Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus TDCI ve Yeni C-max Ecoboost Test ve İnceleme

Yusuf Çavuş

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bende yıl sonunda f3 almayı düşünmekteyim ecoboost almak istiyorum ama yakıtta ne kadar fark eder aklımda soru işareti. 2004 yılından itibaren 120.000 km yaptım yani yılda ortalama 17.140 km sizce bu kadar km yapan birisi için hangi seçenek daha iyi dizel mi ecoboost mu. birde ilerde bu ecoboostlara lpg olayı sıkıntı yaratırmı merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ecoboosta lpg mi olur abi.. :naughty:... o zaman dizel al orijinal orijinal bin..

hocam biz türk milletiyiz bmw ye mercedese bile tüp taktırıyoruz. 180 lik focusada taktırırlar gör bak fazla para cebimizi mi deliyor. biraz daha fazla gezeriz lpg den artan parayla değil mi? :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bende yıl sonunda f3 almayı düşünmekteyim ecoboost almak istiyorum ama yakıtta ne kadar fark eder aklımda soru işareti. 2004 yılından itibaren 120.000 km yaptım yani yılda ortalama 17.140 km sizce bu kadar km yapan birisi için hangi seçenek daha iyi dizel mi ecoboost mu. birde ilerde bu ecoboostlara lpg olayı sıkıntı yaratırmı merak ediyorum.

Bence ikisinide test et ona göre karar ver. Ama daha zevkli ve güçlü bir sürüş istiyorsan ecobbost al. Yakıt olarakda dizelle elbette kıyaslanmaz ama şu anki aracının benzinde yaktığı kadar anca yakar ortalama.

ecoboosta lpg mi olur abi.. :naughty:... o zaman dizel al orijinal orijinal bin..

hocam biz türk milletiyiz bmw ye mercedese bile tüp taktırıyoruz. 180 lik focusada taktırırlar gör bak fazla para cebimizi mi deliyor. biraz daha fazla gezeriz lpg den artan parayla değil mi? :P

Şu an turbo benzinli motorlarda sağlıklı çalışan bir sistem yok ama avrupada çalışması bitti diye söylentiler var. Yakın zamanda gelecektir. Kaliteli kit ve doğru montaj ile pek bir sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum. Gelirse eğer bende taktırırım ecoboosta lpg, benzin fiyatları malum. Gücündende çok bişey kaybedeceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İllaki kayıp olur ama hissedilir bir kayıp olacağını sanmıyoru ben. ayrıca araç aşırı beslemeli yazılım ile çok etkili sonuçlar alınabilir ecoboosttan

Evet Ogün'cüm bende onu vurgulamaa çalıştım, olan kayıp o kadar güçlü bi araçta çok hissedileceğini sanmıyorum. Keza yapılan tasarrufda cabası. Olmadı chip ile o kayıbı fazlası ile telafi etme şansı var.

Kendi aracımdan örnek verecek olursam, benzindeki performansı ile lpgdeki performansı arasında öyle aman aman bi fark yok. Yüksek devirlerde ve yüksek hızlarda birde çok yüklü olursa yokuşlarda biraz hissediliyor farkı e o kadarda olucak :naughty: Dizelden az yakıyor nerdeyse :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim Yusuf'cum.Güzel bir inceleme olmuş.Direksiyonda ki bluetooth ve diğer fonksiyon tuşları çok dandik olmuş ama ! 1993 yılında ki tetrisimin tuşları daha iyi bile olabilir yani..Sence?

Bahsettiğim şey şu; Tuşlara bakınca güzel gözüküyor ancak bastığınızda bi acayip hiz uyandırıyor :naughty:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim Yusuf'cum.Güzel bir inceleme olmuş.Direksiyonda ki bluetooth ve diğer fonksiyon tuşları çok dandik olmuş ama ! 1993 yılında ki tetrisimin tuşları daha iyi bile olabilir yani..Sence?

Bahsettiğim şey şu; Tuşlara bakınca güzel gözüküyor ancak bastığınızda bi acayip hiz uyandırıyor :kıhkıh:

Direkisyondaki tuşları kullanmadım doktorum ama görünümü güzeldi dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.