Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Car Of The Year 2013 Aday Kısa Listesi - Shortlist

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Clio nasıl olacak ki? ne fark yarattı ? Ne yeniliği var ?

Volvo güvenlikte yine çıtayı yüksellti

Golf yeni motoru yine yenilik dolu

b-max sirekleri ve motoru yenilik dolu

Spor olarak gt iyi alternatif deniliyor.

İ30,Mercedes A,208'in seçilmesi için sebep göremiyorum.

Bir kaç yıl önce bu ödülü alan Fiat panda nın yeniliği neydi ki, adamların ruh hali bizimkinden farklı Yakup.

Benim iyi değerler yakalayabileceğini düşündüğüm arabalar Clio, B max ve Golf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç yıl önce bu ödülü alan Fiat panda nın yeniliği neydi ki, adamların ruh hali bizimkinden farklı Yakup.

Benim iyi değerler yakalayabileceğini düşündüğüm arabalar Clio, B max ve Golf

Araştırdın mı peki yoksa cidden yenilik göremedin mi onda :D Motorlarını gözden geçir mesela :yeah:

Dediğim 4 arabadan farklı araç seçilirse bir daha seçmesinler yılın aracı :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide bu arabalar değişik segmentlerden oluşuyor. puan verirken kıstasları ne acaba?

Öncelikle tek bir araç seçiliyor, sıralama veya kategori birincileri yok.

Değişik sınıf ve fiyatlardan otomobiller listeye girebiliyor, hepsi kendi sınıf/fiyatındaki rakipleri ile karşılaştırılarak ön elemeye tabii tutuluyor ve nihayetinde 7 aday kalıyor (bu sene 8 ya neyse)

Seçimde gözetilen kriterler: Tasarım, konfor, güvenlik, ekonomi, sürüş dinamikleri, performans, işlevsellik, çevre ile uyum, sürücü memnuniyeti ve fiyat. Teknolojik yenilikler ve fiyat/kalite oranı özellikle üzerinde durulan değerler.

Aday adayı araçların son 12 ay içerisinde satışa sunulmuş yeni modeller olma şartı var haliyle, ve oylama başlamadan en az 5 Avrupa ülkesinde satışta ve en az 5000 adet satılmış olmalı..

Son aşamada her jüri üyesinin birine en fazla 10 puan olmak üzere beş araca dağıtabileceği 25 puanı oluyor ve gerekçeleriyle puanlamayı yapıyor.

Jüri üyeleri ise saygın beş otomobil dergisinin editörlerinden seçiliyor, dergiler Auto (Italya), Autocar (İngiltere), Autopista (İspanya), Autovisie (Hollanda), L'Automobile Magazine (Fransa), Stern (Almanya) ve Vi Bilägare (İsveç).

Clio nasıl olacak ki? ne fark yarattı ? Ne yeniliği var ?

Yakup nedense hep görmek istediğini görüyorsun...

Clio minikler sınıfına şıklığı getirdi. Zevk meselesi denilerek tartışılır hale getirilebilecek olsa bile tasarımın özelliği ve güzelliği yadsınamaz.

Son derce ekonomik 1.5 dCi ve 3 silindir 0.9L benzinli 90 PS motorların B-Max'teki ünitelerden geri kalır yanı yok.

7" dokunmatik ekranlı navigasyonlu ses sistemini şu anda Türkiye'de bile alabiliyorsun (Fiesta'dan ucuza olduğunu da eklemeden geçemem).

Araç hafif, sessiz, sürüşü güzel ve konforu yerinde, bence sınıfı için kesinlikle yeni bir soluk.

Neyse seni ikna etmeye uğraşmayacağım, Mart'ta oylama sonuçları kimin haklı olduğunu gösterecektir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 2 bile yılın aracı seçildi o yüzden gözümde yılın aracının pek değeri yok ama clio seçilirse vah derim onlara :)

0.9 tce'yi test ettikten sonra fox'un farkını anlayan biriyim.dizeller arasında ekonomiklik farkı ne denli olur tartışılır tabi. Herneyse bende kendim test ettiğim için görüşümü yazdım olmasını istediğim için değil. İkna etmeyin zaten canım, kimim ben :)

Görüşüm bu sadece.

Birde not ekliyim; çoklu araç listesinde bizler de oy kullandık sadece jüri seçememiş oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

hem gerçekten kaliteli ve bir otomobilde ilk defa pedestrian airbag sunan;   v40 kesin ilk üçe girer diyorum,

petrol fiyatlarının fırladığı son yıllarda çok satılan segmentte verimlilik şampiyonu Golf'te ilk üçte olur...

bmax için radikal farkı olan b sütünu ve arka kapılar ne derece yılın otomobili yapar emin değilim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Kazanan GOLF

The Volkswagen Golf has been the clear winner of Car of the Year 2013 award, with 414 points, ahead of Toyota GT-86 (Subaru BRZ), 202 points, and Volvo V40, with 189 points. Golf’s third generation also won CotY trophy in 1992.

http://www.caroftheyear.org/winner/2013_69/coty

:yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seçim yapıldı ve adayların aldıkları oylar şöyle:

414 VW Golf

202 Toyota GT86

189 Volvo V40

148 Ford B-Max

138 Mercedes A Sınıfı

128 Renault Clio

120 Peugeot 208

111 Hyundai i30

Sonucu baştan belli idi, Golf'e zaten birincilik vermiştim de B-Max ve Clio'yu gözümde büyütmüşüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seçim yapıldı ve adayların aldıkları oylar şöyle:   414 VW Golf 202 Toyota GT86 189 Volvo V40 148 Ford B-Max 138 Mercedes A Sınıfı 128 Renault Clio 120 Peugeot 208 111 Hyundai i30   Sonucu baştan belli idi, Golf'e zaten birincilik vermiştim de B-Max ve Clio'yu gözümde büyütmüşüm.
Gt86 nın o kadar oy aldığı yerde oylamaya pek önem veremeyeceğim kusura bakmasınlar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.