Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Artık Üretilmiyor Mu?

İsa

Soru

Merhabalar,

Mersin ve Adanadaki ford bayilerine ellerinde ford focus 1.6 ecoboost araç olup olmadığı sorduğumda,ellerinde olmadığını ve artık 1.6 ecoboostun gelmiyeceğini söylediler. Bilgisi olan, herhangi bir duyum alan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ona da bakalım buyrun.. Benim yorumum şöyle; bu motor focus da zaten çok başarılı. 3 silindirli benzinli bir araç bulalım 1300 kg olsun bu kadar az yaksın :) ve hayli iyi gitsin tdci ile neredeyse fark yok.

Bu Fiesta - 125 Ps - Start&Stop  - Ülkemizde 100 ps start stop olmaksızın sunulmakta 5.9 - 3.7 - 4.5

5.3 - 3.7 - 4.3

Bu Focus - 125 Ps - Start&Stop

6.4 - 4.4 - 5.1

1 lt daha düşüyor tüketim :yeah:

Ben Fiesta'yı, Cem Abi'nin daha hafif kasa olması gerekli yorumuna iyi bir örnek olur düşüncesi ile yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.5 EcoBoost motorun teknik verileri varmı acaba

Buradan takip edebilirsiniz

http://www.focusclubtr.com/forum/30-ford-d%C3%BCnyas%C4%B1nda-haberler/

Ben Fiesta'yı, Cem Abi'nin daha hafif kasa olması gerekli yorumuna iyi bir örnek olur düşüncesi ile yazmıştım.

Ben de onaylayıp örneklendirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neyi nereye yazdım, çorba ettim her şeyi pcde sorun var sanırım :muha:

Peki o zaman şunu sorayım Yakup, 1.6 Ecoboost nasıl bir motor? :)

Klasına göre 8.5 numara :yeah: Daha iyileri geldi çünkü 1 yıl önce 9 numaraydı :yeah: 

Makyajlı Focus 3 1.5 Eb alacağız sana :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yaklaşık 2 aylık bir araştırmadan sonra geçen hafta Focus 1.6 Ecobost  180 HP sipariş etmek için bayiye gittiğimde artık siparişle dahi ithal edilmediği söylendi. İnanmayıp başka bayiye de sordum aynısını söylediler. Ford'a mail attım onlar da ellerinde olmadığını, sipariş edilemeyeceği yönünde bayilerce verilen bilginin bağlayıcı olduğunu, ithal edilip edilmeyeceği  yönünde de ellerinde bir bilgi olmadığını söylediler.Tam da benim karar verdiğim gün bunun olmasına çok şaşırdım ve üzüldüm. Değişik bayilere başka Focus seçenekleri için baktım, renk ve kasa öncelikli tercihlerimden gerektiğinde vazgeçmek üzere mevcut araçlarda full araçlar sordum, ellerinde mevcut araçlar içinde tekno paket olan bir araç bile yok siparişle geleceğini söylediler. çok ilginç...

Mustafa Diba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford.com.tr den mesaj göndermiştim. Bugün telefonla döndüler. 1.6 ecoboost getirmiyorlarmış, şuan bayilerin elinde hiç yokmuş, sipariş verip 3-4 ay beklesek de alamazmışız. Ne diyorsunuz? Bence çok saçma yaptıkları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bence çok saçma yaptıkları.

Saçma veya değil, firma politikası sonuçta, zorla boğazlarını sıkacak halimiz yok.

Belki yeterince başvuru olursa ve bir talep olduğunu algılarlarsa görüşlerini değiştirebilirler, ya da belki aynı bu kasada olduğu gibi 2014-15 makyajlı kasada 1.5 EB olarak bir seri daha getirirler 180 PS olarak.

Biz faniler Otosan'ın yaptığı işlere akıl erdiremeyiz...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saçma veya değil, firma politikası sonuçta, zorla boğazlarını sıkacak halimiz yok.

Belki yeterince başvuru olursa ve bir talep olduğunu algılarlarsa görüşlerini değiştirebilirler, ya da belki aynı bu kasada olduğu gibi 2014-15 makyajlı kasada 1.5 EB olarak bir seri daha getirirler 180 PS olarak.

Biz faniler Otosan'ın yaptığı işlere akıl erdiremeyiz...

Benim gibi arayanları talep olarak görmezler sanırım:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.6 Ecoboost çok az sattığı için getirmiyor olmalılar. Bu durumda zaten sayısı az olan ve artık getirilmeyen bir arabanın yedek parça bakım vs. konuları da sıkıntılı olur gibi geliyor bana. Ben de satmayı düşünüyorum artık. Çok huzursuz etti bu durum beni. Otosan'anada ne diyeyimki... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.