Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Artık Üretilmiyor Mu?

İsa

Soru

Merhabalar,

Mersin ve Adanadaki ford bayilerine ellerinde ford focus 1.6 ecoboost araç olup olmadığı sorduğumda,ellerinde olmadığını ve artık 1.6 ecoboostun gelmiyeceğini söylediler. Bilgisi olan, herhangi bir duyum alan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

aynı aracın bnede sıfırını almayı düşünmüştüm yalnız hiç bir bayide bulamadım .size üretilmiyor diyen bayiler yalan söylemiş ..ben navşehir ,kırşehir ve kayseri bayilerine gittim ankaradaki bayilerle de tel. ile görüştüm artık siparişle geldiğini söylediler .neden diye sorduğumda otosan dizelin satışları yeteri düzeyde olduğu için ecoboostu fazla önemsemiyor demişti.dedim astra 1.4 t benzinli ,jetta ,golf tsı motorlar peynir ekmek gibi satıyor ecoboostuda yeterince tanıtsalar iyi satar demiştim ..dizelin satışları iyi düzeyde olduğu için fazla önemsemiyor dedi bayi...bayilere sordum ecoboost 1.6 ya talep yok mu demiştim ara ara oluyor demişti dedim getirin o zaman bikaçtane showrooma ...sıfırı yerine 2.eline bakabilirsin arakadaşım ben öyle yaptım ve benim için çok uygun fiyata geldi .sıfırına 53000 lira fiyat verdiler opak renk otamatık park sistemli..ben 2. elini ve X paketli ,ot. park sistemlii ve şeker kırmızısı rengini 6 bin lira daha ucuza aldım aynı aracı sipariş verseydim 60000 liraya gelecekti, sende 2.eline bakabilirsin arakadaşım 10-20 bin km arası 1.6 ecoboost focuslar var nette 48-50 bin lira arası...yakıt ve performans olarakta çok güzel bir araç .uzun yolda yakıt tüketimi açısından dizel ile arasında 1000km de 50 tl fiyat farkı oluyor sadece şehir içi ise 100tl civarı fark oluyor 1000km deki fark .uzunn yolda 100-110 km arası kullanımda 5,2-5,5 yakıt tüketimlerini görmek çok kolay . sürüş zevki ve performans olarak süper bir araç kesinlike tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

isa bey ben sizin düşündüğünüzü yaptım ve şuana kadar hiç pişmanlık yaşamadım.bende de 2011 tdcı titanyum focus vardı .üste 5500 tl verip galeri ile takas ettim hem yeni kasa hem ecoboost hem x paketli araca biniyorum şimdi bir önceki kasaya göre konfor ve donanım olarak gerçekten iyi bir araç yalnız bir önceki kasadan birazcık dar (genişlik ve diz mesafesi olarak) birde bir önceki kasada olan 220 v priz,alarm-çift kilitleme ve soğutmalı torpide yok onun dışında her açıdan önceki kasaya göre artıları olan bir araç ..yakıt yönünden ise gerçekten bu güçte bir arabaya göre güzel bir yakıt tüketimi var ..100beygir benzini bir araç ile aynı oranda yakıt tüketiyor 182 ps olmasına rağmen bir önceki mesajımda yazdım yakıt bilgilerini umarım faydalı olur..bende almadan önce çok düşünmüştüm aceba yakıt nasıldır ,dizele göre ne kadar fark olur diye inanın uzun yolda dizel ile çok az fark var yol bilgisayarında dizel 110 km hızda kulanımda anlık tüketim olarak 4,9 civarı göstermektedir ecoboost 180 ps ise 5,5 civarı gösteriyor düz yolda sabit kullanımda ama şehir içi fark biraz daha fazla tabi kullanımınıza göre değerlendirin artık eğer şehir içi fazla kullanmıyorsanız yakıt yönünden fazla fark ödemezsiniz dizele göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup kardeş doğru demiş milletin dediğine değil kendi zevkinize bakacaksınız .motor sesine bende hastayım gaza bastıkça mükemmel bir ses veriyor içeriye...birde olayın şu boyutu var bu benim kendi düşüncem tamam dizel az yakıt tüketiyor her depoda 70-100 tl arası daha az para veriyoruzda alırken de 10bin lira fazla veriyoruz .tamam satarkende 7-8bin lira daha fazlaya satarız .eskiden 4-5 bin lira fiyat farkı vardı dizel benznlı arac arasında dizel daha karlıydı ,şimdi dizel - benzili arasında 10 bin lira civarı fark var ..ben 10 bin lira dizele fazla para verene kadar 10 bin lirayı bankaya koyarım banka bana yakıta vardiğim 70-100tl arası farkı getirir zaten.10 bin lirada cebime kalır...dizel araç alsaydım 10 bin lira daha fazlaya satabilir miydim orası var ..tamam en az 5bin lira yukarı satarım benzinliye göre ama aracı alırken verdiğim 10 bin cebime kalır onuda farklı değerlendiriirm :) bilmem başkaları ne düşünür bu benim kendi fikrim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tek değilsiniz isa bey benzin 4,85 mazotta 4,40 sadece benzin artmadı mazotta artı..yalnız şu fark hiç değişmiyor : dizel benzinli farkı 1000km lik bir yolculuktaki fark 70-100 tl arası bu fark hep aynı benzine zam geliyor dizelede geliyor yani fark aynı,uzun yolda ise bu fark 50 tl ye düşüyor 1000km lik yolculuk sonunda...şehir içi ise 1000km sonunda 100tl yi biraz geçebilirsiniz...ortalama ise dediğim gibi 70-100tl arası 2 aracıda kullanan birisi olarak söylüyorum bunu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o aracı bende sahıbınden de incelemiştim fiyat süper renk ise gercekten mükemmmel bir renk havanın durumuna göre renk farklılaşıyor mesela kapalı havada biraz bordoyu andırıyor renk güneşte ise kırmızı oluyor ayrıca birazda pazarlık yapsanız tamam sıfıra 60 bin lira verip birde 3-4 ay bekleyeceksiniz 2.el az kullanılmış 48 bin lira en güzeli en az 12 bin liranız size kalır bu sayede ilerde aracı satacagınız zaman zararda etmemiş olursunuz ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç kullanmayı sadece bir yerden bir yere gidip gelme olarak değilde aynı zamanda keyf olarak gören birisi olarak söylüyorum bencede bu aracı kullanmanın verdiği sürüş zevki buna fazlasıyla değer. Focus zaten bunu vaad ediyor bide ecoboost olunca garanti ediyor. Abartmış gibi olmayım ama bu konuda premium markaların d segmentini aratacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

premium sınıftan tek eksiği otomotik vites,

ekonomi düşünenler uzak dursun,

konfor için alınır

eski aracım dizel olduğu için, net olarak konuşabilirim , yakıt masrafınız, ayni sürüş stilinizle dizele göre %50 artacaktır, aylık 400 tl yerine 600 tl gibi bu sizi üzmez ise hiç düşünmeyin

benim ortalamam 8 lt civarı ama ben dizelde de 6.5 altına inmezdim,değilse bu araçla ekonomide dikkatli kullanarak dizelle yarışılır,

sorunda burda bu araçla bunu isteyecek misiniz buna sabrınız olacak mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus ecoboost bence böyle performanlı ve preformasına göre ekonomik bir araçken hak ettiği konumda değil.
Geçen gün benim kendi aracımı aldığım bayiden aynı zamanda arkadaşımda olan satış temsilcisi 1.6 ecoboost un muadillerine göre çok yaktığı için artık getirmeyip tavsiyede etmediklerini söyledi.

Ben 1 kere kullanmak dışında başka bilgi sahibi değilim ama satış temsilcisi öyle söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.