Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus.golf.v40

Ercan Altunbaş

Önerilen Mesajlar

kardeş tamam işte sendeki de style bendeki de :)

şu anda titanium modellerde ek paket satın alınabiliyor, diğer tüm donanımlarda, donanım standart.. son broşürü indirirsen yazıyor orada veya ford un sitesinden kendi fordunuzu oluşturun var..titanium da otomatik park ve sensörlere sahip olmak için smart paket alman lazım 1800 tl ye

smart paket= sony ve otomatik park, ısıtmalı sinyalli katlanan yan aynalar..

başka ilginçliklerde var..otomatik şanzımanlı titanium nasılsa artık..sanırım otomatik park var onda ama sony yok..900 tl verip sony ekletebiliyorsunuz..

ingiltereden  broşür indirdim..orada daha çok donanım seçenekleri var bizde 4 ken + paketler..

bence ford almaya gidene ford "lego" lar verilmeli..vatandaş legoları birleştirsin, otosan fiyatı söylesin :D

Sabah sabah ilk alıntıladığım cümleyi yanlış anlamışım :) Sende yok diye anladım bi an için ona şaşırdım.... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir çok söylediğiniz zaten öyleydi değilmedi. Hep paket gerekiyordu ayrıca sadece style'da standart. Çeşitlilik iyidir :yeah:

rezistanslı ön camın style da paket olarak verilmesini isterdim şahsen..konya da yaşayan biri olarak..

anladım ahmet kardeş..olsun..bu tür yazılar focus düşünen arkadaşada donanım hakkında birşeyler öğretiyordur..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir çok söylediğiniz zaten öyleydi değilmedi. Hep paket gerekiyordu ayrıca sadece style'da standart. Çeşitlilik iyidir :yeah: rezistanslı ön camın style da paket olarak verilmesini isterdim şahsen..konya da yaşayan biri olarak..
Tek tek istekler için malum premium marka seçmek gerekiyor. Dünyanın kanunu :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

beni artık soğutan yönleri hatta asla dememdeki etkenler bakım masrafları gürültüsü yalancı performansı. hesaplarımlada alakalı tabi bu durumlar ama artık kendimi kandıramıyorum mekanik aksamdan gelen saçma sapan sesler. gelde benzinli alma durumlarına itiyor beni bunlar benim kendi düşüncem. dizel düşünmüyorum.  turbolu benzinli :) istiyorum 150 den sonra nefesi kesilen arabada istemiyorum artık :)

Sıfır dizel araçta ne gibi bakım masrafı olur, merak ettim? 100 binde bir enjektör bakımı . geri masraf benzinli ecoboost ile aynı. hatta buji ve kablo değişimide yok.

ses konusuna gelince 1,6 ecobost nekadar sessizdir  bilmiyorum ancak f3 dizel inanılmaz sessiz. dizel tırıltısı yok ama gaza yüklenince  motor sesi ( kulağa hoş gelen tok bir ses ) içeri geliyor.

ve nefes kesilme olayına gelince f3 dizellerin nefesi kesiliyor ama 180 den sonra !  :) arabanın 180 nasıl geldiğini anlamıyorsun bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de her ay 600tl üzeri benzin parası vereceksiniz demektir.

ben 300 tl veriyorum her ay , yolumda mecdiyeköy , gaziosmanpaşa avrupa konutları ...    git gel 40 km full trafik ...  

150 liralık benzin ile 440 km range gösteriyor , onuda efendi kullanımla 400 km lerde bitirebiliyorsunuz ...

tabiki altınızda biraz güçlü bir araba olunca , gaza gelip gazlamamak elde değil,özellikle bir boşluk gördüğünüzde ,,  hem sportif hemde ağar başlı kullanım ile ayda 300 lira ile 

400 - 500 km arası yol yapabiliyorum ben(genel kullanım agrasif) ...

600 lirayı v8 araba ile filan yakabilirsin , tabi günde 200 km yol yapmıyorsan ...

bu arada arabamda 235 40 18 lastik var , onuda eklemeyi unuttum (sarfiyat artar durumu)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f3 dizel inanılmaz sessiz.

sizin araba kaç km bilimiyorum ama , km yaptıkça sesi artacağından emin olabilirsiniz ...

Arkadaş , senede 15-2000 yapacam diyor , benzinli istiyorum diyor ; bu km'lerde bu şekilde düşünmeside normal , ne yapsın 0 km dizel alıpta , genç adam zaten  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 300 tl veriyorum her ay , yolumda mecdiyeköy , gaziosmanpaşa avrupa konutları ...    git gel 40 km full trafik ...  

150 liralık benzin ile 440 km range gösteriyor , onuda efendi kullanımla 400 km lerde bitirebiliyorsunuz ...

tabiki altınızda biraz güçlü bir araba olunca , gaza gelip gazlamamak elde değil,özellikle bir boşluk gördüğünüzde ,,  hem sportif hemde ağar başlı kullanım ile ayda 300 lira ile 

400 - 500 km arası yol yapabiliyorum ben(genel kullanım agrasif) ...

600 lirayı v8 araba ile filan yakabilirsin , tabi günde 200 km yol yapmıyorsan ...

bu arada arabamda 235 40 18 lastik var , onuda eklemeyi unuttum (sarfiyat artar durumu)

Tam hesabınızı anlamadım ama 1.6 ecoboost İstanbul günlük trafiğinde 9lt yakacaktır. (daha fazlası da basmadan tıkalı trafikte mümkün) Buna göre hesap yapılabilir sanırım. Mesajda yılda 15-20bin km denmiş. Buna göre minumum ayda 1200km yapar. Oda 9lt hesabıyla 500TL ye gelir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben ne yaparsam yapayım 9 litre olduğunu görmedim arabanın ...

150 tl ile 400 - 450 km civarı yol yapıyor ...  ben 15 te bir 150 tl lik aldığım için öyle söylüyorum :)

1200 km için ortalama 400 tl filan harcar maximum ...

aylık tüketim hakkında fotolu olarak burayada koyarım , bilgilenirsiniz ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1,6 tdci ile günde 65 km civarında yol yapıyorum. Haftasonları çok nadir biniyorum. Aylık 1500-1600 km yol yapıyorum.  (Bu en düşük değer) Aylık yakıt masrafım 350 tl falan.

1,6 ecoboost ile aynı şartlarda en az 500 e çıkar yakıt masrafım. Burada ecoboost u kötülemek maksatlı bir şey yazmadım. O kendi işini iyi yapan bir motor. TDCİ de kendi işini iyi yapıyor. Benim açımdan dizel motor daha mantıklıydı. LPG li araç almam dedim.

Ama 1.0 Ecoboost ben aracımı aldığım dönemde olsa çok ciddi düşünebilirdim onu. Nedeni de Dizele göre ilk alımdaki fiyat avantajı, vergi avantajı, değeri nedeniyle kasko avantajı vs.

20,000 km de dizel motor 5-6 bin tl tutarında yakıt yakar. Aynı şartlarda 1,6 ecoboost un ise 8-9 bin tl arası yakacağını tahmin ediyorum. Bu fark verilmez bir fark değil belki ama, psikolojik olarak etkiliyor beni. Ama 1,0 benzinli almak isteyip, aynı zamanda da az yaksın diyenlerin şu an en ideal tercihi. Hala kullanmak nasip olmadı ama, alanlardan memnun olmayan da görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama 1.0 Ecoboost ben aracımı aldığım dönemde olsa çok ciddi düşünebilirdim onu

1500-1600 kmde dizelde 350

benzinlide 500   senede 1800 tl fark yaratıyor ...    

ben 2011 sonu 50 000 tl ye aldım 1.6 ecoboost titanium , aynı dönemde dizel olan 56 000 küsür filana geliyordu , hatta x olunca dahada fazla idi ,  yani 3 sene sonra kar etmeye

başlayacaktım bu hesapta ...

genelde 2 , maximum 3 sende değiştiririm kısmetse ...

bu arada 1.0 eb ile 1.6 eb arasında , listede yazan benzin sarfiyat nekadar farklı önce bir incelesen , arasında çok cılız bir fark olduğunu görebileceksin ..

kalıplaşmış artık  , kırılmaz , güçlü araba çok yakacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şahsen dizelde kullandım ama EB ile aradaki farkın abartı götürecek kadar olmadığını tecrübe ettim.Hele ki şehir dışında 2012 ağustos ayında İSTANBUL-VAN arası Anadolu Yakasından hareketle, dizelle 360 TL ye 1700 km, 1.6 EB ile 1,5 ay sonra sanırım akaryakıtta cüzi bir zam görmüştü Avrupa yakasından aynı güzergaha 25 km daha fazlasıyla yani 1725 km yol katettim 460 TL'ye...

Herşeyden güzeli de o gücün ayağınızın altında olmasını bilmek çok ayrı bir haz veriyor insana.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.