Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Telefon Önerisi

Önerilen Mesajlar

Operatör taahhütlü cihaz almak sizce mantıklı mı? Çok bir fark olmuyor sanırım fiyat olarak daha önce bu işe bulaşmadığım yada bulaşan bir tanıdığım olmadığı için işlemleri ve götürüsünü bilmedigimden buradan sormak istedim.

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Operatör taahhütlü cihaz almak sizce mantıklı mı? Çok bir fark olmuyor sanırım fiyat olarak daha önce bu işe bulaşmadığım yada bulaşan bir tanıdığım olmadığı için işlemleri ve götürüsünü bilmedigimden buradan sormak istedim.

Ya kötü tarafı bağımlı kalıyorsun operatöre. İyi tarafı taksit çokluğu. Ben 5s i taahhütle aldım zaten avea kullanıyordum devam edrcektim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya kötü tarafı bağımlı kalıyorsun operatöre. İyi tarafı taksit çokluğu. Ben 5s i taahhütle aldım zaten avea kullanıyordum devam edrcektim.

6 yıldır bende aynı operatörü kullanıyorum o konuda sıkıntı olmaz abi, peki faturada herhangi bir artış oluyor mu yıl sonunda? Çünkü bazı kullanıcılar forumlarda yazmış işte bir sene sonra faturam arttı v.s diyerek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Operatör taahhütlü cihaz almak sizce mantıklı mı?

Bende o şekilde aldım, Doğan abi nin dediği gibi bağımlı kalıyorsun tek kötü tarafı o. Onun dışında fiyat olarak çok fazla oynamıyor ve uygun ödeme oluyor. Ha bir daha alır mıyım töbe almam. Operatör de değiştiremiyorsun tarife de. 15 ay bitti 9 ayım kaldı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende o şekilde aldım, Doğan abi nin dediği gibi bağımlı kalıyorsun tek kötü tarafı o. Onun dışında fiyat olarak çok fazla oynamıyor ve uygun ödeme oluyor. Ha bir daha alır mıyım töbe almam. Operatör de değiştiremiyorsun tarife de. 15 ay bitti 9 ayım kaldı :D

Valla abi tek eksi yanı oysa sorun değil, dedigim gibi 6 yıldır aynı hat,3 yıldır da aynı tarifeyi kullanıyorum. :)

arkadaşa Z2 aldık benimde aklım M8'de kaldı bakalım bir gazla alsam mı diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abi tek eksi yanı oysa sorun değil, dedigim gibi 6 yıldır aynı hat,3 yıldır da aynı tarifeyi kullanıyorum. :)

arkadaşa Z2 aldık benimde aklım M8'de kaldı bakalım bir gazla alsam mı diye düşünüyorum :)

Fiyat sabit abicim telefonun. Ama tarifeden kaynaklı yükselme olursa bişey diyemem. En kötü düşük tarifeye geçersin sende
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abi tek eksi yanı oysa sorun değil,

3 sorun var..

1- peşin 1000 tl ye, bnka kredisi ile 1070 tl ye alabileceğiniz bir telefonu 24 ay taksitle 1250 gibi bir fiyata alıyorsunuz..

2- size 25 tl lik tarife yeterken(ben kullanıyorum 500 dk-5000sms-2gb net 25 tl) en az 40 tl istiyorlar..ister istemez bir üst paketelere geçmek zorunda kalıp harcayamayacağınız dk lara para veriyorsunuz..

3-bağımlılık.. turkcell den alırsanız bağımlı olmanızda sorun yok nereyse her yönüyle iyi bir operatör..

insanlar yurtdışında bu şeklide alıyorlar, 2 veya 3 yıl ödüyorlar sonrasında yine telefonu değiştirip yine taahütli alıyorlar böylece sürekli güncel tel kullanıyorlar..

orada da fiyatlar uçuk..mesela şimdi baktım..

lumia 630 alsanız 100 pound, ama vodafone dan 24 ay taahütlü alsanız 100 dk, sınırsız sms, 100 mb net : 450 pound..

orayla kıyasladığınızda burdaki taahüt fiyatları çok ucuz.. tabi birde burada 350 tl lik telefonu 600 e alıyoruz ama bu operatörün değil, ithalatçıların kazığı. sadece 120 tl vergi farkı olmalı hadi bilmediniz 175 tl olsun..birde burada 1 yıl fazladan garanti masrafı ekliyorlar..

htc M8  en ucuz 135 tl..3 yıllık taahütle..vodafone da  http://www.vodafone.com.tr/Red/HTC-One-2.php

bu telefonu ben bağımsız alsam ve mevcut paketimi kullansam cepten 3100 tl çıkacak..

operatörden alsam.. 135x36: 4850 tl  :D

ne yapın edin taahüt işine girmeyin, tabi 3 yılda fazladan ödeyeceğim 1700 tl sorun değil. ben paketin fazladan dak, mb larını çatır çatır her ay yerim diyorsanız. paketin getirdiklerine bakmak lazım..

ben ayda 150-200 dk konuşma, 1-1.5 gb net harcıyorken(25 tl), neden 40-60 tl lik çok dak paketi alayım ki..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Arkadaşlar eşim için telefon bakıyorum. Samsung Galaxy S5 önerir misiniz?  Android'den çok çektim ancak benzer ebat ve özelliklerdeki  iphone serisi çok pahalı. 

Sabahtan beri bakıyorum. Bir sonuca ulaşamadım. Var mı önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samsung almayın o zaman çünkü arayüzü en sıkıntılı olan o.

Nexus bakın mesela, en kötü f/p oranı yüksek G2 olabilir. G3 tavsiye etmiyorum ucuz olsa bile.

HTC olabilir son olarak. Marka Android'e para bayılmaya hiç gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marka Android'e para bayılmaya hiç gerek yok.

Android olduktan sonra markanın pek önemi yok olarak anladım ben durumu.

Peki öyleyse iphone 5s için fikrin nedir? 6 ve 6 plus piyasadayken?  Galaxy S5 üzerine 300-400 daha çıkılınca alınabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android olduktan sonra markanın pek önemi yok olarak anladım ben durumu.

Peki öyleyse iphone 5s için fikrin nedir? 6 ve 6 plus piyasadayken? Galaxy S5 üzerine 300-400 daha çıkılınca alınabiliyor.

Aynen öyle eskiden fark ediyordu şimdi o da kalmadı. Çünkü mal aynı mal. Tasarım ve ek arayüz farklı e birde malzeme ama onları da artık iyi yapıyorlar. Samsung keyfine iPhone'a benzetmedi kendini :)

5S kullanım olarak zirvede. İş yapma açısından diğerlerinden eksiği yok.

Her zamanki gibi diğerleri her konuda biraz daha iyi işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar eşim için telefon bakıyorum. Samsung Galaxy S5 önerir misiniz? Android'den çok çektim ancak benzer ebat ve özelliklerdeki iphone serisi çok pahalı.

Sabahtan beri bakıyorum. Bir sonuca ulaşamadım. Var mı önerisi olan?

Samsung mu? bir daha ne alırım nede tavsiye ederim. Yakup'un da dediği gibi Samsung android'in kaymağını markası yüzünden götürüyor yoksa touchwiz arayüzü yüzünden kullanılacak bir cihaz değil hele samsung'un eski amiral gemilerine hiç bulaşılmaz.

G2 çok övülüyor ona bakılabilir, Z3 compact düşünebilirsiniz android cephesinde buda güzel bir cihaz. Hem bayan için daha kullanışlı, zarif gelecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.