Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Artık Üretilmiyor Mu?

İsa

Soru

Merhabalar,

Mersin ve Adanadaki ford bayilerine ellerinde ford focus 1.6 ecoboost araç olup olmadığı sorduğumda,ellerinde olmadığını ve artık 1.6 ecoboostun gelmiyeceğini söylediler. Bilgisi olan, herhangi bir duyum alan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Doğrudur. Satisinda zorlandıkları için getirmiyorlar.

Bir dakika nasıl satış kaygısı anlamadım ben ecoboost yılın motoru seçilmedi mi çok talep edilmiyor mu çok talep edildiğinden millete ecoboost satmak yerine ellerinde kalmasın diye dizel mi satmaya çalışıyorlar. çok garip bir durum biz forda birde vw akıl erdiremiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir dakika nasıl satış kaygısı anlamadım ben ecoboost yılın motoru seçilmedi mi çok talep edilmiyor mu çok talep edildiğinden millete ecoboost satmak yerine ellerinde kalmasın diye dizel mi satmaya çalışıyorlar. çok garip bir durum biz forda birde vw akıl erdiremiyorum

Yılın motoru seçilen model 1.0 EcoBoost

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.6 eb den bahsediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yılın motoru seçilen model 1.0 EcoBoost

Peki doğrudur 1.0 motor ve basonca 10 lt leri gören yakıtla nasıl bir yılın motoru onuda anlamadımda konuyu saptırmak istemediğimden fazla üzerinde durmayacağım, ben esasen ecoboosttaki be arz talep sıkıntısının sebebini anlamadım. Altında bir şeyler arıyorum; sanki herkes sayfalarca yazmışta açıkca söylememiş, konuyu başından okumadım son sayfadan başa doğru 3-4 sayfa şöyle baktım, lakin bu arz-talep sıkıntısının sebebini çözemedim ya aecoboostlarda bir sıkıntı var ya da rusyaya satıyor bize yetiştiremiyorlar, bana escape usada yaşanan yangın sıkıntısını aklıma getiriyor ama bilemedim şimdi; gereksiz dedikodu da yapmak istemem.

Sezer Mira tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki doğrudur 1.0 motor ve basonca 10 lt leri gören yakıtla nasıl bir yılın motoru onuda anlamadımda konuyu saptırmak istemediğimden ben esasen ecoboosttaki be arz talep sıkıntısının sebebini anlamadım altın bir şeyler arıyorum sanki herkes sayfalarca yazmışta açıkca söylememiş, konuyu başından okumadım son sayfadan başa doğru 3-4 sayfa şöyle baktım lakin bu arz-talep sıkıntısının sebebini çözemedim ya aecoboostlarda bir sıkıntı var ya da rusyaya satıyor bize yetiştiremiyorlar bana ecape usada yaşanan yangın sıkıntısını aklıma getiriyor ama bilemedim şimdi gereksiz dedikodu da yapmak istemem.

Siz kimseye güvenmiyorsunuz sanırım bizi geçtim çünkü :) Bizim yazdıklarımızı hiç takmıyorsunuz o yüzden ben anlatmaktan yoruldum.

Biz kimseden para da almıyoruz niye güvenmezsiniz onu da bilmem. Yangın'a takılmışsınız.

Bazı şeyler tamamen politik bunu unutmayın, herşeyde problem aramanın anlamı yok.

1.0'a söylediğiniz şey de çok garip. Belki konunun yeri doğru olsa ona da cevap verebilirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki doğrudur 1.0 motor ve basonca 10 lt leri gören yakıtla nasıl bir yılın motoru onuda anlamadımda konuyu saptırmak istemediğimden fazla üzerinde durmayacağım, ben esasen ecoboosttaki be arz talep sıkıntısının sebebini anlamadım. Altında bir şeyler arıyorum; sanki herkes sayfalarca yazmışta açıkca söylememiş, konuyu başından okumadım son sayfadan başa doğru 3-4 sayfa şöyle baktım, lakin bu arz-talep sıkıntısının sebebini çözemedim ya aecoboostlarda bir sıkıntı var ya da rusyaya satıyor bize yetiştiremiyorlar, bana escape usada yaşanan yangın sıkıntısını aklıma getiriyor ama bilemedim şimdi; gereksiz dedikodu da yapmak istemem.

basınca yakmayan arabamı var?

insanlar genelde korkuyor yüksek güçlü araçtan çok yakar diye, ki ben daha geçen gözümle gördüm sakin kullanılan bir 1.6 eb 5-5.5lt bile yakabiliyor. otosanın korkularıda ülkemizde bitirdi malesef bu motoru.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam 1.6 EB ile şehiriçinde 12 litrede gördüm 5.5 litre de. Aşırı basarsan, adrenalin olsun dersen bolca benzin alırsın. Yok normal kullanırım keyfe keder hızlanırım diyorsan sıkıntı yok.

Örneğin ben, hızlanma ve yavaşlama konusunda henüz düzgün kullanamadığımın farkındayım. Bu halde bile 8LT civarında yakıyor.

Sakin kullanımla dizelle yakıt konusunda çekişeceğinin bil fiil farkındayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Örneğin ben, hızlanma ve yavaşlama konusunda henüz düzgün kullanamadığımın farkındayım. Bu halde bile 8LT civarında yakıyor. Sakin kullanımla dizelle yakıt konusunda çekişeceğinin bil fiil farkındayım.

trafikte gaza pamuk kıvamında basabilirsen 7 lt. düşürürsün ...  ben 7 lt 'lerde geziyorum ... yavaş gitmiyorum ama 120'e yedire yedire çok nazik çıkıyorum ... tork'lu olduğu için 3k'da bile vites değiştirsen ; gaza nazik davranmıyorsan yakar :)

sol şeritte yavaş hızlandığım için sağımdan geçmeye çalıştıklarında gaza yüklenmek de zevkli olduğu için ; bu tarz kullanım eğlenceli oluyor  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz kimseye güvenmiyorsunuz sanırım bizi geçtim çünkü :) Bizim yazdıklarımızı hiç takmıyorsunuz o yüzden ben anlatmaktan yoruldum.

Biz kimseden para da almıyoruz niye güvenmezsiniz onu da bilmem. Yangın'a takılmışsınız.

Bazı şeyler tamamen politik bunu unutmayın, herşeyde problem aramanın anlamı yok.

1.0'a söylediğiniz şey de çok garip. Belki konunun yeri doğru olsa ona da cevap verebilirdim.

Yakup Bey sizlere ve değerli fikirlere önem vermesem dışarıdan forumu izlerdim benim biraz paranoyaklık aşırı takıntı diyelim. Ama link verdim mi bilmiyorum başka bir yerde testini okudum çok garip şeyler yazmışlardı ona istinaden tereddütte kaldım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup Bey sizlere ve değerli fikirlere önem vermesem dışarıdan forumu izlerdim benim biraz paranoyaklık aşırı takıntı diyelim. Ama link verdim mi bilmiyorum başka bir yerde testini okudum çok garip şeyler yazmışlardı ona istinaden tereddütte kaldım 

Şuan bilindik önemli problem yok hiçbir cephe'de.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.