Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Umut Yıldız

B-Max için Osram Cool Blue Intense vs Philips Diamond Vision

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, B-Max 1.0 Ecoboost Titanium aracımı haftaya 60 bin bakımına sokacağım. Hazır servise gitmişken far ampullerini de değiştireyim diyorum. Kısalar mercekli malum. iki marka arasında kaldım. Osram Cool Blue intense mi almalıyım yoksa philips diamond vision mu, ya da hiç değiştirme mi dersiniz? Beklentim daha iyi bir aydınlatma ve daha az sarı renk. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzeri konularımız diğer modeller için de mevcut. Onlara bakabilirsiniz B-Max özelinde tecrübe eden olacağını sanmıyorum.

Sizin isteğinizle orantılı bu markaların birini alabilirsiniz ikisi de iyi. Ben Osram da kullandım Philips de bir daha alacak olsam aralarında çok düşünmezdim. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun bir süre philips diamond vision kullandım. Osram nightbraker tecrübemde oldu. Görsel olarak philips bir tık göze hoş geliyordu homejenliği. Aralarındaki fiyat farkına göre değerlendirme yapardım

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski aracımda Osram nightbraker kullkanmıştım. Aydınlatması güzeldi fakat ömrü çok kısaydı. 6-7 ayda bir ampül değiştirmek zorunda kalıyordum. En sonunda dayanamayıp Osramın standart ampülllerden daha uzun ömürlü olan bir ampül serisini alıp takmıştım. 187.000 km'de arabayı sattım hala üzerinde duruyordu :). Bu tarz ampüllere geçecekseniz, bagajda mutlaka birer tane yedek bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram Cool Blue Intense de kullandım,

Philips Crystal Vision da...(Diamond Vision'un yağmur performansı ile ilgili yorumlar beni buna itti.)

İkisi de günışığı rengi. 

Gündüzleri sürekli farlar açık sürerim arabayı. (GÖR-GÖRÜN-KAZAYI ÖNLE felsefesi gereği.)

Ancak bu lambaların ömrünü azaltıyor tabii ki. 

Gündüz bile far kullanıyorsanız Osram'ın ömrü daha az.

Ancak diğer durumlarda sadece fiyat farkı,seçim sebebi olabilir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nightbreakerın ciddi bir ömür sorunu vardı, sonra plus vs çıktı düzeldi. ama her performans ampulu standarta göre kısa ömürlü olur.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga 2017 için philips crystal vision h7 4300 kelvin 5 aydır kullanıyordum. Aydınlatma mükemmel gözüde yormuyor. Fakat renk sarı beyaz karışımı. Daha estetik olsun diye çinden aparat alıp photon h7 360 derece aldım. Görüntü çok iyi fakat philipsler kadar iyi aydınlatmıyor. Eğer görüntü önemli derseniz diamond vision. Aydınlatma önemli görünüm biraz geri plan derseniz crystal vision.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Orhan Özgür
      Focus 1.0 Eb A/T Vites Değişirken Gelen Vızıltısı Şeklinde Elektrik Motoru Sesi
      Başlıktaki gibi bir ses gelen var mı normal midir daha önce otomatik kullanmadım.
    • Yazan: Onur Gözütok
      Merhabalar,

Bir araç arayışım sürüyor uzun zamandır, zira yoğun saatlerde Metrobüs kullanıyorsanız anlarsınız bu durumu

Daha önce 2008 makyajsız Focus MKII 1.6 TDCi ile kulübe üyeydim ama hesaplar silinmiş demek zaman geçince.
      2010-2012 arası keyifli maceralardan sonra maalesef Focus ile vedalaşmıştık.

İhtiyaçlarıma göre Opel Astra J-K 1.4T uygun olacak gibi görünüyordu, ancak Astra K'larda sık karşılaşılan "piston kırma" sorununa denk geldim.
      İkinci el araç alırken de emin olamıyorum tabi, önceki kullanıcısı nasıl davrandı, sorunlar kapıya dayanır mı gibi, hatta Focus'u aldığım ilk hafta debriyaj balatasından çıkan dumanlar o gün beni iki üç saat geriye atmıştı.
      Astra J'lerin de ağır olması sebebiyle yakıt tüketimi biraz yorucu oluyor.

Focus için sempatim hala duruyor, makyajlı MKIII'lerin eğlence sisteminin telefonlarla (Spotify vb.) iyi geçinmemesi beni soğuttu, ama makyajsız MKIII'leri zamanında çok beğendiğimi anımsadım
      Şöyle bir ilanda temiz görünen, pazarlıkla beraber bütçeme uyacağını düşündüğüm bir 1.6 EcoBoost'a denk geldim, ancak ilanda boyasız olan araba için telefon açınca çamurlukta işlem olduğunu öğrendim, biraz garip geldi mesele. Tabii ki niyet ciddiye binerse ekspertizden geçireceğiz aracı

55-70 bin bandında, düşük kilometreli olarak bulabileceğim araç öneriniz var mıdır?
      Ya da Focus 1.6 EcoBoost için yorumlarınız nasıl olur?

Çok teşekkür ederim.
    • Yazan: Mehmet Fatih Genç
      merhaba arkadaşlar...
      2010 titanium sedan aracımın bagaj içi aydınlatması çok zayıf geliyor. 2 sorum olacak.
      1- bagaj içi ampulünü led yapsam tatmin edici bir ışık alırmıyım? Ayrıca led ampulun özellikleri (watt, marka, model, uyum bilgileri vs.) neler olmalı? 
      2- led şerit çektirmek nasıl olur? sonradan deforme olup sürekli patlayan ledler ile karşılaşır mıyım?
    • Yazan: Alperen Kaya
      focus 3 mca aracın sis farlarına halogen beyaz ampul takmak istiyorum philips veya osram tavsiye edebileceğiniz model varmıdır acaba birde h değeri kaç acaba?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.