Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford B-Max

Mehmet

Önerilen Mesajlar

uphill e falan gerek yok. Erenköydekilerde farklı değil. Yıllar önce Mercedes Vaneo alacaktım, hatun kişi resimleri gördü güzelmiş hadi gidelim falan dedi. Gittik, herşey tamam, arka kapıyı kayar kapı olarak görünce direksiyonu tam sağ yapıp çıktı bayiiden.. Malesef ön yargıları var bu konuda..

Bence o sınıfın en sevimlisi fiorino.. Hastayım tipine. Tam oyuncak gibi.. :yeah:

B-Max ın farları çok tipsiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ford İngiltere ; daha 6 ay öncesinden (dağıtımın eylülde olacağı söyleniyor) Bmax fiyatını açıklamış buna göre 90 bg 1.4 benzinli en düşük model eşdeğer fiesta modelinden 400 pound daha ucuzmuş. Ben Bmaxi fiestadan pahalı bekliyordum. Ama Romanyada üretim yapmanın avantajının da bu olduğu Almanyaya göre maliyetin düşmesinin normal olduğu söyleniyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ford B-MAX ingiltere fiyatı £12,995 'dan başlayıp £18,895'a kadar çıkıyor.

3 tane de yeni renk ile sunuluyor. (Toplam 11)

• B-MAX new Race Red (solid) Tectonic Silver, Burnished Glow and Nautical Blue (metallic finishes)

Fiyat'a örnek olarak

Fiesta £9,495.00* ama bu 1.2 ve 3k

Fiesta £12,095.00 (1.4 96 ps manuel opak)

Fusion £12,305.00* (Bu tedavülden kalkacak) B-Max geldi işte :P

Focus £13,995.00*

C-Max £17,445.00* 'dan başlıyor araçlar..

B-Max alış fiyatı £12,995 - £12,095 = £900 kadar fiesta'dan pahalı oluyor.

• B-Max 5 Door Studio 1.4 90PS 5 Speed
  • Fiesta 5 Door Style 1.4 96PS 5-Speed

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi bilmiyorum..Ben autoexpressin yalancısıyım.

Bak burada eşdeğer fiestadan 400 pound ucuz yazmışlar.

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/281284/ford_bmax_prices_announced.html

The entry-level version starts at £12,995 - £400 less than the Fiesta - while top-of-the-range Titanium models start from £17,595.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi bilmiyorum..Ben autoexpressin yalancısıyım.

Bak burada eşdeğer fiestadan 400 pound ucuz yazmışlar.

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/281284/ford_bmax_prices_announced.html

Anladım anladım da iste neye göre demişler acaba...Sonuc olarak Fiesta'dan biraz pahalı Focusdan biraz ucuz başlamış olacak :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki sayfaların tamamına bakmadım ama bu araba Meriva ile aynı sınıf sanırım. Meriva ne satıyor bakmak lazım kullanıcı kitlesi için. Buna mini MPV denirse, zaten az satışı olan bir sınıfın içinde bir kol gibi duruyor. Staton vagon araç almayan zihniyet bunu da almaz. Satış sayısı sınırlı olur. Jazz'da B sınıfında MPV benzeri tasarımlı olmakla birlikte B segmentine daha yakın duruyor diye düşünüyorum. O yüzden satışları biraz daha iyidir. B sınıfı aracı erkekler pek almak istemiyorlar.Alınsada keyif için değil iş için-ekonomik sebeplerle oluyor. Dolayısıyla ekonomik olmayan küçük araç genel erkek alıcının hedefi dışında kalıyor. Kadınlar için ideal gibi gözükmekle birlikte yüksek yapısı sebebiyle göz korkutuyor, az tercih ediliyor.

2006-2011 arası Verso kullandık. İçi ferah ve çok geniş bir araçtır. Fakat bir süre sonra performanslı ve sürüş dinamikleri daha iyi bir araba kullanmak istiyorsun. Son yıl eşim kullandı. Ona epey büyük geldi. Aslında boyu 4,35 gibi bir şeydi. Ama yüksekliği iri gösteriyordu.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fusion ile aynı sınıf gibi ama bu daha aileye hitap eder bir araç bana göre. Fusion'dan aynı aile aracı hissini alamıyordum. Buna B sınıfı demek yerine B sınıfı mini MPV desek daha doğru olur gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki sayfaların tamamına bakmadım ama bu araba Meriva ile aynı sınıf sanırım. Meriva ne satıyor bakmak lazım kullanıcı kitlesi için. Buna mini MPV denirse, zaten az satışı olan bir sınıfın içinde bir kol gibi duruyor. Staton vagon araç almayan zihniyet bunu da almaz. Satış sayısı sınırlı olur. Jazz'da B sınıfında MPV benzeri tasarımlı olmakla birlikte B segmentine daha yakın duruyor diye düşünüyorum. O yüzden satışları biraz daha iyidir. B sınıfı aracı erkekler pek almak istemiyorlar.Alınsada keyif için değil iş için-ekonomik sebeplerle oluyor. Dolayısıyla ekonomik olmayan küçük araç genel erkek alıcının hedefi dışında kalıyor. Kadınlar için ideal gibi gözükmekle birlikte yüksek yapısı sebebiyle göz korkutuyor, az tercih ediliyor.

Yok bu araba meriva ile aynı büyüklükte değil. Meriva bunlara göre bayağı büyük. Golf plus , eski cmax boyutlarına yakın.

Bmax ise jazza daha yakın. Bmaxin 1.5 ve 1.6 dizel motorları avantaj ama otomatik dizeli olmaması da dezavantaj..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fusion ile aynı sınıf gibi ama bu daha aileye hitap eder bir araç bana göre. Fusion'dan aynı aile aracı hissini alamıyordum. Buna B sınıfı demek yerine B sınıfı mini MPV desek daha doğru olur gibi geliyor.

Fusion zaten mini mpv idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun tavanını hangi hıyar tasarladı acaba.. Hala 10 yıl öncenin tavan lambası tasarımını ve gözlük kabını neden kullanıyorlarki? Yeni araba yaptım diyorsun tavan eski. Kapı açma mandalları ucuz plastik. Cam tavanın perdesi elektrikli değil.. Kim araba kullanırken tavan perdesini açıp kapatabilirki? Alette yağmur cart curt sensörü var kararan ayna yok.. Şaka gibi...

http://www.ford.com.tr/otomotiv-fuarlari/cenevre-motor-show-2012

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun fusion'un yerini dolduramayacağından bahsedince Ford'un başka bir konsept aracından bahsetmişti bir arkadaş, Fusion yerine bu geçecek diye... adını hatırlayamadım aletin... arkadaşların daha önce söyledikleri gibi stajyer jip havasındaydı tam.. ama dediğim gibi fusion un boşluğu b-max doldurmaz, bu araç doldursa doldursa C-max e gücü yetmeyen yada daha ufağını isteyenlere hitap eder...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun tavanını hangi hıyar tasarladı acaba.. Hala 10 yıl öncenin tavan lambası tasarımını ve gözlük kabını neden kullanıyorlarki? Yeni araba yaptım diyorsun tavan eski. Kapı açma mandalları ucuz plastik. Cam tavanın perdesi elektrikli değil.. Kim araba kullanırken tavan perdesini açıp kapatabilirki? Alette yağmur cart curt sensörü var kararan ayna yok.. Şaka gibi...

http://www.ford.com....motor-show-2012

Mertol yapma.. Yyeni teknolojiler zart zurt hikaye...Sapına kadar maliyetçilerin pi* ettiği fiesta gibi bir araba olacaktır. Kimbilir daha ne enayilikleri çıkacaktır, üstelik daha üstün romen işçiliği hakkında da hiç bir deneyimimiz yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.