Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus.golf.v40

Ercan Altunbaş

Önerilen Mesajlar

Bana saygı dersi verebilecek konumda değilsiniz, polemik olmasın diye size cevap vermiyorum, sadece haddinizi bilin yeter.

cevap yazmıyorum diyip , cevap yazmışsınız ...   :muha:  , benim konumum beni ilgilendirir , sizi değil  :hıh:   

benzinli araba alanalara vites kolu layık gören bir kimse olarak siz haddinizi bilin  :fikir:

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo 1.6 her şartta Focus 1.6 eb den çok yakar. X ve Y kişilerinin a ve b şartlarında ki tüketime bakarak yorumlamak ? :) Bence boşuna uzatmayın :) herkes malına biniyor

Neye dayanarak bu öngörü var? O gördüğün İstanbul şehiriçi tüketimi, Güzergah ta Erenköy-Yeşilköy arası.. Köprü geçiyordu o araba.. 5 sene aynı arabayı kullanınca insan ister istemez ne yaparsan daha çok yakacağını falan filanını ezberliyor artık..

Yakup kimse satta bunu al falan demiyorki zaten. Banane ne alırsa alsın. Onun sorunu.. Ama gerçekci olmayan argumanları savunmak anlamsız.

cevap yazmıyorum diyip , cevap yazmışsınız ...   :muha:  , benim konumum beni ilgilendirir , sizi değil  :hıh:   

benzinli araba alanalara vites kolu layık gören bir kimse olarak siz haddinizi bilin  :fikir:

Kim vites kolunu layık görmüş? Bakmak, görmek ve okumak farklı şeyler.

Eğer beni birşeyle itham eidyorsanız ben konumum sadece beni ilgilendirir diyemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaş , adam araba alacam diye geliyor , golf , v40 , veya ecoboost diye soru yöneltiyor , konu nerelere taşındı ...   :ban:   , 

Bende vites ile oynamayı severim ama benzinliğe gittiğimde vites kolunu hediye etmeleri hoşuma gitmiyor.

bu mısrada , sanatçımız neyi ima etmek istemiş acaba ?  neyse uzatmayalım ...  ben unuttum gitti ...  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyse Mertol Bey,tamamen bir yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın.Gerçi bıdı bıdı etmeyi pek sevmem ama nasıl olduysa bakar kör misali Cem Abi uyardığı halde üzerime alındım nedense ...... :wacko: Ama şunu da belirtmek isterim ki doğmamış bebeğe don biçiliyor diye yorum yapmışsınız, motorin ile benzin arasında ki makasın daralması bunun bir göstergesi bence.Birde fabrika verisi daha yüksek iken 3 lt tüketimi sizce kaç kişi tutturabilir merak ettim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amerikayı yeniden keşfetmiyoruz  yeni nesil benzinliler cok daha ekonomik ve güçlü 1-2 litre daha fazla tüketip hakkını verecekse benzinli alırım buda bir tercih meselesi dizel araba kullanmasam böyle konuşmazdım cliosundan mercedesine kadar uzun soluklu olacaktır benim için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu mısrada , sanatçımız neyi ima etmek istemiş acaba ?  neyse uzatmayalım ...  ben unuttum gitti ...  

Alıntı yaparken sonundaki smayli yi de alıntılarsanız sanatçının neyi ima ettiğini gayet iyi anlarsınız. İşim gücüm yokta benzinli araba alanlara laf sokmayamı uğraşacağım? Bugün araba alacak olsam ne alacağımı yukarıda yazdım zaten. Ya Golf 1.2 Tsi olurdu (ki en yüksek ihtimal bu) Ya da 1.0 ecoboost olurdu. Dizele o kadar fark veripte almam. Ama turbo benzinli alıpta dizelin bakım maliyeti yüksek, mazot benzine yaklaştı bunların tüketimleri çok ta farklı değil falan filanda demem.. İstanbuldan dönerken 3.55 e mazot gördüm. Muhtemelen solvent ya da 10 numara yağ falan katıyorlardır içine.. Benim palioda farketmiyor. 2004 model zaten. O üretildiğinde Türkiyede eurodizeli geçelim, fordun yetkili satıcılarında 500 ppm mazot kullanın diyorlardı.. Şu an 10 ppm mazot bile var bu ülkede..

Neyse Mertol Bey,tamamen bir yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın.Gerçi bıdı bıdı etmeyi pek sevmem ama nasıl olduysa bakar kör misali Cem Abi uyardığı halde üzerime alındım nedense ...... :wacko: Ama şunu da belirtmek isterim ki doğmamış bebeğe don biçiliyor diye yorum yapmışsınız, motorin ile benzin arasında ki makasın daralması bunun bir göstergesi bence.Birde fabrika verisi daha yüksek iken 3 lt tüketimi sizce kaç kişi tutturabilir merak ettim.

Rica ederim olur öyle şeyler. Hepimiz yoğun çalışıyoruz dikkatimiz dağılabiliyor.

Kaç kişi tutturabilir bilemem ama 5 yıl boyunca 1.6 benzinli mondeo kullanan birisi eğer kafayı yakıt tüketimine taktıysa ve yolunu da öğrendiyse, mondeodan focusa binince bu tüketimi tutturabiliyor.. Obsession ile alakalı aslında birazda.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı yaparken sonundaki smayli yi de alıntılarsanız sanatçının neyi ima ettiğini gayet iyi anlarsınız. İşim gücüm yokta benzinli araba alanlara laf sokmayamı uğraşacağım? Bugün araba alacak olsam ne alacağımı yukarıda yazdım zaten. Ya Golf 1.2 Tsi olurdu (ki en yüksek ihtimal bu) Ya da 1.0 ecoboost olurdu. Dizele o kadar fark veripte almam.

süper işte , demekki herkez aynı fikirdeymiş ...

ama şunuda ifade etmeden geçemeyeceğim , yeni bir polemik konusu olabilir  :muha:

1.0 eb ile 1.6 eb arasında , hem fiyat , hemde sarfiyat arasında bir seçim yapmanız gerektiğini söylesem , hangisini seçersiniz ?

benim bildiğim 2 bin filan daha pahalı 1.6 , birde sarfiyat konusunda maximum 1 lt oynuyor ...  biri 182 biri 125 hp ?  neden seçeneklerinizde 1.6 eb yok : :) , ford görse gözlerimden öperdi , en çok ben reklamını yapıyorum 1.6 ecoboost'un :)

kuzguna yavrusu şahin görünür :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

süper işte , demekki herkez aynı fikirdeymiş ...

ama şunuda ifade etmeden geçemeyeceğim , yeni bir polemik konusu olabilir  :muha:

1.0 eb ile 1.6 eb arasında , hem fiyat , hemde sarfiyat arasında bir seçim yapmanız gerektiğini söylesem , hangisini seçersiniz ?

benim bildiğim 2 bin filan daha pahalı 1.6 , birde sarfiyat konusunda maximum 1 lt oynuyor ...  biri 182 biri 125 hp ?  neden seçeneklerinizde 1.6 eb yok : :) , ford görse gözlerimden öperdi , en çok ben reklamını yapıyorum 1.6 ecoboost'un :)

kuzguna yavrusu şahin görünür :)

Bende tamamen aynı fikirdeyim biri 1.6 diğeri 1.0 fakat hacime göre oransal olarak 1.6'nın tüketimi 1.0'a göre çok çok başarılı...Aslında psikoljik olarak genelde küçük motora şartlanılmış herhalde.Elbette 1.0 motorun performansı küçümsenemez ama arada ki 1 lt fazla tüketim değeri için 1.6 bence daha ideal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bildiğim 2 bin filan daha pahalı 1.6 , birde sarfiyat konusunda maximum 1 lt oynuyor ...  biri 182 biri 125 hp ?  neden seçeneklerinizde 1.6 eb yok : 

Arabayı ne için kullanacağınıza göre değişir. Eğer illede focus alacaksam ve;

- benim için keyif almak daha önemliyse o zaman 1.6 ecoboost alırdım.

- Ekonomi birinci öncelikse 90 lık TDCi alırdım.

- Ekonomik ama birazcıkda keyif olsun diyorsam 1.0 ecoboost alırdım.

Ama bunlar illede focus alacaksam geçerli olan şeyler. Bu fiyat listeleri ile ben 1.0 focus trendx almam mesela.. 49 bin lira diyor.. Fiyat listesi ve edinim maliyeti üzerinden gideceksek hiç düşünmem golf 1.2 tsi ın en kel versiyonunu alırım. Hem 6 bin lira daha ucuz, hem de 100 km de yarım litre daha az tüketiyor. Aman yarım litre ne olacakki diye düşünebilirsiniz ama 100 bin km de 500 lt yapıyor. 5 liradan 2.500 lira para yapar.. Arabayı 2500 lira daha ucuza alıyorsunuz diye düşünebilirsiniz..

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/fiyat-listesi

http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-yeni-golf.aspx

1.0 tit ile 1.6 tit arasında 3 bin liraya yakın fark var.

Araba alımı çok farklı bir konu ve ziyadesi ile kişisel. Ben donanıma para vermeyi fuzuli bulurken benim için hiçbir önemi olmayan şeylere kucak doluu para verip mutlu olan insanlar var.

Ford geçmişte uygun ilk edinim maliyeti ile cazip bir markaydı ama artık aynı şeyi söyleyemeyiz.. VW den pahalı satılan bir ford a binmem ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vw'i yüceltenleri anlamam :D hele golf7 ise bu.. Tırt'ın oğlu tırt ;) 1.0 az geliyor diye pahalı satıyorlar ;) Herkes gördüğümüz gibi farklı düşünüyor ama hala açıklama yapıyor millet , niye ki ? :D Kucak dolusu sevgi verelim gerilmeyin Mertol abi biri bana yazsın! diye iğnelemeye devam ediyor :D tanımayanlar cevap veriyor napsın onlar :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.