Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Yeni Fiesta Için Son Detay Bilgileri

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

31 Ağustos'tan itibaren (yani Eylül üretimi) Fiesta'da stop'lar LED'e dönüyor. Henüz bir görsel gelmedi , geldiğinde paylaşırım.

Focus ada dönsün abi.Bak bamyalar dalga geçiyor hb de var sedanda yok diye.Valla gidip yurtdışından alacam böyle giderse. Dünkü bamyaya bak hele

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünkü bamyaya bak hele

Üstadım biz, en azından ben yaşlandım/k , tabir-i caiz ise acur'a döndük ... doğanın kanunu bu, tarladaki yeşil yaprağını yeni dökmüş bamya'nın bize gider yapmasından daha doğal ne var?  ...ama Focus NB'e LED stop eklenmesi konusunda sana %110 katılıyorum, o ayrı  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Yakup bey merhaba,

2015 Ford Fiesta 1.0 ecoboost 100 hp ps ile 2015 Ford Fiesta 1.6i 105 hp ps modellerinde bulunan powershift şanzımanları aynı mı? yani ikisi de kuru kavrama mı? Bir de Ford'un sitesinde teknik özellikleri buldum ama donanım listesini bulamadım. bu modellerde start&stop özelliği var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bey merhaba,

2015 Ford Fiesta 1.0 ecoboost 100 hp ps ile 2015 Ford Fiesta 1.6i 105 hp ps modellerinde bulunan powershift şanzımanları aynı mı? yani ikisi de kuru kavrama mı? Bir de Ford'un sitesinde teknik özellikleri buldum ama donanım listesini bulamadım. bu modellerde start&stop özelliği var mı?

İkiside kuru kavrama ama yineliyelim; şanzıman ve motor uyumu ayrıca yazılımı günümüzde çok önemli. Yani bu şanzımanların mekanik olarak aynı olsa bile detaylarda farklılıklar kazanabiliyor bunu neredeyse her firmada çok rahat görebiliyoruz.

Donanıma buradan ulaşabilirsiniz: http://www.ford.com.tr/SBE/e-brosur-indirin/binek-araclar ama tam güncel değil (ufak tefek değişikler oldu onları bu kategori altında başlık açmıştım bakabilirsiniz)

Start&Stop sistemi avrupa dahil Fiesta 1.0 PowerShift ile sunulmamakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup bey, ilginize teşekkür ederim. Sanırım bu start&stop fiestanın hiçbir modelinde yok. Bir de forumda arayıp bulamadığım bir konu var. 1.0 ps ile 1.6i ps modellerinin gerçek hayat kullanım yakıt tüketimleri hakkında kullanıcı yorumları bulamadım. konuyu bulmamda yardımcı olur musunuz. özellikle 1.6i ps lpg yi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup bey, ilginize teşekkür ederim. Sanırım bu start&stop fiestanın hiçbir modelinde yok. Bir de forumda arayıp bulamadığım bir konu var. 1.0 ps ile 1.6i ps modellerinin gerçek hayat kullanım yakıt tüketimleri hakkında kullanıcı yorumları bulamadım. konuyu bulmamda yardımcı olur musunuz. özellikle 1.6i ps lpg yi merak ediyorum.

Bu motor ve otomobile özgü başlığımız maalesef yok. Kullanan bir arkadaşımız rastlarsa size yanıt verir artık. Mevcut aracınızın teknik değeri (varsa) ile sizin değeriniz aranızdaki fark gibi bunun da teknik verisinden fikriniz olabilir.

Sırf ş.içi 10 litre lpg tüketir sanırım. Karma ise 6.5-7.0 litre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar. Maalesef otomatik start stop yok. Amerika'da mevcut. Bende 1.0 EB Fiesta var. Şehir içi kullanımda 6,5-7 Yakup'un verdiği değerler doğru. Şehirlerarasında cruise controlde 3,9 görmüşlüğüm var. gidiceğiniz yere de gayet keyifli gidiyosunuz. 1.6i Kullanıcısı varsa o da değerleri sizinle paylaşabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 ps ile 1.6i ps modellerinin gerçek hayat kullanım yakıt tüketimleri hakkında kullanıcı yorumları bulamadım. 

1.0 şehir içi 7L/100 km yakar, 1.6 bunun %25 üzerinde olur ve LPG'de bir %25 daha eklenerek bulunur. 

Diğer bir deyişle şehir içinde dikkatlı kullanırsanız güncel fiyatlarla 1.0 ile 33-35 Kurus/km, 1.6 Benzinle 40-42 Kuruş/km,  1,6LPG ile 25-28 Kuruş/km yakıt gideriniz olur. LPG'nin ekstra maliyeti, motorun garanti dışı kalması, bagaj kapasitesinin neredeyse yok olması ve motorla ilgili ısı kaynaklı uzun vadeli sorunlar da göz önünde bulundurulduğunda sanırım seçim kolaylaşacaktır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstadım biz, en azından ben yaşlandım/k , tabir-i caiz ise acur'a döndük ... doğanın kanunu bu, tarladaki yeşil yaprağını yeni dökmüş bamya'nın bize gider yapmasından daha doğal ne var?  ...ama Focus NB'e LED stop eklenmesi konusunda sana %110 katılıyorum, o ayrı  :) 

Focus ada dönsün abi.Bak bamyalar dalga geçiyor hb de var sedanda yok diye.Valla gidip yurtdışından alacam böyle giderse. Dünkü bamyaya bak hele

hahah, ben bunları yeni gördüm :) yazık valla led stop olmayan focus mu olurmuş... neyse fiesta alın bari led diye tutturdun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hahah, ben bunları yeni gördüm :) yazık valla led stop olmayan focus mu olurmuş... neyse fiesta alın bari led diye tutturdun :)

Ama şöyle düşün.Bizimkinde tek eksik led stop.Seninkinde de tek olan led stop başka bişey yok.Şimdi sen söyle hangimizinki daha çok eksikle dolu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.