Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Umut Yıldız

B-Max için Osram Cool Blue Intense vs Philips Diamond Vision

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, B-Max 1.0 Ecoboost Titanium aracımı haftaya 60 bin bakımına sokacağım. Hazır servise gitmişken far ampullerini de değiştireyim diyorum. Kısalar mercekli malum. iki marka arasında kaldım. Osram Cool Blue intense mi almalıyım yoksa philips diamond vision mu, ya da hiç değiştirme mi dersiniz? Beklentim daha iyi bir aydınlatma ve daha az sarı renk. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzeri konularımız diğer modeller için de mevcut. Onlara bakabilirsiniz B-Max özelinde tecrübe eden olacağını sanmıyorum.

Sizin isteğinizle orantılı bu markaların birini alabilirsiniz ikisi de iyi. Ben Osram da kullandım Philips de bir daha alacak olsam aralarında çok düşünmezdim. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun bir süre philips diamond vision kullandım. Osram nightbraker tecrübemde oldu. Görsel olarak philips bir tık göze hoş geliyordu homejenliği. Aralarındaki fiyat farkına göre değerlendirme yapardım

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski aracımda Osram nightbraker kullkanmıştım. Aydınlatması güzeldi fakat ömrü çok kısaydı. 6-7 ayda bir ampül değiştirmek zorunda kalıyordum. En sonunda dayanamayıp Osramın standart ampülllerden daha uzun ömürlü olan bir ampül serisini alıp takmıştım. 187.000 km'de arabayı sattım hala üzerinde duruyordu :). Bu tarz ampüllere geçecekseniz, bagajda mutlaka birer tane yedek bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram Cool Blue Intense de kullandım,

Philips Crystal Vision da...(Diamond Vision'un yağmur performansı ile ilgili yorumlar beni buna itti.)

İkisi de günışığı rengi. 

Gündüzleri sürekli farlar açık sürerim arabayı. (GÖR-GÖRÜN-KAZAYI ÖNLE felsefesi gereği.)

Ancak bu lambaların ömrünü azaltıyor tabii ki. 

Gündüz bile far kullanıyorsanız Osram'ın ömrü daha az.

Ancak diğer durumlarda sadece fiyat farkı,seçim sebebi olabilir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nightbreakerın ciddi bir ömür sorunu vardı, sonra plus vs çıktı düzeldi. ama her performans ampulu standarta göre kısa ömürlü olur.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga 2017 için philips crystal vision h7 4300 kelvin 5 aydır kullanıyordum. Aydınlatma mükemmel gözüde yormuyor. Fakat renk sarı beyaz karışımı. Daha estetik olsun diye çinden aparat alıp photon h7 360 derece aldım. Görüntü çok iyi fakat philipsler kadar iyi aydınlatmıyor. Eğer görüntü önemli derseniz diamond vision. Aydınlatma önemli görünüm biraz geri plan derseniz crystal vision.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Cem Boneval
      auto, motor & sport dergisi oldukça ayrıntılı bir H7 halojen far ampulleri karşılaştırmalı incelemesi yapmış.
      Beyaz ve güçlü ışık isteyenlere yol gösterebilir diye alıntılıyorum.
      Öncelikle test sonucu özellikle önerilenler grubunu alıyorum sadece.
      Bunlar da şöyle:
      Bosch Plus 90: Parlaklık ve aydınlatma mesafesi açısından normal ampulden belirgin iyi ve özellikle Ford Focus farları için en uygun olan. Ort. ömür 350 saat.   
      Bosch Plus 120 Gigalight: 88 m ile karşılaştırmanın en uzağı aydınlatan ampullerinden biri. Ancak ort. ömür 300 saat ile kısa ve biraz pahalı.  GE Megalight +90%: Parlak beyaz ışığı ile en güçlülerden. Fiyatı uygun ve ömür de öyle.  Osram Night Breaker plus Osram Night Breaker Unlimited: Bu da Focus için uygun bulunanlardan, 79 m menzilli, yakın alanda çok parlak ve geniş aydınlatma.         

Osram Night Breaker Laser: 92 m ile en uzun aydınlatma mesafesine sahip. Grubun en güçlüsü. Ancak ort. ömür 260 saat ve pahalı tarafta. Philips X-treme Vision +100% Philips X-treme Vision +130%: 86 m aydınlatma mesafesi ile başı çekenlerden. Ancak parlaklık yanında 400-450 saat lamba ömrü ile göz dolduruyor ve bu da göreceli yüksek fiyatını kabul ettiriyor.   

• Yazan: Menderes Urun
      Merhaba Arkadaşlar,
      1 hafta önce 2009 focus titanium otom. benzin lpg 130.000 km alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
      Denizlide yaşıyorum, umarım buradan birilerine faydalı olabilirim.
      bir sorunum var konulara epey baktım ama daha önce açılmış içerik göremedim, eğer varsa beni oraya yönlendirirseniz veya bilginiz dahilinde cevap verirseniz sevinirim. Aracın Far düğmesi 0 konumunda değilken kontağı kapatınca hatta anahtarı da çıkartınca motor çalışmaya devam ediyor. far düğmesini 0 konumuna alınca motorun gücü kesiliyor ve motor duruyor. aracın genel kullanımına hiçbir engeli olmayan bu durum acaba neden olabilir ? o yıllarda titanium pakete ek X opsiyonları içerisinde anahtarsız çalıştırma çıkartılmış galiba onunla bir ilgisi olabilir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim 
      herkese iyi günler kazasız belasız günler dilerim.
    • Yazan: Ismet Erdine
      2016 model 1.0 EB A/T SEDAN TITANIUM FOCUS la yaşadığım İlk 1500 km izlenimlerimi paylaşmak istedim. 
      Madde madde gidelim .
      1- Daha önce sorun olarak belirttiğim, MOTOR SERVİSE GÖTÜR ekranı, serviste yazılım yüklemesi neticesinde giderildi. 
      2- Daha önceki aracım; FIESTA 1.0 PWS 
      şanzımanından farklı olarak, bu araçtaki tam otomatik şanzıman biraz değişik gelse de alıştım. Aracın daha ağırbaşlı hali hoşuma gitti.
      3- Gaz tepkileri, bence mükemmel olan yalıtımı insana zevk veriyor. 
      4- Yol tutuşu, virajlardaki güven hissi gerçekten çok iyi. 
      5- Direksiyon hissiyatı mükemmel. Ne söylersen dinliyor:)))
      6- Gelelim yakıt tüketimine: Gaz pedalına doğru davrandığınız zaman, gerçekten ekonomik bir araç. İlk 600-700 km. 7.0-7.5/100km. olan tüketimi, gaz pedalı ile yaşadığımız seviyeli beraberliğimizin neticesinde 6.0 - 6.5 / 100 Km seviyesine geldi ki bence bu segmentte bir araç için bayağı iyi. Bu arada, bu sonuçlar pek de yoğun olmayan şehir içi İstanbul trafiği için geçerli.
      7- Start stop sistemi gerçekten önemli ve gerekli imiş, bunu anladım. 
      8- Yan aynalardan pek haz etmediğimi söylemeliyim. Görüş açılarını yetersiz buldum. Kör noktalar sorun oluşturuyor. Aynalar ufak kalmış.
      9- Aracı çevreleyen sensörler o kadar iyi çalışıyor ki, geri görüş kamerası vs gerekmiyor. Göremediğiniz yerleri sizin yerinize görmesi ve ekranda göstermesi mükemmel.
      10- Sync 2  ses kalitesi, radyosu ile beni gerçekten memnun etti. İlk başta değiştirmeyi düşünmüştüm. Kullandıkça fazlasıyla tatminkar bulduğumu söyleyebilirim.

Sağlıkla kalın. Saygılar.

• Yazan: Burak Can T.
      Merhabalar değerli arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar.
      Aracımı aldığımda ortam aydınlatması (ayak bölmeleri, bardak tutucusu ve iç kapı açma yerleri) bana kırmızı renk olarak geldi. Ben bunları mavi renk yapmak istiyorum. Çünkü göstergeler, müzik sistemi ve klima düğmeleri hemen hemen hepsi mavi renk bunlar kırmızı olunca biraz gözüme hoş gözükmüyor. Ayak bölmesindeki ampulü çıkardığımda altta ki resimlerde olduğu gibi bir ampul çeşiti ile karşılaştım. Forumda ki tecrübeli arkadaşlardan bu ampulün türünü ve mavi renge çevirmek için neler yapılabilir onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılar...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.