Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Iphone 5 Tanıtımı Burada Sunuldu - Detaylı Resimler

Önerilen Mesajlar

şimdilik negatif olarak kamera menüsünde sadece foto ya da video çekimi falan ayarlayabiliyoruz... kalite ayarıdır iso ayarı diyaframdır falan ayarı yok

Onlarıda ekrana dokunarak ayarlıyorsun işte ışığını falan yeter da :) Menülerde kasmaya gerek yok ki telefon sonuçta :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ekranda istediğin bir noktaya uzun basıp bırakınca oluyor... ;)

evet okuyunca baktım denedim oluyor :D ekranda AE/AF kilidi diye yazıyor yazmışlar ama bende yazmadan çalıştı. ios7yle filanmı geldi acaba hiç duymamıştım bugune kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iOS 5 ile reis :)

utandım kendimden :D

ekranda istediğin bir noktaya uzun basıp bırakınca oluyor... ;)

bu arada androidde diyafram değişiyormuydu gerçekten? eğer öyleyse iyiymiş, benim bildiğim iphoneda diyafram zaten sabit :) @Cem Boneval, abi belki bu konuda yardımcı olur? biraz araştırdım ama işe yarar birşey bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada androidde diyafram değişiyormuydu gerçekten? eğer öyleyse iyiymiş, benim bildiğim iphoneda diyafram zaten sabit :) @Cem Boneval, abi belki bu konuda yardımcı olur? biraz araştırdım ama işe yarar birşey bulamadım.

bende htc wildfire vardı.. +/- pozlandırma,kontrast keskinlik, beyaz dengesi iso, kalite, timer, ölçüm modu gibi ayarlamalar var...tabi ne kadar başarılı orası ayrı :) bu üst düzey cihazlarda daha fazla olanak olur diye tahmin ediyordum..beklentim o yöndeydi...

nexus7 tabletin sadece ön kamerası var..foto çekmeye uygun değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdilik hiç bir telefonun objektifi diyafram sistemine sahip değil bildiğim kadarı ile, f:2-2.4 arası sabit diyafram açıklığı var.

Işık ayarı sadece perde hızı ve ISO kombinasyonundan sağlanıyor.

Bu nedenle kısıtlı perde hızı alternatifleri yüzünden çoğu kamera programı ISO ayarına da dokundurtmuyor.

Yeni nesil telefonlarda daha yüksek çözünürlüklü sensörler yanında etkin titreşim önleyici sistemler var, optical image stabilisator - OIS diye geçiyor, ve elden 1 saniyeye kadar titreşim netsizliği olmadan pozlama vadediyorlar, ne kadar gerçekçi test etmedim.

Bu durumda ISO esnekliği biraz artar tabii.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iso ayarını 100-1600 arası ayarlamak mümkün ama hiçbiri perde hızına elletmez. Diyafram zaten sabit ayarı yok. Ama doğrudur IOS da kamera ayarları yok gibi birşey . Android daha detaylı modeline göre.

perde hızını manuel ayarlayabilen programlar varmış ama video yu kullanarak perde hızını arttırıyor gibi görünüyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.