Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Iphone 5 Tanıtımı Burada Sunuldu - Detaylı Resimler

Önerilen Mesajlar

Örneğin demiştim zaten...

Türkiye'de yasal yollarla ithal edilmiş ve faturalı garantili bir iphone 5 in 2500-2600 den aşağı alınabileceğini sanmıyorum, fırsatçılık ağır bir itham, piyasada bu fiyatlarla istendiği kadar satılıyorsa bu ürünün piyasası ve fiyatı bu demektir... Bırak iphone 5 i ikinci el iphone 4 ü senin söylediğin fiyatlardan satabiliyorlar insanlar :) Fiyat arz-talep ile oluşur, tek başına fırsatçıların istismarları ile değil, hele ki serbest piyasalarda...

Ha millet böyle fahiş rakamlarla iphone u talep ediyordur ama şahsen gider audi a3 alırım ama ne kadar güzel olursa olsun bi telefona o kadar parayı vermem, ya promosyon olacak ya bi yerden hediye gelicekte öyle kullanırım, bütün özelliklerini kullanıyor bile olsam, tüketim malzemesi haline gelmiş bir mobil iletişim cihazı için 1-2 bin lira benim için saçma sapan bir rakam, bu rakamı rahat ödeyebiliyor olsam da benim tüketici talebim bu yönde, ama benim taleplerim piyasayı belirliyor ütopyasında da değilim, zira bi dünya paraları bu hacetlere ödediklerinin farkındayım... Bense 1-2 yıl önce 250 liraya sahip olduğum xperia mini pro'm ile mutluyum vesselam...

:)

Biz ayrı dünyada yaşıyoruz sanırım :D ben 4s'i 1596 tl'ye (maksimum 1800 civarı oldu) turkcell'den aldığımı biliyorum 7 ay önce felan..4'ü de 1.5 yıl önce.aynı fiyat'a.

Resmi fiyatları hiçbirzaman 2000 üstü olmadı gördüklerinizin HEPSİ paralel ithalat ve FIRSATÇILIĞIN (bence bu ağır veya değil) daniskasıdır..

Çok yakında hepsi fos'layacak..2. distirbtör geldi 2013'de de apple store açıldığında ederini göreceksiniz.

700-800 euro bandından fazlası olmayacak..Bu mesajı okursunuz aylar sonra :yeah:

Tecrübe bu yorum değil. :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz ayrı dünyada yaşıyoruz sanırım :D ben 4s'i 1596 tl'ye (maksimum 1800 civarı oldu) turkcell'den aldığımı biliyorum 7 ay önce felan..4'ü de 1.5 yıl önce.aynı fiyat'a.

Resmi fiyatları hiçbirzaman 2000 üstü olmadı gördüklerinizin HEPSİ paralel ithalat ve FIRSATÇILIĞIN (bence bu ağır veya değil) daniskasıdır..

Çok yakında hepsi fos'layacak..2. distirbtör geldi 2013'de de apple store açıldığında ederini göreceksiniz.

700 euro bandından fazlası olmayacak..Bu mesajı okursunuz aylar sonra :yeah:

Tecrübe bu yorum değil. :yeah:

aylar sonra olan şey fos'lama değil arz-talep dengesinin korunmasıdır :) Bu yüzden herşey gayet normal seyrinde devam ediyor, neticede bugün halen 2000 in çok üstü fiyatlardan satılabiliyor... :) Apple Store lar açıldığında distrübütör kendi malını ayağa düşürüp, kendi malını satarak para kazanan insanları üzmez kafanı yorma :) Perakende olarak ucuz satıcaksa, (ki ben öyle aman aman düşük fiyatlarla satış yapacağını sanmıyorum) ürününü sattırdığı ticarethanelere bugünkinden çok daha ucuz satar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

türkiyede resmen satılmış tüm iphoneların resmi satış fiyatı 805 eurodur tl olarakta kura göre değişir. Bu fiyattan bulupta alamıyorsanız sizin probleminiz. Ben gidipte 10000tlden satıyorum diye onun piyasası 10000tl değildir. karaborsaya düşmesi apayrı konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aylar sonra olan şey fos'lama değil arz-talep dengesinin korunmasıdır :) Bu yüzden herşey gayet normal seyrinde devam ediyor, neticede bugün halen 2000 in çok üstü fiyatlardan satılabiliyor... :) Apple Store lar açıldığında distrübütör kendi malını ayağa düşürüp, kendi malını satarak para kazanan insanları üzmez kafanı yorma :) Perakende olarak ucuz satıcaksa, (ki ben öyle aman aman düşük fiyatlarla satış yapacağını sanmıyorum) ürününü sattırdığı ticarethanelere bugünkinden çok daha ucuz satar :)

Hocam daha detaylı açıklayacağım ama siz hala direteceksiniz diye korkuyorum..

Şuan böyle olması normal bu telefon daha abd'de simfree olarak yayınlanmadı daha ÇİN'de bile satışda değil..Tüm ülkelerde stok sorunu var.

Yakın vakit de bu sorun kalkınca ;

Aralık'da ise ülkemizde resmi satılacak yani bu tarihten de sonra göreceksiniz. Aralık olsun daha sonra yorumlayın lütfen

Tecrübe diyorum size havaya bakıp konuşmuyorum..Sadece uzaktan fiyatlara bakıp tipik ekonomik yorumlar ile değerlendirilmez bunlar

sevgiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Appleı hiç tanımadığınız çok belli, şuan satılan iphoneların çoğu dist tarafından satılmıyor applela alakası yok yani.

Bu arada türkcell çalışanlarına artık iphone dağıtmadığından eskisi kadar stok sorunu olmaz belki :D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Appleı hiç tanımadığınız çok belli, şuan satılan iphoneların çoğu dist tarafından satılmıyor applela alakası yok yani.

Bu arada türkcell çalışanlarına artık iphone dağıtmadığından eskisi kadar stok sorunu olmaz belki :D :D

Apple'ın Tr'de bizzat perakende sattığından haberim bile yoktu siz söyleyene kadar, zaten Apple'ın nasıl sattığından ziyade Iphone'un kaç para ettiği ile ilgiliydi yazdıklarım...

Kompakt otomobillerden kompakt mobil cihazlara döndü konu, Iphone yukarıda verdiğim sadece küçük bir örnekti yahu :)

A.Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apple'ın Tr'de bizzat perakende sattığından haberim bile yoktu siz söyleyene kadar, zaten Apple'ın nasıl sattığından ziyade Iphone'un kaç para ettiği ile ilgiliydi yazdıklarım...

Kompakt otomobillerden kompakt mobil cihazlara döndü konu, apple yukarıda verdiğim sadece küçük bir örnekti yahu :)

Şuan satmıyor zaten, Turkcell ve Vodafone satıyor apple adına, distribütör yani onlarda appleın sözünden çıkamıyor. Yakup ve bende diyoruz ki kaç para etmesi önemli değil o insanların problemi... almayın 2000den 3000den onlarda paşa paşa düşürsün normal fiyata...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de Apple'a ve ürünlerine takılmaya gerek yok.

Temel kural şudur: Fiyatı talep belirler. Satıcı da maliyeti ne olursa olsun satabildiği en yüksek fiyattan satar, kimse vergisini doğru beyan ile tam ödediği takdirde karını da sorgulamaz.

Bugün tekstil sektörüne kar %300 dolaylarında olabiliyor örneğin. İndirimde bile %100'ün altına düşmüyor.

Yiyecek sektörünü çok iyi takip edemedim, oradan örnek veremem.

Fiyatı talep belirler dedik, bu konuda da tartışılacak bir şey yok zaten...

İlginç olan talebi neyin belirlediği bence.

İşsiz bir adam Marlboro sigaraya bir dolu para sayıp cebinde pahalısından bir Nokia taşyor ise bu benim gözümde tam yemlenilecek bir toplumdur. Gösterişi seven, hesapsız, kazandığını kolayca elden çıkaran, yarını hesaplamayarak her şeyi kadere bırakan, sahip oldukları ile var olmaya çalışan bu kişilik yapısını gördükçe tüccar olası geliyor insanın.

Maalesef bu karakter yapısı eğitimli burjuva kesimde bile çokca bulunuyor ve tişörtün timsahlısına, arabanın dört halkalısına, telefonun da elmalısına sahip olmak için çoğu zaman plansız harcamalar yapabiliyor.

Bir de bunlardan geçinen tüccar kesim var ki onlar da parayı çok kolay kazandıklarından çok kolay ve hesapsız harcayabiliyorlar.

Bu göreceli küçük bir zümre olabilir, ama benim için yine de dikkat çekecek kadar fazla ve çevresini de benzer koşullanma yönünde etkileyebilecek kapasitede.

Ve bu zümre var olduğu sürece bizim ucuza bir şey almamız mümkün değil.

Önemli not: Sözüm meclisten dışarı, kimseyi hedef alarak yazmadığım gibi kullandığım terimler durum tespiti amaçlıdır, küçük görme veya değersiz bulma gibi bir anlam ve amaç taşıtmak haddim değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de Apple'a ve ürünlerine takılmaya gerek yok.

Temel kural şudur: Fiyatı talep belirler. Satıcı da maliyeti ne olursa olsun satabildiği en yüksek fiyattan satar, kimse vergisini doğru beyan ile tam ödediği takdirde karını da sorgulamaz.

Bugün tekstil sektörüne kar %300 dolaylarında olabiliyor örneğin. İndirimde bile %100'ün altına düşmüyor.

Yiyecek sektörünü çok iyi takip edemedim, oradan örnek veremem.

Fiyatı talep belirler dedik, bu konuda da tartışılacak bir şey yok zaten...

İlginç olan talebi neyin belirlediği bence.

İşsiz bir adam Marlboro sigaraya bir dolu para sayıp cebinde pahalısından bir Nokia taşyor ise bu benim gözümde tam yemlenilecek bir toplumdur. Gösterişi seven, hesapsız, kazandığını kolayca elden çıkaran, yarını hesaplamayarak her şeyi kadere bırakan, sahip oldukları ile var olmaya çalışan bu kişilik yapısını gördükçe tüccar olası geliyor insanın.

Maalesef bu karakter yapısı eğitimli burjuva kesimde bile çokca bulunuyor ve tişörtün timsahlısına, arabanın dört halkalısına, telefonun da elmalısına sahip olmak için çoğu zaman plansız harcamalar yapabiliyor.

Bir de bunlardan geçinen tüccar kesim var ki onlar da parayı çok kolay kazandıklarından çok kolay ve hesapsız harcayabiliyorlar.

Bu göreceli küçük bir zümre olabilir, ama benim için yine de dikkat çekecek kadar fazla ve çevresini de benzer koşullanma yönünde etkileyebilecek kapasitede.

Ve bu zümre var olduğu sürece bizim ucuza bir şey almamız mümkün değil.

Önemli not: Sözüm meclisten dışarı, kimseyi hedef alarak yazmadığım gibi kullandığım terimler durum tespiti amaçlıdır, küçük görme veya değersiz bulma gibi bir anlam ve amaç taşıtmak haddim değildir.

Çıkardığım sonuç Cem abi bilinçli tüketici olabilmeye işaret etmiş, bilinçli birer "insan" olarak gerçek ihtiyaçlarımızı ve ne istediğimizi şöyle tekrar zihnimden geçirince, sık sık tekrarladığım şu mısralar geliyor aklıma;

Başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız,

ve devam ediyor başkalarının hınçlarıyla,

düşmanı gösteriyorlar ona saldırıyoruz

ve siz gidin artık düşman dağıldı, dedikleri bir anda

anlaşılıyor,

bütün yenik düşenlerle aynı kışlaktaymışız...

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçli seçemeyen; bilinçli seçip tüketemez :P

eğitim şart :D ayrıca bazı şeyler hobi bile olabilir insan hobisi için kimilerine çılgın gelecek şeyler de yapabiliyor.Sırf bakarak yorumlamak da yanlış o yüzden uçuk şeyler bunlar kırmamak için hiç yazmamak daha iyi.

Örnek ben, sırf iyi teklif geldi diye daha yeni telefondan esame yokken sattım..100 liraya ihtiyac duyduğumdan değil mantıklı olduğundan :P

10 gündür akılsız telefonlayım rehberimde nerdeyse kimse yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçli seçemeyen; bilinçli seçip tüketemez :P

eğitim şart :D ayrıca bazı şeyler hobi bile olabilir insan hobisi için kimilerine çılgın gelecek şeyler de yapabiliyor.Sırf bakarak yorumlamak da yanlış o yüzden uçuk şeyler bunlar kırmamak için hiç yazmamak daha iyi.

Örnek ben, sırf iyi teklif geldi diye daha yeni telefondan esame yokken sattım..100 liraya ihtiyac duyduğumdan değil mantıklı olduğundan :P

10 gündür akılsız telefonlayım rehberimde nerdeyse kimse yok :)

Yakup yanimdaki arkadasimda iphone5 var acaip hafiflemis telefon elime alana kadar anlamadim iphone5 oldugunu o ayri :D caliyimmi senin icin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup yanimdaki arkadasimda iphone5 var acaip hafiflemis telefon elime alana kadar anlamadim iphone5 oldugunu o ayri :D caliyimmi senin icin :D

Çalayım mı senin için derken ? satıyor mu ?

Ben parayı verdim yahu geliyor benimkide aksilik olmazsa ama satıyorsa alalım onu da :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.