6 ecoboost motoru karşılaştırmak haksızlık olur. İstediğiniz kadar dikkatli kullanın o güçteki benzinli bir araçta o tüketimi yakalamanız imkansız. Bunu rasyonellikle falan açıklayamazsınız.

Kim kime ne kabul ettirmek istiyormuş anlamadım ama hatalı bilgilendirme olmadıkca zaten kimin ne düşündüğü ya da neye inandığı beni hiç ilgilendirmez.

alın arabanızı keyfinize bakın arkadaşlar.. ben style focus 1.0 eb a 49.000 tl verdim.. bu paraya boş dizel focus, veya başka markalardan dolu dizel veya başka markalardan çok ucuz benzinli alır mesela 40.000 e aradaki 9000 tl yi yaktığım yakıta versem amorti etmesi için yıllar gerekirdi, yılda 10-12 bin bindiğimi düşünürsek. ford a binmek istedim, sağlam araçtır diye düşündüm, style daki donanımı istedim, eski aracımdan az yaksın daha performanslı olsun dedim ve aldım..şimdi bana niye şunu bunu almadın diyenlere bak benim arabam dizel senin ki 300 yakarken benim ki 240 yakıyor diyene, istesem senin aracından da alabilirdim diyorum..ayda 200 tl lik benzinde 50 tl nin hesabını yaparak araba almıyorum diyorum..5-6 bin tl daha olsaydı titanium smart paketlisini alırdım..yine gidip dizel almazdım. herkesin tercihine saygı göstermek lazım..

Benzinliler arasındaki en mantıklı iki seçenekten birisi sizin arabanız diğerş de VW nin 1.2 TSi motorlusu zaten. "Bence" doğru seçim yapmışsınız güle güle kullanın.

Cem Abi, Mertol Bey aynı sizin gibi fikirlerine ve kendisine saygı duyduğum bir zattır.Sanırım yazdıklarımı tam olarak okumamış olacak, biri size ''kendinizi ikna için bunları yazıyorsanız onu bilemem rasyonel bir karşılığıolmayan bir şeyden bahsediyorsunuz'' derse inanın direkt üzerinize alınırsınız.''Ama eğer ben bu sefer benzinli alacağım canım öyle istiyor, eyvallah'' diye yazmasıyla da yazdıklarımı tam okumadığını gösteriyor. Memnun olduğum bir aracım var, ben alıcı değilim ki  arkadaş üç değişik araç sormuş ben fikrimi konunun akışına göre belirtmişim.Belirtmek istediğim şey dizel ile EB arasında artısı-eksisi ile o kadarda abartı götürecek bir fark olmadığını anlatmaktı.Zaten yazdıklarımı sizde okuduysanız EB'un dizelden daha ekonomik olduğu yönünde bir şey yazmadığımı göreceksiniz .Hem ben hükümet değilim ki veya bu işin borsası da yok spekülasyon yapıpta bu işten nemalanayım. Herkes bildiğini okuyor bunu değiştirmek benim elimde değil ki. Dizele vergi bindiriminin olacağını duymayan kalmadı sanırım, nasıl olacak ta o bindirim ters tepebilirmiş, neden böyle bir yorum yaptı anlayamadım doğrusu..

Nihat bey, saygı mevzuusu için teşekkür ederim ama mesajınızda o bahsettiğiniz duyarlılığı pek göremedim nedense.. Ben Ercan beye cevap yazıyorum siz üzerinize alınıp çıkarımlarda bulunarak mesaj döşeniyorsunuz. Kimse sizin tercihlerinize laf etmiyor. Ben bugün focus alacak olmuş olsam muhtemelen 1.0 benzinli alırdım. Benim beklentilerimi/ihtiyaçlarımı karşılayan model bu olduğu için alırım. Oysa konuyu açan arkadaşın söylemi farklı. Vergi mevzuusunu açıkladım yukarıda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol Kip , abi dizelle , 1.6 ecoboost tabiki karşılaştırılmaz sarfiyat konusunda ...  ama sizde öyle bir konuşuyorsunuzki araba sanki v12 silindir ...

bu arada bende şehirlerarası yolda 100 km 5lt yakaladım , ama nedir max sürat 120 filan ...  ya zaten uzun vadeli ve araba tepesinden inmeyecek bir adam dizel alsın , 

ama kısa aralıklarda 10 -15000 arası gezen birisi gitsin benzinli alsın , ama benzinli dediğimde 150 hp üzeri birşey alsınki aldığına deysin ...  

bu işler keyif meselesi ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

img0735c.jpg

1.6 ecoboost ... 182 hp  , bu arada benzinli araba almış insanalarada saygı gösterin biraz ... 

Demekki az falan yakmıyormuş.

Al bak bu 1.6 mondeonun ortalama tüketimi..

318222_10150731555850238_1544017611_n.jp

Dizel focus ile yakaladığım değerin çektiğim fotoğrafını nereye upload ettiğimi hatırlamıyorum. Onu da bulunca asarım.

Bana saygı dersi verebilecek konumda değilsiniz, polemik olmasın diye size cevap vermiyorum, sadece haddinizi bilin yeter.

işi bilip bilmeme kısmına girmeyeceğim pratik olarak bir mekanik ustasıydı ve sonuç olarak otomatik şanzuman sebebiyle golf 7 v40 a yönelmek durumundayım donanım olarakta daha güçlüler

Otomatik düşünüyorsanız Golf daha iyi bir tercih bana göre.. Herkes DSG şöyle böyle diyorda milyonlarca üretilip satılıyor öte yandan..

Mertol Kip , abi dizelle , 1.6 ecoboost tabiki karşılaştırılmaz sarfiyat konusunda ...  ama sizde öyle bir konuşuyorsunuzki araba sanki v12 silindir ...

bu arada bende şehirlerarası yolda 100 km 5lt yakaladım , ama nedir max sürat 120 filan ...  ya zaten uzun vadeli ve araba tepesinden inmeyecek bir adam dizel alsın , 

ama kısa aralıklarda 10 -15000 arası gezen birisi gitsin benzinli alsın , ama benzinli dediğimde 150 hp üzeri birşey alsınki aldığına deysin ...  

bu işler keyif meselesi ...

Son cümlen zaten benim yazdığım ile aynı şey. Eğer keyfim böyle istiyor onun için alacağım diyorsanız eyvallah. Ama ekonomik olması gibi bir iddia ile gelince olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.