Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Artık Üretilmiyor Mu?

İsa

Soru

Merhabalar,

Mersin ve Adanadaki ford bayilerine ellerinde ford focus 1.6 ecoboost araç olup olmadığı sorduğumda,ellerinde olmadığını ve artık 1.6 ecoboostun gelmiyeceğini söylediler. Bilgisi olan, herhangi bir duyum alan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

muadillerine göre çok yaktığı için

Burada muadillerinin ne olduğu önemli?

Ford ürün gamında 1.6 atmosferik dışında muadil göremiyorum, tabii dizeli muadil sayıyorsa bilemem...!?

Ve de atmosferikten fazla yakmadığını da kesin söyleyebilirim.

Bu motoru alan 182 beygire rejim yaptırmak için almayacaktır, bu bağlamda dizellerle kıyaslama da mantıksız.

Güç, sürüş dinamiği, hızlanma karakteristiği, geniş devir alanına yayılmış etkin tork düzeyi ile Ford'un üretiminde muadil göremiyorum, VAG grubunun 1.4 turboları ile kıyaslanırsa da pek mahcup olmayacağını düşünüyorum.

Satış temsilcisi ekonomiyi performansa tercih edenler için bunun bir seçenek olmaması gerektiğini söylese doğru demiş olurdu.

Bu arada dizelle sürüş keyfi soyadan yapılmış cızbız köfte yemek gibi, ya da ucuz etin yahnisi yavan olur (öğle saatinde farklı teşbih beklemeyin benden)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada dizelle sürüş keyfi soyadan yapılmış cızbız köfte yemek gibi, ya da ucuz etin yahnisi yavan olur (öğle saatinde farklı teşbih beklemeyin benden)

Yaw Hocam kavgada söylenmez ama hani 182 ye görede pekte yanlış değil diyebiliriz. ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu motoru alan 182 beygire rejim yaptırmak için almayacaktır, bu bağlamda dizellerle kıyaslama da mantıksız.

Abi zaten dizel ile kıyaslama yapmak çok abes olur. :)

Sonuçta ben de senede 30 bin km yapan bir adam olmasaydım benimde alıcağım araç ecoboost olurdu.Daha öncede dedim ya ben onun yalancısıyım.

Bu arada köfte olsunda soyalı soyasız farketmez her türlü götürürüm :)

Yaw Hocam kavgada söylenmez ama hani 182 ye görede pekte yanlış değil diyebiliriz.

.Bizim arabaların çektiğidi nedir bilemedim biri maraba arabası der biri soyalı köfte :) . En sonunda satıcam arabamı 60 ay vadeyle alıcam bir mondi :) :) .Ödemesi bitince oğlana miras bırakıcam.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Satış temslcileri bu arabaları zor sattıkları için cüzzamlı muamelesi yapıyorlar. Stokta 4-5 ay kalan bir araç onlar için sıkıntı kaynağı. Parayı masanın üzerine koyar, ufak tefek kaparo ile araba ısmarlamaya kalkmazsanız getirirler tahminim. Diğer türlü ellerinde kalmasından korkuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim araç 9000 km de , istersen sana 46 000 'e vereyim , araçta nokta çizik yok , x-paketide artık 2000 ödeyip farları taktırıverirsin ...

Senede 30 bin km yapan biri olarak benzinli ve 182 bg bana fazla lüks olur yinede sağol :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi Şöyle bir gerçek var , Ecoboos'u normal kullanırsanız ; şehir içi trafikte 100kmde /7-8 lt. yakarsınız ... Orta Sert kullanımda 9lt. yakarsınız ... Tam devir çevirip , komple gazlarsanız 11-15 lt. arası yakarsınız ... şehir dışı 5 lt lere kadar düşürebilirsiniz ...videosuda mevcut zaten ...

Çok keyifli , eğlenceli , özellikle uzun yolda tadından yenmez :)

.Ofisi taşıdık Devamlı Mecdiyeköy trafiğindeyim , bazen yol açıldınmı bir gaz açıp oh be diyorum , yani arabanın keyfini alamıyorum , bu yüzden satıp ; eski günlerdeki gibi 2 teker macerama kaldığım yerden devam etmek istiyorum ... Bu yüzende çok sevdiğim arabamı satmaya karar verdim ... 9.000 km 'de nokta hata yok , burası tanıdıklar meclisi olduğuna göre 46.000 tl olarakt vereceğim son ve en iyi rakama bırakıyorum :( gerçekten bu istanbul trafiğinde araba alınmaz ... Dur kalk- dur kalk bıktım beforewr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Polislerdekinden bu sanırım. Hem beğenerek bakıyorum. Kaç para civarı oluyor bu makinalar? Hiç motorsiklet geçmişim yok ama uzaktan beğeniyorum hep. :)

27 000 - 30 000 tl küsürlerde fiyatı ... Ben bundan 5 sene önce yaz - kış motor kullanırdım , evlenince sattırdılar ; ama trafikte yanımdan her geçen motor ; ömrümden ömür yedi :blink:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim araç 9000 km de , istersen sana 46 000 'e vereyim , araçta nokta çizik yok , x-paketide artık 2000 ödeyip farları taktırıverirsin ... :guitar:

benimki de 11binde bakımını yeni yaptırdım. memurdan :) takas düşünürseniz konuşalım. otomatik park ve park sensörü + ön cam ısıtma varsa tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimki de 11binde bakımını yeni yaptırdım. memurdan :) takas düşünürseniz konuşalım. otomatik park ve park sensörü + ön cam ısıtma varsa tabi :)

eyw... araba alsam yine ecoboost alırım , sonuç olarak normal benzinliden daha az yakıp , 2 katı hızlı gidiyor , ben 4 tekerden kurtulmaya çalışıyorum , yoksa arabamdan çok çok memnunum ....
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.